Teisme – žmoną papjauti grasinęs medingėniškis

Antradienį Plungės apylinkės teismo rūmuose sutrumpinto proceso tvarka išnagrinėta baudžiamoji byla dėl grasinimo nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą. Tuo yra kaltinamas 1985-aisiais gimęs medingėniškis Tomas Petreikis. Iš pažiūros ramaus būdo vyras praeityje ne kartą yra teistas už smurtą artimoje aplinkoje bei nesunkų sveikatos sutrikdymą.Iš kaltinamojo akto matyti, jog bėdų medingėniškis prisidarė praėjusių metų rugpjūčio 29-osios vakarą, kai, kilus žodiniam konfliktui, griebėsi peilio ir vaikščiodamas paskui žmoną grasino ją papjauti. Laimei, tą vakarą kartu su sutuoktiniais buvo nukentėjusiosios brolis. Jis ir užkirto kelią tragedijai, jėga atimdamas peilį.
Medingėniškis nesigynė jam mestų kaltinimų. Atvirkščiai – visiškai pripažino savo kaltę ir aiškino, jog tą vakarą buvo išgėręs bei pavartojęs psichiką veikiančių vaistų. Esą su pastaraisiais susimaišęs alkoholis ir išprovokavo tokį elgesį.
Paklaustas, kodėl kilo konfliktas tarp jo ir žmonos, vyras aiškino, jog po bulviakasio išgėrė. Gulėdamas virtuvėje užsimanė parūkyti, tad žmonos ėmė prašyti cigarečių. Ji nedavė. Tai įsiutino T. Petreikį ir šis ėmė keikti žmoną. Neneigė rankose laikęs peilį, tačiau tikino neprisimenantis, jog grasino ją papjauti. Kaltinamasis aiškino, kad tikrai neketino to padaryti. Esą ir žmona turėjo būti tikra, kad jis taip nepasielgtų.
Prokuroras Mindaugas Vilnius buvo kitokios nuomonės. Esą tai, kad T. Petreikis ir anksčiau teistas už smurtinius nusikaltimus, įrodo, kad jis linkęs smurtauti. Todėl nukentėjusioji pagrįstai bijojo savo sutuoktinio.
Prokuroras teismo prašė medingėniškį nuteisti šešių mėnesių laisvės atėmimo bausme (sumažinus trečdaliu), jos vykdymą atidedant metams bei įpareigojant T. Petreikį pusę metų dalyvauti smurtinį elgesį keičiančioje programoje ir tiek pat laiko atsisakyti alkoholio bei psichiką veikiančių vaistų, jei pastarieji nėra būtini.
Ar su prokuroro pasiūlyta bausme teismas sutiks, paaiškės balandžio pradžioje, kai kaltinamajam bus paskelbtas nuosprendis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...