„Leiskite jai dar būti“

1506-7119J1803-15987Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sumanymas naikinti visus šalyje veikiančius vaikų globos namus įgauna pagreitį. Dar šį mėnesį Plungės rajono politikai turi apsispręsti, kokiu būdu įvykdyti šią reformą mūsų rajone. Ir tai, kaip paaiškėjo per praėjusią savaitę vykusį Plungės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdį, yra gana sudėtinga, kadangi komitete dalyvavusiųjų nuomonės, kuriuo keliu eiti, kardinaliai išsiskyrė.Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė pristatė siūlymą naikinti Vaikų globos namus kaip atskirtą įstaigą, o jos funkcijas pavesti vykdyti prie Plungės socialinių paslaugų centro įsteigtam Globos centrui. Bet Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis pasiūlė kitą variantą. Pasak jo, Socialinių paslaugų centro direktorė Odeta Misiūnienė ir be to turi daug darbų, tad jai užkrovus ir Globos centro rūpesčius, taptų nebeįmanoma vienam žmogui visko aprėpti. Juolab kad naujasis padalinys turėtų rūpintis ne tik iš tėvų paimtų vaikų globa, laikinųjų globėjų ruošimu, bet ir krizę išgyvenančiomis moterimis, kurioms norima laikinojo apgyvendinimo namus įrengti atskirai nuo nakvynės namų.
Kalbėta, jog Globos centro žinion turėtų pereiti ir dabar seniūnijose dirbantys socialiniai darbuotojai. G. Bagužio nuomone, reikėtų palikti veikti Plungės vaikų globos namus, juos pervadinus Plungės šeimos namais, ir jiems pavesti visas šias funkcijas.
„Socialinių pasaugų centre jau dabar yra 60 etatų. Norite prijungti dar ir Globos centrą, kuriame, kaip numatyta, bus 30 etatų. O aš net pavaduotojo neturiu. Kaip turėsiu suspėti viską sužiūrėti? Be to, Plungės vaikų globos namų direktorė geriausiai žino, kaip vykdyti jų jau pradėtus projektus“, – kalbėjo O. Misiūnienė.
Jai antrino ir jaudulio nuslėpti negalėjusi bei galiausiai ašaras ėmusi braukti pati Vaikų globos namų direktorė Genovaitė Ūsienė. Jis sakė, kad jau yra pateikusi prašymą atleisti ją iš darbo nuo birželio 29 dienos, o iki tol prašė leisti tęsti darbus, kuriems daug metų atiduodavo visą širdį. „Leiskite jai dar būti“, – susijaudinusią įstaigos vadovę bandė apginti ir G. Bagužis, nors apie tai, kad po pertvarkos Vaiklų globos namų vadovybė ir darbuotojai liks be darbo, nebuvo nė užsiminta.
„Suprantu, kad Vaikų globos namai yra jūsų kūdikis ir stengiatės jį apsaugoti, bet blaškymasis ir delsimas, kalbant apie vaikų apsaugą, yra blogiausias dalykas. Jei paliktume veikti dvi įstaigas, socialinėms reikmėms skirtas lėšas ir toliau eikvotume šioms įstaigoms administruoti. Socialinę rūpybą bei vaikų teisių apsaugą būtina sutelkti į vienas rankas. Kai tuo rūpinasi kelios įstaigos, tarp jų atsiranda plyšių, į kuriuos, žiūrėk, ir „įkrenta“ koks vaikas ar krizę išgyvenanti moteris“, – kalbėjo rajono meras Audrius Klišonis.
Šis jo vaizdingas palyginimas priminė prieš metus Kėdainiuose tragiškai pasibaigusią Matuko istoriją, po kurios visos tarnybos teisinosi tinkamai atlikusios savo darbą, bet tai nepadėjo išgelbėti vaiko.
Kiek paabejoję, kurį iš dviejų pasiūlytų variantų palaikyti, bet paraginti kuo greičiau priimti sprendimą, mat Plungės vaikų globos namų pertvarka jau turėjusi būti įvykdyta, komiteto nariai nusprendė balsuoti. Už G. Vasylienės pasiūlytą ir mero A. Klišonio apgintą modelį pakilusios trys rankos (posėdyje dalyvavo penki komiteto nariai) davė suprasti, jog valdančioji dauguma nežada trypčioti vietoje.

Vienas komentaras

  • zd:

    Zr vaikų globos namų naikinimas viso labo reiškia pavadinimo ir vyresnybės pakeitimą?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...