Orai šyla, nepasitikėjimas – dyla

Neseniai-VRK-pripazinoAtėjus pavasariui su paskutiniu sniegu, regis, ištirpo ir žmonių nepasitenkinimas valdžia. Tokia mintis kilo perskaičius neseniai „Žemaityje“ spausdintas Plungėje, Senamiesčio aikštėje, sutiktų žmonių nuomones. Daugelis atsakė, jog ir vietos, ir centrinę valdžia vertina labiau teigiamai, nei neigiamai. Bet dar ne taip seniai daugelis dalyvavusiųjų „Žemaičio“ interneto svetainėje paskelbtoje apklausoje, skirtoje rajono liberalų veiklai įvertinti, pareiškė nepasitikėjimą šia politine partija. Kas pasikeitė?Pastaraisiais metais Liberalų sąjūdžio lyderiams teko daug kartų aiškintis dėl įtarimų korupcija. O kur dar Vyriausiosios rinkimų komisijos nutarimas, jog ši partija šiurkščiai pažeidė rinkimų įstatymus. Paaiškėjo, jog užpernai per Seimo rinkimų kampaniją Liberalų sąjūdis gavo nepiniginę auką iš buvusio partijos nario Šarūno Gustainio įsteigto Taikomosios politikos instituto. Šis institutas liberalams surengė mokymus skambiu anglišku pavadinimu „Ready to win“ („Pasiruošę laimėti“).
Ar buvo naudos iš šių mokymų, abejotina – 2016-aisiais į Seimą buvo išrinkta tik 13 Liberalų sąjūdžio narių. Bet tuoj vienas po kito pasipylę skandalai dar labiau pakenkė partijos įvaizdžiui. Praėjusių metų pabaigoje atlikta gyventojų apklausa parodė, kad jei rinkimai vyktų dabar, Liberalų sąjūdis net nepatektų į Seimą. Tokius pat vertinimus atspindi ir minėtosios „Žemaičio“ interneto svetainėje paskelbtos apklausos rezultatai.
Lankytojų klausėme, kaip jie vertina Plungės rajono valdžioje esančių liberalų veiklą. Didžioji dalis balsavusiųjų pareiškė nepasitikėjimą Plungės rajono tarybos valdančiąja dauguma, kurios branduolį sudaro Liberalų sąjūdžio atstovai. Tik 15 proc. apklausos dalyvių išreiškė simpatijas, o 7 proc. atsakė politika nesidomintys.
Tokios politinės nuotaikos vyravo 2017-iesiems besibaigiant ir 2018-iesiems prasidėjus. Bet, panašu, kad šylant orams nuotaikos taisosi, o nepasitikėjimas valdžia – mažta. Tad belieka tik spėlioti, kokių simpatijų ir antipatijų vedini po metų eisime rinkti naują Savivaldybės tarybą. Aišku tik viena – politikams šiemet teks gerokai paplušėti, kad pelnytų rinkėjų palankumą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...