Gatvės apšvietimas į projektą neįtrauktas

Šiemet turėtų sparčiau pajudėti Kaušėnų kaimo Babrungo gatvės, kuri driekiasi palei kelias sodininkų bendrijas, remonto darbai. Į projektą įtrauktas gatvės asfaltavimas, pėsčiųjų ir dviračių takas, lietaus vandens surinkimo ir nutekėjimo tinklai. Žodžiu, viskas, išskyrus apšvietimą. Jam įrengti papildomai reikia 150 tūkstančių eurų.
Klausimą dėl lėšų skyrimo Babrungo gatvei apšviesti svarstė Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas. Jį pristatė Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis.
Pasak jo, minėtosios gatvės rekonstrukcijos projektas parengtas seniai – dar 2009 metais. 2015-aisiais jis koreguotas, bet nei pirminiame, nei  pakoreguotame projekte apšvietimas nebuvo numatytas. O jis būtinas, juolab kad sodininkų bendrijos jau virtusios tankiai gyvenamu rajonu.
Skyriaus vedėjo teigimu, Savivaldybė jau turi pavyzdžių, kai gailimasi laiku nepagalvojus apie apšvietimą. „Kai suremontavom Medelyno gatvę, atsirado daug važiuojančiųjų ja dviračiais. O apšvietimo nėra. Tad nepasidarykim taip ir su Babrungo gatve“, – kalbėjo M. Čiuželis.
Babrungo gatvės (nuo vadinamosios Plungės jūros užtvankos tilto iki Birutės gatvės, atkarpos ilgis – 1,6 km) remonto konkursą yra laimėjusi UAB „Valda“. M. Čiuželio nuomone, kai rangovas pradės kasimo darbus, tuo pačiu būtų galima ir apšvietimo tinklo kabelius pakloti. „Jei pritarsite, kad būtų skirta lėšų, išsyk du darbai bus atlikti, paskui nereikės dar kartą tos gatvės kasinėti“, –  argumentavo vedėjas.
Komiteto nariai pritarė, kad remontuojant gatvę būtina iškart pasirūpinti ir apšvietimu. Juolab kad ten ir dviračių bei pėsčiųjų takas numatytas.
Vienintelis klausimas – iš kur gauti pinigų? Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Daiva Mažeikienė atsakė: „Aš apie tai pirmą kartą girdžiu. Pinigai šiam sumanymui biudžete nenumatyti ir nežinau, iš kur juos paimsim.“
Komiteto narys Liudas Skierus klausė: „Girdėjau, kad apskritai šios gatvės rekonstrukcijos finansavimo klausimas nėra išspręstas. Ar taip ir yra?“ Pasak Savivaldybės specialistų, ji bus tvarkoma iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Jos dar negautos, o tai reiškia, kad ir šios gatvės remonto finansavimo klausimas kol kas pakibęs ore.

Vienas komentaras

  • amaras:

    Kelias pro Plunges juros uztvanka nesaugus.Tai liudija ir neseniai ivykusi avarija, nusinešusi jauno zmogaus gyvybe.Nera nei atitvaru, nei kelio zenklu, draudzianciu lenkti ar minimalizuoti greiti,o eismas šiuo ruozu- gan intensyvus.Nors Babrungo gatve skaitlingesne gyventoju skaiciumi nei Medelyno „gildija“,taciau prioritetas asfaltavimo darbams atiteko pastariesiems…Ne atsitiktinumas, kad padidejo ir parduodamu „suformuotu“zemes sklypu patrauklumas…Naturalu-svarbiau savi marškiniai arciau kuno, o „sodu vikšrai“ palauks…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...