Plungiškiui metraštininkui – Garbės piliečio vardas

21710-12400Praėjusią savaitę posėdžiavusi Plungės rajono savivaldybės taryba neprieštaravo, jog Alfonsui Beresnevičiui – rezistencijos metraštininkui, fotografui bei visuomenininkui – būtų suteiktas Plungės garbės piliečio vardas. Jo kandidatūrą komisijai pasiūlė Plungės rajono gyventojų iniciatyvinė grupė. Plungės garbės piliečio regalijomis A. Beresnevičius pasipuoš per Plungės miesto šventės metu vyksiantį iškilmingą Tarybos posėdį.
Praėjusią savaitę posėdžiavusi Plungės rajono savivaldybės taryba neprieštaravo, jog Alfonsui Beresnevičiui – rezistencijos metraštininkui, fotografui bei visuomenininkui – būtų suteiktas Plungės garbės piliečio vardas. Jo kandidatūrą komisijai pasiūlė Plungės rajono gyventojų iniciatyvinė grupė. Plungės garbės piliečio regalijomis A. Beresnevičius pasipuoš per Plungės miesto šventės metu vyksiantį iškilmingą Tarybos posėdį.
Anot iniciatyvinės grupės, A. Beresnevičius, niekieno neraginamas ir negaudamas jokio atlygio už savo veiklą, renka informaciją apie pokario kovas, fiksuoja partizanų žūties vietų, jų žeminių koordinates, įamžina partizanams paminėti skirtus renginius.
Išleistose penkiose knygose išspausdinti plungiškio kalbintų partizanų ir ryšininkų, tremtinių ir politinių kalinių prisiminimai. Tačiau tai – tik maža dalis, ką jam pavyko užrašyti. A. Beresnevičiaus namuose – ne vienas didelės apimties segtuvas rankraščių, keli stalčiai pilni garso įrašų, kuriuose užfiksuoti pokalbiai su rezistencinės kovos dalyviais. Nors daug jų gyvųjų tarpe jau nėra, apie juos ateities kartoms bus galima sužinoti būtent A. Beresnevičiaus dėka. Juk būtent jis, negailėdamas savo laiko, bendravo su rezistencinės kovos dalyviais, įrašinėdamas jų prisiminimus.
Už šią veiklą plungiškis prieš kelerius metus Prezidentės Dalios Grybauskaitės buvo apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, o pernai Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija jam įteikė medalį „Vilties žvaigždė“.
Negalima nepastebėti ir A. Beresnevičiaus darbų kultūros srityje. Jis fotografuoja bažnyčias, koplytstulpius ir kitus sakralinės architektūros objektus, nelieka neįamžinti atlaidai bei kitos religinės šventės. Plungiškio fotografijos eksponuotos įvairiose parodose tiek gimtojoje Lietuvoje, tiek už jos ribų. Kaip fotomenininkas A. Beresnevičius ne kartą apdovanotas padėkos ir garbės raštais bei diplomais. Pats plungiškis tiki, jog jo darbai bus reikalingi muziejininkams.
Savo veiklos A. Beresnevičius neatsisako ir sulaukęs garbaus amžiaus – ir toliau bendrauja su žmonėmis, fiksuoja jų prisiminimus, fotografuoja bei rengia tekstus dar vienai knygai. Plungiškis ne kartą įvairių renginių metu yra sakęs, jog į ankstesnius leidinius sugulė tik trupinėlis jo sukauptos informacijos.
Kaip rašoma Plungės rajono iniciatyvinės grupės rašte, A. Beresnevičius – kuklus žemaitis, besistengiantis kuo daugiau nuveikti Lietuvos, Žemaitijos bei Plungės labui, negailėdamas nei savo pinigų, nei sveikatos, nei laiko.
Plungės garbės piliečio regalijų įteikimo ceremonija, kada A. Beresnevičiui oficialiai bus suteiktas Garbės piliečio vardas, tradiciškai vyks per Plungės miesto šventę rengiamą iškilmingą Tarybos posėdį. Tada bus galima dar kartą prisiminti plungiškio darbus, aktyvią visuomeninę veiklą bei pasidžiaugti, jog pagaliau visa tai buvo įvertinta ir kad Plungės garbės piliečių sąrašą papildė tokia ryški savo darbais ir atsidavimu Plungei, o kartu ir visai Žemaitijai bei Lietuvai asmenybė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...