Po pusmečio riboženklis rado savo vietą

21803-15999„Jau septynis mėnesius vargstu dėl savo namų valdos sklypo. Nors mane puola, esą užgrobiau valdišką žemę, kad vadovaujuosi negaliojančiais tarybinių laikų dokumentais, aš kaltas tikrai nesijaučiu ir esu pasiruošęs ginti savo teisybę bei nuosavybę“, – „Žemaičio“ žurnalistams pasakojo Tverų miestelio Kovo 8-osios gatvės gyventojas Antanas Jušinskis. Kol kartu su juo narpliojome susiklosčiusią situaciją, pas tveriškį siūlyti kompromiso atvyko ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.
Sklypo planas patvirtintas 1989 metais
Kaip pasakojo tveriškis, jo 36 arų ploto namų valdos sklypo planas buvo patvirtintas 1989 metais. Kartu išduotas ir statybos leidimas, kuriuo vadovaudamasis A. Jušinskis pasistatė gyvenamąjį namą. Statyba užbaigta ir namas eksploatacijai perduotas 1998-aisiais.
2002 metais (jau tikrai ne tarybiniais laikais) A. Jušinskiui išduota nekilnojamojo turto nuosavybės byla, į kurią įtrauktas ir sklypas, ir gyvenamasis namas, ir kiti statiniai. Joje nurodytomis sklypo ribomis tveriškis vadovaujasi iki šiol ir yra įsitikinęs, kad jos yra visiškai teisėtos.
2017-ųjų rugpjūtį tveriškis sudarė sutartį su UAB „GEO standartas“, atliekančia žemės sklypų kadastrinius matavimus. „Žinodamas, kad daug kas kviečiasi geodezininkus ir matuojasi sklypus, nutariau ir aš pasirūpinti savo nuosavybe taip, kad niekas negalėtų prikibti. Tad kreipiausi į tokias paslaugas teikiančią bendrovę. O tada ir prasidėjo…“ – kalbėjo vyras.
Patamsiais ir paskubomis
A. Jušinskis bendrovės „GEO standartas“ parengtus kadastrinių matavimų dokumentus gavo pernai lapkritį.
„Kadangi matavome ne tik namų valdą, bet ir kitą – žemės ūkio paskirties – sklypą, geodezininkas pasiūlė pirmiausia važiuoti į laukus. Kai grįžome prie namų, jau buvo gerokai pritemę. Čia viskas vyko paskubomis. Jis sukalė riboženklius, vieną paliko neįkaltą, pasakė, kad viskas liko taip, kaip buvo ankstesniuose dokumentuose, o aš sumokėjau pinigus ir pasirašiau“, – pasakojo tveriškis.
Anot A. Jušinskio, kai geodezininkas išvyko, jiedu su žmona susėdo peržiūrėti dokumentų. Atvertę juos, buvo gerokai priblokšti ir pasijuto visiškai apgauti.
Peržiūrėję bylą, jiedu sužinojo, kad vieną jų namų valdos sklypo ribą, atlikdamas kadastrinius matavimus, gerokai pakoregavo kaimynas. Kitą – gatvės rekonstrukcijos projektas. „Mes tik tada sužinojome, kad mūsų gatvė bus asfaltuojama, tačiau nei šio projekto rengėjai, nei kadastrinius matavimus atlikęs kaimynas su mumis nieko nederino, mes nieko nepasirašėme“, – aiškino A. Jušinskis.
Na, o labiausiai Jušinskius apstulbino tai, kad palei gatvę nuo jų sklypo buvo nurėžtas nemenkas gabalas žemės. Pasak vyro, kone visos tujos ir paties iš akmenų sumūryta atraminė sienelė likusi ne jo, o jau valdiškoje žemėje. „Pagal ankstesnius dokumentus nuo namo iki gatvės man priklausė 10 metrų. Aš su savo statiniais ir augalais išsitekau į devynis. O pagal naująjį brėžinį netektume 1,5 metro žemės“, – emocingai kalbėjo tveriškis.
Nesutikdamas su parengtų dokumentų turiniu, jis tą patį vakarą paskambino geodezininkui, o kitą dieną nuvyko į „GEO standartą“ išsiaiškinti, kas vyksta. „Ir žinote, ką išgirdau? Kad jiems taip liepta…“, – sakė vyras.
Nurodymas: nugriauti ir išrauti
Ieškodamas teisybės, A. Jušinskis kreipėsi visur, kur begalėjo: į Rietavo savivaldybės merą A. Černeckį, Savivaldybės administraciją, architektą, geodezininkus, žemėtvarkininkus, statybos inspektorių. Galų gale pagalbos kreipėsi ir į Rietavo savivaldybėje išrinktą Seimo narį Remigijų Žemaitaitį. „Parlamentaras, išsiaiškinęs mano situaciją ir pasitaręs su specialistais, konstatavo, kad visi mano dokumentai yra tvarkingi ir kad niekas negali prie jų prikibti. O Savivaldybės administracija buvo nusiteikusi priešingai. Ir ko tik iš jų neišgirdau!“ – pasakojo tveriškis.
A. Jušinskis ne kartą mynė Savivaldybės slenkstį, o sausio pradžioje į jo sklypą atvyko septynių asmenų komisija. „Tada Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius mane apšaukė, kad esu žemgrobys, kad vadovaujuosi neteisėtais tarybinių laikų dokumentais, o Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas liepė būti kataliku ir geruoju atiduoti žemę, nugriauti sienelę ir išrauti tujas. Argi šitaip galima?“ – retorinį klausimą uždavė vyras.
Netrukus po komisijos apsilankymo, sausio 18-ąją, A. Jušinskis sulaukė Savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Dičiūno pasirašyto rašto, kuriame nurodoma, kad jis savavališkai yra užėmęs valstybinę žemę ir pristatęs joje kliūčių, trukdančių įgyvendinti gatvės rekonstrukcijos projektą. Tas kliūtis – atraminę sienelę ir tujas –  tveriškiui liepta pašalinti iki balandžio 1-osios.
A. Jušinskis praėjusią savaitę lankėsi pas Savivaldybės administracijos direktorių V. Dičiūną. Esą su juo sutarė, kad jo sklypo planas bus perbraižytas. Tada kreipėsi į geodezininkus, o tada vėl išgirdo tą patį – niekas nebus koreguojama. „Geodezininkas jau buvo parengęs naujus dokumentus. Ant jų bereikėjo architekto ir mano parašų, bet… Sužinojau, kad naujas brėžinys nebus tvirtinamas. Tada jau raštu kreipiausi į Savivaldybės tarybą ir „Žemaičio“ laikraštį. Ir pagaliau sulaukiau reakcijos“, – pasakojo Kovo 8-osios gatvės gyventojas.
Meras siūlė kompromisą
Kaip minėjome, meras A. Černeckis pas A. Jušinskį atvyko kaip tik tuomet, kai su pastaruoju aiškinomės susiklosčiusią situaciją. Savivaldybės vadovas sakė esąs nusiteikęs kompromisui: „Turim koliziją, kurią reikia išspręsti taip, kad ir gyventojas būtų patenkintas, ir gatvės rekonstrukcijos projektui nebūtų trukdoma. Todėl aš siūlau brėžinį perdaryti taip, kad tujos ir akmeninė sienelė liktų jūsų pusėje, o toliau linija nueitų ne tiesiai, kaip jūs norite, o būtų šiek tiek pasukta – taip, kaip išsilenkia gatvė. Jei sutinkate, jums nieko griauti ir rauti nereikės.“
A. Jušinskis prisiminė, kaip prieš kelis dešimtmečius ta gatvė buvo projektuojama. „Ji turėjo eiti tiesiai. Tą rodo dokumentai ir elektros stulpai. Bet buvo pakreipta taip, kaip patogiau paskutinėje sodyboje gyvenančiam mano kaimynui. Ir dabar viskas daroma taip, kaip jis nori: ir sklypai performuojami, ir gatvė asfaltuojama, ir pasukama taip, kaip reikia.“
O kas tas A. Jušinskio kaimynas? „Aš jums pasakysiu formulę: mano kaimynas, gatvės rekonstrukcijos darbo projektą rengusi UAB „Projkelva“ ir rangos darbų konkursą kartu su UAB „Valda“ laimėjusi UAB „Plungės Jonis-S“… Visur figūruoja ta pati pavardė – Varkalys“, – sakė tveriškis. Meras jam atsakė: „Tai tik jūsų samprotavimai.“ Bet vėliau pripažino, kad logikos tuose samprotavimuose yra.
A. Černeckio teigimu, Kovo 8-osios gatvės projektas buvo parengtas dar 2012 metais, na, o jos rekonstrukcija turėtų prasidėti netrukus. „Nesakau, kad rengiant gatvės projektą viskas buvo padaryta teisingai, kad buvo derinama su A. Jušinskio turimais dokumentais. Bet dabar yra taip, kaip yra. Gatvės mes netiesinsim – būtų milžiniški kaštai, todėl turim ieškoti kompromiso. Juolab kad vietos tikrai yra, visi sutilpsim“, – kalbėjo meras. A. Jušinskis su siūlymu sutiko.
Išėję į lauką, A. Černeckis su tveriškiu sutarė, kurioje vietoje turėtų būti įkaltas riboženklis, ir sukirto rankomis. Meras patikino, kad su architektu ir žemėtvarkininkais dėl šių korekcijų sutarta, tad tvirtinant dokumentus problemų nebekils.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...