Populiariausi – kūrybiškumą išlaisvinantys užsiėmimai

edukacija1Viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“, įkūrusi Plungės bendruomeninius šeimos namus, jau daugiau nei metus teikia kompleksines paslaugas šeimoms. Veiklų čia tikrai netrūksta, vienos populiariausių – sociokultūrinės, kurias ypač mėgsta ir vaikai, ir suaugusieji. Kaip sakė Bendruomeninių šeimos namų vadovė Daiva Gramalienė, tokios veiklos ne tik ugdo kūrybiškumą, meniškumą, bet ir vienija šeimas, skatina jų bendrystę, darnumą.
Prisimindama Bendruomeninių šeimos namų veiklos pradžią, jų vadovė pastebi, kad kūrybiniai užsiėmimai ypač greitai tapo mėgiami plungiškių ir kaimo seniūnijų gyventojų. Jie nuo pat pirmųjų dienų buvo laukiami ir gausiai lankomi. „Derindamiesi prie šeimų poreikių, į užsiėmimus visus kviesdavome šeštadieniais. Ir norinčiųjų juose dalyvauti niekada netrūko. Atsidarėme tik sausį, o jau vasarį gausus būrys plungiškių kūrė atvirukus Lietuvai, širdeles Valentino dienai, kovą mokėsi dažyti Velykų margučius, darydami velykines puokštes, gilinosi į floristikos meną“, – pasakojo Daiva.
„Edukacija kitaip“ užsiėmimus organizuoja ne tik vienoje iš M. Oginskio rūmų oficinų įsikūrusiuose Bendruomeniniuose šeimos namuose, bet ir kaimuose – dirbtuvėlės keliavo į Šateikius, Karklėnus, Kulius, Žemaičių Kalvariją ir kitas vietoves. „Gaila, kad mūsų galimybės ribotos, kad negalime suteikti tiek paslaugų, kiek norėtųsi žmonėms, – kalbėjo D. Gramalienė. – Pakvietimų išties netrūksta. Pernai ypač laukiami buvome miestelių ir kaimų šventėse, bet, jei dažniau išvykstame į kaimiškąsias vietoves, pradeda pykti miestiečiai.“
Bendruomeninių šeimos namų vadovė džiaugiasi, kad į užsiėmimus pavyksta įtraukti ne tik vaikus, mamas, bet ir tėčius. Pasak Daivos, ypač smagios buvo aitvarų gamybos dirbtuvėlės, surengtos artėjant Tėvo dienai. Į jas daugelis vaikų atsivedė savo tėvelius, kartu su jais gamino, o paskui į padangę leido aitvarus. Jų parke skrajojo daugiau nei trisdešimt.
Ypatingas dėmesys kūrybiškumui buvo skirtas ir vasarą surengtose trijose vaikų stovyklėlėse. Vadovaujami tautodailininkės Zafiros Leilionienės ir lektorės Akvilės Bukinienės, vaikai tapė autoportretus, iš dėžių gaminosi namelius, piešė savo šeimas. „Vaikai per kūrybą mokėsi pažinti save ir savo aplinką. Daug užsiėmimų vyko lauke, gražioje parko aplinkoje, tad mažieji ypač noriai į juos įsitraukdavo“, – įspūdžiais apie veiklas dalijosi D. Gramalienė.
Bene pats aktyviausias menine prasme laikotarpis – rudens mėnesiai ir gruodis. Artėjant smagiajam Helovinui, Bendruomeninių šeimos namų kolektyvas buvo laukiamas Šateikiuose. Ten surengtos moliūgų skaptavimo dirbtuvėlės, į kurias įsitraukė kaimo bendruomenė, kultūros centras, mokykla. Rezultatas stulbinantis – per vieną vakarą išskaptuota kone 60 moliūgų! Nepamiršta ir vyresnio amžiaus žmonėms artimesnė tradicinė šventė Vėlinės. Tautodailininkė Z. Leilionienė moteris mokino, kaip pasidaryti originalias žvakides.
Dar ypatingesnis buvo pasiruošimas Kalėdoms. Daiva juokavo: „Visus buvo apėmusi savotiška angelų kūrimo manija. Kartu su tautodailininke Zafira darėme juos iš gana naujoviškos medžiagos modelino, kuris visiems labai patiko – tiesiog lipte lipo prie rankų. Ir kokių tik angelų neprikūrėme. Net nežinau, kiek dešimčių jų orkaitėje iškepėme.“ Į kitas prieškalėdines dirbtuvėles plungiškius kvietė lektorė Akvilė, mokinusi, kaip gaminti originalias Kalėdų kojines, skirtas dovanoms dėti, ir kitas spalvingas šventines dekoracijas.
Šiuo metu Bendruomeniniuose šeimos namuose lankosi daug moterų. Vienos kartu su Z. Leilioniene dalyvauja meno terapijos užsiėmimuose, kitos, padedant A. Bukinienei, mokosi drabužių kūrimo meno – siuva rūbus sau ir savo artimiesiems. Į meno terapijos užsiėmimus atėjo moterų, kurios teptuko rankoje nelaikė nuo mokyklos laikų.  „Užsiėmimuose jos ne tik išmoko tapybos technikų, sužinojo apie drobes ir dažus, bet ir atskleidė savyje menininkes. Visos nutapė tokių paveikslų, kuriais ir pačios džiaugėsi, ir kitus nustebino. Lyg būtų tikros profesionalės“, – lankytojų talentu džiaugėsi D. Gramalienė.
Puikiai sekasi ir toms, kurios panoro sėsti prie siuvimo mašinos. Gausus būrys jaunesnių ir vyresnių moterų, nors nemaža dalis jų anksčiau niekada nebuvo siuvusios, jau puošiasi pačių sukurtomis suknelėmis, sijonais, palaidinėmis, švarkeliais.
Šios veiklos turi gausų būrį nuolatinių lankytojų. Bendruomeniniams šeimos namams ypač ištikimos Nomeda Žutautė, Jolanta Adomauskienė, Ramutė Gedgaudienė. O smagiausia, kad čia jos ateina ne po vieną, o su vaikais, vyrais, krikštavaikiais ir kitais artimaisiais. „Džiaugiamės ir tuo, kad mūsų veiklos turi tęstinumą, – sakė D. Gramalienė. – Pavyzdžiui, viena iš mūsų lankytojų – Ramutė – tuo, ko išmoksta šiuose namuose, noriai dalijasi nuėjusi aplankyti Krizių centro moterų.“
Širdžiai mielas ir grįžtamasis ryšys: angelų kūrybos užsiėmimus lankiusi Danguolė Alčauskienė po kurio laiko į Bendruomeninius šeimos namus grįžo su maloniu atsaku – įstaigai padovanojo pačios sukurtus Tikėjimo, Vilties ir Meilės angelus.
Artimiausiu metu Bendruomeniniai šeimos namai numatę išvyką į Žemaičių Kalvariją. Tenykščiai vaikai ir moterys kartu su tautodailininke Laimute Paksaite mokysis pasigaminti ir prisijaukinti žemaitiškas lėlytes, kurios daromos iš audinio ir siūlų, bet nenaudojant adatos. Pasak Daivos, neseniai tokie užsiėmimai vyko Plungėje. Sulaukus ypač teigiamų atsiliepimų, nutarta su tautodailininke ir jos lėlėmis keliauti toliau.
„Planų turime ne tik pavasariui, bet ir vasarai. Jei pavyks, vėl planuojame rengti vaikams labai patikusias vasaros stovyklas. Taip ne tik ugdome mažuosius, skatiname jų kūrybiškumą, bet ir padedame tėvams išspręsti vaikų užimtumo vasaros metu problemą“, – pokalbį užbaigė
D. Gramalienė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...