Tunelis gerokai paplonins Savivaldybės kišenę

L1803-15992Praėjusią savaitę posėdžiavę Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai išgirdo „džiugią“ žinią – kad prie tunelio po geležinkeliu įrengimo Savivaldybei iš savo biudžeto teks pridėti net 628 tūkstančius eurų.
Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūratė Garčinskaitė priminė, kad dar 2015-ųjų lapkritį AB „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Plungės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl projekto „Tunelinio viaduko po geležinkeliu Plungės m., Dariausi ir Girėno g., įrengimas“ įgyvendinimo.
Savivaldybės rengtą atvirą tarptautinį rangos darbų pirkimo konkursą laimėjo trijų įmonių grupė – Latvijos bendrovė „Latvijas tilti“, AB „Eurovia Lietuva“ ir UAB „Plungės lagūna“. Pagal kovo 14-ąją pasirašytą sutartį, minėtosios įmonės darbus įsipareigojo atlikti per 17 mėnesių, jų kaina – 5,851 mln. eurų. Šią sumą skirs Lietuvos automobilių kelių direkcija (4,281 mln. eurų) ir Savivaldybė (1,569 mln. eurų).
Pasak J. Garčinskaitės, didžiąją dalį šio projekto kaštų dengs Europos Sąjunga. Bet esą nuo pat pradžių buvo aišku, jog atsiras išlaidų, kurios bus pripažintos kaip netinkamos finansuoti europinėmis lėšomis, o tokias tenka padengti Savivaldybei. „Tikrai žinojom, jog tokių išlaidų bus, bet dabar, kai jau pasirašyta sutartis, galime pasakyti tikslią sumą – 628 tūkstančiai eurų“, – sakė skyriaus vedėja. Taigi iš Savivaldybei tenkančios 1,569 mln. eurų dalies 941 tūkst. eurų dengs Europos Sąjunga, o likusiuosius teks iš kažkur sukrapštyti patiems.
Kai komiteto nariai pasidomėjo, kokių darbų Europos Sąjunga nefinansuoja, J. Garčinskaitė išvardijo: vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų, ryšių, plačiajuosčio interneto kabelio įrengimo ir kt.
Nors Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai buvo linkę neskubėti įsipareigoti dengti tokią didelę sumą, Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja paaiškino, jog gaišti nebegalima. Mat teikiant dokumentus paramai gauti būtina pridėti ir Savivaldybės tarybos sprendimą, kad bus sumokėta už darbus, kurių negalima finansuoti ES fondų lėšomis. Tad komitetui neliko nieko kito, kaip teikti klausimą Tarybai.

8 komentarai(-ų)

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...