Apie niurzgėjimą

BunkaKai susirenka kompanija kepti pyragą, joje būtinai atsiranda bent vienas niurzgeklis. Vaikšto aplink, aiškina, kad miltai nesijoti, mielės negeros, tešla ne tokia, druskos per mažai, o apie cukrų ką ir bekalbėti.
Kiti veja jį šalin, kartais net kupron užvožia, o kai jo akys nemato ir ausys negirdi, vis dėlto sijoja miltus, ragauja mieles, tikrina tešlą, ar ne per mažai druskos, cukraus. Žinoma, randa ką pridėti, ką pataisyti.
Kai pyragas iškepa, daužo per rankas niurzgekliui, neduoda pyrago nė paragauti sakydami, jog jis tik po kojomis maišėsi ir liežuviu malė.
Ak, kokia neteisybė! Juk jei ne jis, nepersijotuose miltuose būtų likę gyvių, o netikrinta tešla – prėska.
Taigi niurzgeklio nuopelnas ne ką mažesnis, o gal net didesnis nei kepėjų.
Žiniasklaida ir yra tas niurzgeklis. Nors neretai niurzgėjimas užima beveik visą jos plotą ir pasiekiamą erdvę, bet juk prasimuša kartais ir šviesuliukai.
Va, plungiškė Regina sako esanti patenkinta vietos valdžia, didelių priekaištų jai neturi, Raimondui užkliūna tik šaligatvių plytelės, Rasa pasidalijo girdėta naujiena, jog žmonės palaiko Plungės valdžią, o už valstiečius ir žaliuosius galvą guldanti Adelė džiugiai stebisi, jog sulaukė rajono vadovų pagalbos.
Regis, sveika tokius tekstus prieš miegą paskaityti.
Neduokdie, prieš einant gulti, kokį politinį „siaubiaką“ „Nuogoj tiesoj“ pamatyti. Arba televizijos laidą, kurioje dėsto politikos apžvalgininkai.
Prieš savaitę vienas iš jų – Marius Laurinavičius – kibo premjerui Sauliui Skverneliui į atlapus, kaltino jį vėl lipant ant to paties rusiško grėblio dėl noro turėti bent šiokius tokius santykius su Rusija.
Nežinau, kuris iš jų labiau teisus ar labiau neteisus. Žinau tik, kad M. Laurinavičiumi nelabai norisi tikėti dėl labai paprastos priežasties: jis gali šnekėti, ką reikia, o paskui krapštyti pakaušį ir aiškinti, kodėl nebuvo taip, kaip jis sakė. Dėl to jo nei atlyginimas, nei padėtis nesikeičia.
O S. Skverneliui už savo žodžius atsakyti reikės populiarumu ir balsais kituose rinkimuose. Gal net šiuose, prezidentiniuose.
Nors nenorom, bet šį kartą tenka rinktis nelabai mėgstamą valdininką, kuris, reikia manyti, žino, kuo rizikuoja sakydamas tai, kas Mariui Laurinavičiui labai nepatinka.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...