„Kas šiemet darosi?“

70903071429Praėjusią ir šią savaitę „Žemaičio“ redakcijos telefonai kaito nuo pasipiktinusių plungiškių skambučių. Žmonės prašė išsiaiškinti, kas atsitiko, jog nebuvo ištuštinti pakuotėms skirti konteineriai bei neišvežtos stambiagabaritės atliekos, nors, pagal „Valdos“ paskelbtą grafiką, tai turėjo būti padaryta dar iki Velykų.
„Kas šiemet darosi? Velykas pasitikome užsivertę šiukšlėmis. Laikraštyje skaičiau, kad „Valda“ stambiagabarites atliekas šiemet veš tik du kartus. Jau tada pagalvojau, kad mieste bus šiukšlynas. Paguodė bent tai, jog žadėjo išvežti iki Velykų. Bet neišvežė, tad taip ir šventėme: namuose susitvarkėme, o kiemuose – šiukšlių kalnai“, – pyko A. Jucio gatvėje gyvenantis Petras.
Kitas plungiškis, gyvenantis Rietavo gatvėje, paskambinęs pasakojo, jog stambiagabarites atliekas iš jų gatvės „Valda“ prieš šventes vis dėlto spėjo išvežti. Bet žmones papiktino tai, jog šios buvo suverstos kartu su buitinėmis į tą pačią mašiną. „Draugas sakė, jog ir Taikos gatvėje tas pats buvo“, – pasakojo vyras.
Trečias skambinusysis pyko, jog ir V. Mačernio, ir A. Jucio gatvėse bei kitur esantys konteineriai, skirti popieriaus, plastiko ir stiklo atliekoms, jau kurį laiką yra prigrūsti tiek, kad nė adatos neįkiši, o kada juos ištuštins – nežinia. „Mes sąžiningai rūšiuojame atliekas, net saldainio popieriuko neišmetame į bendrą šiukšlių dėžę, bet galiausiai vistiek turime viską suversti į buitinių atliekų konteinerį. Tai kam tada vargti?“ – stebėjosi plungiškis.
Visus šiuos skundus „Žemaitis“ perdavė Plungės rajono savivaldybės tarybos nariui, atliekų vežėjų įmonės „Valda“ direktoriui Tomui RAUDŽIUI.
– Žmogus iš Rietavo gatvės sakė, jog jūsų darbininkai stambiagabarites atliekas suvertė į tą pačią mašiną, kaip ir buitines. Ar tai reiškia, kad nebereikia atskirti šių atliekų?
– Man sunku įsivaizduoti tai, ką jūs sakote. Negi kokį stalą ar fotelį sugrūsi į buitinių atliekų šiukšliavežę? Kitas klausimas, ką žmonės vadina stambiagabaritėmis atliekomis? Jei buvo padėtas kokių drabužių ar kitų rakandų maišas, gali būti, jog jį įmetė kartu su kitom atliekom. Visos į šiukšlyną atvežamos atliekos yra kontroliuojamos iš peržiūrimos. Jei išverstume stambiagabarites kartu su buitinėmis, būtume nubausti.
– O kodėl vėluojate išvežti stambiagabarites atliekas iš daugiabučių kiemų?
– Vėluojame, bet ne dėl mūsų kaltės. Šiemet tikriausiai bus rekordiniai metai pagal tai, kiek šių atliekų surinkome iš rajono kaimų ir miestelių. Nors yra šių atliekų priėmimo aikštelės prie Jėrubaičių sąvartyno, bet ten beveik niekas jų neveža – palieka prie konteinerių. Gerai bent tiek, kad ne miške. Tad kol neapvažiavome kaimų, negalėjome pradėti vežti iš miesto.
– Kada bus ištuštinti stiklo, plastiko ir popieriaus pakuotėms skirti konteineriai, esantys Plungės mieste?
– Pažadu, kad šią savaitę. Kai tik surinksime stambiagabarites atliekas, imsimės pakuočių konteinerių. Pernai gavome pylos už tai, kad per anksti vežėme stambiagabarites, šiemet susiplanavome vežti prieš pat Velykas, bet nebespėjome. Bus mums pamoka ateičiai. Žiūrėsime, tarsimės, kaip sudaryti kitų metų grafiką, kad tai nebepasikartotų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...