Nuteista rekordinį kyšį pasiūliusi plungiškė

Kovo 27-ąją Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį išgirdo 1970-aisiais gimusi plungiškė Raimonda Tamošauskaitė. Ji pripažinta kalta dėl to, kad bandė papirkti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnę, siūlydama jai butą, BMW automobilį ir kelionę į Turkiją. Už tai plungiškei skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė. Tiesa, jos vykdymas atidėtas pusantrų metų, nors prokuroras prašė skirti dvejų metų lygtinę bausmę.
Rekordinio dydžio kyšį R. Tamošauskaitė pareigūnei siūlė už sūnaus laisvę ir pas jį rastų narkotikų kiekio sumažinimą. Ikiteisminis tyrimas dėl didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimo uostamiestyje buvo pradėtas dar pernai (apie tai rašyta praėjusiame „Žemaičio“ numeryje). Suvokdami, kas gresia už tokį nusikaltimą, sulaikyti pagrindiniai įtariamieji ne juokais išsigando. Jie ėmė sukti galvas, kaip palengvinti savo dalią, o gal net ir išsisukti nuo jiems mestų kaltinimų. Neatsitiktinai gimė ir planas bandyti papirkti policijos pareigūnę.
Įspūdingo pasiūlymo sulaukusios pareigūnės teigimu, praėjusių metų liepos 25-ąją ikiteisminio tyrimo metu buvo atliekama krata R. Tamošauskaitės ir kvaišalų platinimu kaltinamo jos sūnaus bute. Jos metu buvo rasta ir paimta apie 500 gramų kanapių. Baigiantis kratai, prie jos esą priėjusi R. Tamošauskaitė ėmė prašyti neuždaryti į areštinę nei jos, nei sūnaus. Mainais už laisvę plungiškė pasiūlė perrašyti jai butą. Bet pareigūnė nesusigundė.
Po poros dienų Klaipėdos miesto apylinkės teismo nutartimi plungiškės sūnui skirtas suėmimas, o R. Tamošauskaitė, raštiškai pasižadėjusi neišvykti, iš areštinės paleista. Kitą dieną plungiškė paskambino pareigūnei į darbo telefoną ir pasiūlė už poros valandų susitikti mieste, tačiau nieko nepešė – pareigūnė atsisakė.
Vedama tikslo išlaisvinti sūnų, R. Tamošauskaitė kartu su marčiai atėjo į pareigūnės darbo kabinetą. Pokalbio metu ji paprašė paleisti sūnų ir sakė, jog už tai atsidėkos. Taip pat paprašė, prieš išsiunčiant narkotines medžiagas, sumažinti jų kiekį. Vėl ėmė užuominomis suokti apie buto perrašymą. Siūlymų sąrašą plungiškė papildė BMW automobiliu, tačiau ir tada pareigūnė nesusigundė.
Po kelių dienų pastaroji vėl sulaukė R. Tamošauskaitės vizito. Atvykusi ji vėl prašė paleisti jos sūnų, guodėsi, kad jam ten yra labai sunku ir pati dėl jo labai išgyvena. Išgirdusi, kad šis bus išvežtas į Šiaulius, moteris dar atkakliau ėmė siekti savo.
Plungiškė pasirodė ir kitą dieną. Atėjusi vėl kalbėjo apie buto ir mašinos perleidimą, pasiūlė važiuoti kartu su ja į Turkiją. Plungiškė buvo įspėta, kad tokie jos veiksmai yra bandymas papirkti policijos pareigūną, tačiau tai jos nesutramdė. Tokias dovanas ji vadino tiesiog atsidėkojimu ir vis pabrėždavo, kad niekam apie tai neprasitars.
R. Tamošauskaitė nesigynė jai mestų kaltinimų ir visiškai pripažino savo kaltę. Todėl byla buvo išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka, o bausmė sumažinta trečdaliu. Už tai, kad bandė įbrukti kyšį, kuris įvardijamas kaip didžiausias per visą šalies policijos istoriją, jai skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant pusantrų metų. Nuteistajai uždrausta be jos priežiūrą vykdančios institucijos leidimo išvykti iš gyvenamosios vietos miesto ribų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...