Tunelio statybos darbai į Plungės gatves įneš sumaišties

1102-6873_2Praėjusį penktadienį posėdžiavusi Plungės rajono savivaldybės Saugaus eismo organizavimo komisija diskutavo, kaip sureguliuoti pėsčiųjų ir automobilių eismą, kad statant tunelį po geležinkeliu plungiškiai ir miesto svečiai patirtų kuo mažiau nepatogumų.Kaip bus paskirstyti eismo srautai mieste, kol bus statomas tunelis, svarbu ne tik plungiškiams, bet ir miesto svečiams, todėl komisijos nariams teko gerai pasukti galvas. Pasak posėdžiavusiųjų, nepatogumų bus, ir – daug. Anot komisijos pirmininko Mindaugo Jurčiaus, dar šią vasarą prasidėsiantys darbai pareikalaus visų, ne tik vairuotojų, bet ir pėsčiųjų kantrybės.
Pirmininkas priminė, jog darbai prasidės jau po kelių mėnesių, mat sutartis su rangovais jau pasirašyta. O Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis akcentavo, jog šiuo metu ruošiamas tunelio darbo projektas, todėl dar yra maždaug du mėnesiai, iki kada bus uždarytas eismas tam tikrose vietose. Tad laiko tam pasiruošti dar yra.
Vedėjo teigimu, komisijos užduotis – pasiūlyti kuo įmanomą geresnį variantą, kad būtų patiriama kuo mažiau nepatogumų, o galutiniai taškai bus sudėlioti tariantis su rangovais.
Projektu „Tunelinio viaduko po geležinkeliu Plungės m., Dariaus ir Girėno g., įrengimas“ numatyta įrengti tunelį po geležinkeliu, pėsčiųjų takus ir šaligatvius, šviesoforus, atnaujinti Dariaus ir Girėno, Stoties ir Žemaitės gatvių atkarpas.
Nuo miesto pusės tunelis prasidės ties Stoties gatve. Į Žemaitės gatvę bus galima patekti iš P. Genio gatvės. Apvažiuoti geležinkelį bus galima važiuojant Stoties, Pramonės pr., Salantų ir Lentpjūvės gatvėmis – taip, kaip dabar, kai uždaroma geležinkelio pervaža.
Žiūrint iš kitos pervažos pusės, eismas Dariaus ir Girėno gatve bus uždarytas nuo „Mildos“ degalinės ir nukreiptas į Lentpjūvės gatvę.
Anot M. Čiuželio, situaciją apsunkins ir tai, jog kartu su tunelio statybos darbais vyks ir kiti, susiję su elektra, vandentiekiu bei dujotiekiu. Net svarstoma galimybė įrengti laikinąjį šviesoforą, kuris palengvintų eismą iš Stoties gatvės Pramonės prospekto link.
Sprendžiant pėstiesiems iškilsiančias problemas, siūlyti keli variantai. Pirmas – kad būtų pagerintas takelis, vedantis nuo „Mildos“ degalinės geležinkelio perono link, kur yra pėsčiųjų takas per bėgius. Norint užtikrinti pėsčiųjų saugumą, reikės šį taką apšviesti. Kitas siūlymas – padaryti siaurą takelį šalia kasamo tunelio.

7 komentarai(-ų)

 • Anonimas:

  Pratęsų bėgius ir jokio tunelio nereikėtų. G

  • o is ko musu:

   valdzia namus statysis :) reikia juk

  • jonas:

   nežinant ir nesuprantant gal ir neblogas būtų pasiūlymas, bet realybė yra kitokia: bėgių pratęsti nėra galimybės – per trumpa stotis. O posūkyje daryti stotį draudžia normatyvai. O perkloti bėgius vietoj Lentpjūvės gatvės arba nugriauti „Žemaitijos grūdus“ nebus labai pigu….

 • albertas:

  o kas sutvarkys pesciuju peejas stoties gatveje prie autobusu stoteles techniniu apziuru centro isvis nera kaip pereiti gatve parvaziavus autobusu jau dabar eismas stoties gatvebaisus o kas bus kai prades tuneli rausti

  • auksinis veršis:

   Jei dabar nekantrus ar nervingi vairuotojai gali Lentpjuves,Salantu gatvemis ar apvaziavimu (Mazeikiu-Taurages kelyje)išvengti stabtelejimo prie gelezinkelio pervazos,tai kam aplamai reikalingas šis absurdiškas tunelio sprendimas.Zinant koks eismo kruvis kasdien Birutes gatveje,jei dar patekti i „liudnas eisenas“nuo Baznycios, tai atsiduriama absoliuciame akligatvyje…Tiltas nuo Mazosios Gandingeles link Lurdo „paklonio“su ziedine sankryza atrodytu kur kas svarbesnis kiekvienam plungieciui ,taciau Plunge tuo ir garsi-šaligatviu, pesciuju pereju nebuvimu,tamsa ir nebaigiamais dulkinti „iliuziju kilimais“Savivaldybes koridoriuose…

   • manau,:

    jei tau, aukso verši, nuo „Maximos“ iki Varkalių reikėtų važiuoti per Pakerus ar Milašaičius, tada suprastum kam reikalingas tunelio sprendimas…. Sėdi kažkur mikrorajone ir tauziji nesąmones!

 • aš:

  užsikimš kanalizacija po kokios liūties ir nuskandins tą jūsų tunelį kaip Vilnius skęsta….Viską reikia gerai apgalvoti. Ateityje lietaus kiekiai smarkiai didės. Dabar jau skęsta pievos. Pėstiesiems reikėtų daugiau alternatyvų pasiekti kitą krantą, jei visgi kada nors nuskęstų tas viadukas…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...