Paimti požeminio vandens ir grunto bandiniai

2018-03-19_Varkaliai_grezimasKovo 19–20 dienomis aplink Varkaliuose esantį kiaulių kompleksą UAB „DGE Baltic Soil and Environment“ atliko hidrogeologinį tyrimą – paėmė požeminio vandens ir grunto bandinius.
Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, žemės gelmės priklauso valstybei, tad bet kokia tarša net ir privačiame sklype yra draudžiama. Deja, bet tyrėjams patekti į fermos teritoriją nebuvo leista, mat jos savininkas išsigando, jog šie gali atnešti kiaulių maro užkratą. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas taip pat patarė nerizikuoti ir tyrimą atlikti išorinėje kiaulių komplekso teritorijos pusėje.
Prie pat fermos teritorijos ribos buvo išgręžta 10 tiriamųjų gręžinių. Tyrimus sunkino tai, kad ūkininkas yra galimai savavališkai apsitvėręs valstybinę žemę, esančią greta jo sklypo.
Paimti gruntinio vandens bandiniai bus tiriami akredituotoje laboratorijoje. Hidrogeologinio tyrimo rezultatus vertins Lietuvos geologijos tarnyba.
Siekiama išsiaiškinti, ar fermos teritorijoje galimai esanti tarša, besifiltruojanti gilyn į gruntą, neteršia aplinkinių sklypų požeminio vandens. Fermos teritorija yra ant kalvos, nuo kurios krituliai ir įsifiltravęs gruntinis vanduo nuteka į aplinkines teritorijas.

Vienas komentaras

  • varkaliai:

    Tuo ir pasibaigs paims ir ištirs ,, viskas bus normos ribose,, laityt daržus tinka

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...