Į Platelius atplasnojo „Aukso paukštė“

IMG_3462Praėjęs sekmadienis plateliškiams buvo ypatingas. Tądien į miestelį atkeliavo itin svarbus apdovanojimas – „Aukso paukštė“. Jį pelnė Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansamblis „Platelee“, kartu su savo vadovu Aivaru Alminu tapę nominacijos „Geriausias krašto folkloro ansamblis ir vadovas“ nugalėtojais. Gražioje apdovanojimo įteikimo ceremonijoje, vykusioje Platelių kultūros centre, dalyvavo ne tik šalies bei rajono valdžios atstovai, bet ir svečiai iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro.Kaip rašoma Lietuvos nacionalinio kultūros centro internetinėje svetainėje, „Aukso paukštės“ apdovanojimai meno kolektyvams teikiami už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų, seminarų inicijavimą.
Anot apdovanojimo įteikimo ceremonijoje Plateliuose dalyvavusios Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotojos Vidos Šatkauskienės, prieš 19 metų sumanyti ir įsteigti apdovanojimai yra itin svarbus mūsų visuomenės kūrybiškumo liudijimas.
Kuriantys žmonės, viešnios teigimu, yra mūsų valstybės atrama, pavyzdys ieškantiems prasmingos veiklos. Tokie yra ir ansamblio „Platelee“ nariai, kuriems gražių žodžių negailėjo ne tik Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė, bet ir apdovanojimą įteikę V. Šatkauskienė ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro Folkloro poskyrio vyriausiasis specialistas Arūnas Lunys.
Atsidėkodami už įvertinimą, ansamblio „Platelee“ nariai dovanojo įsimintiną koncertą, į kurį sudėjo gražiausias savo dainas ir muziką, šokius ir net pasakojimus apie Platelius.
Plateliškių ansamblis susibūrė 1994-aisiais. Prie kolektyvo „vairo“ stojo Regina Miežetienė. Praėjus ketvertui metų, ansamblio vadovu tapo A. Alminas. Jo dešinioji ranka, talkinanti iki šiol, – žmona Aliona. Surėmę pečius, pasitelkę kūrybiškumą jie styguoja gausų dainuojančių, grojančių ir šokančių žemaičių būrį. Visiems jiems kolektyvo veikla yra tapusi neatskiriama jų gyvenimo dalimi.
Kaip ir pridera, ansamblis tęsia Platelių krašto folkloro tradicijas, mokosi senųjų dainininkų – plateliškės Stanislavos Šoblinskaitės, medsėdiškės Magdalenos Kaniavienės, iš Kentų kaimo kilusios Stanislavos Laivienės bei kitų – dainų. Tradicinių šokių muzika ir judesiai bei figūros perimti iš Žemaičių Kalvarijos muzikanto Vladislavo Budreckio. Kai kuriuos senovinius šokius folkloro ansambliui yra pasiūlę ansamblio nariai Irena Aleškevičienė, Danguolė ir Paulinas Šatkauskai.
Be smagių plateliškių kolektyvo pasirodymų nebeįsivaizduojamos tradicinės Platelių miestelio šventės – Užgavėnės ir Joninės. Ansamblis laukiamas ir per kitų miestų ir miestelių šventes. Savo muzika, dainomis ir šokiais „Platelee“ yra džiuginę ir užsienio šalių gyventojus. Savo jėgas kolektyvas yra išbandęs ir Lietuvos televizijos laidoje „Duokim garo“.
Dainingiesiems plateliškiams svarbūs 1996-ieji metai. Mat tada Lietuvos radijo ir televizijos studijoje jie įrašė net trylika savo dainų. Po poros metų dienos šviesą išvydo ir pirma garsajuostė. Vėliau savo gerbėjus ansamblis nudžiugino dviguba kompaktine plokštele „Oi platos platos Plateliu valsčelios“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...