Teisybės žada ieškoti teisme

Į „Žemaičio“ redakciją užsukęs Jurgis Juška, nevyniodamas žodžių į vatą, išbėrė: „Gal galite parašyti, kad ieškau advokato, kuris galėtų padėti man teisme įrodyti, jog valdininkai mane reketuoja? Jei reikės, ir iki Strasbūro teismo eisiu, nes taip su žmonėmis elgtis negalima.“
Paprašytas papasakoti, kokios problemos jį prispaudė, vyras iš kišenės išsiėmė ir išlankstė raštą. Perskaitėme, jog praėjusių metų rugsėjo 4 dieną Telšių teritorinės darbo biržos Plungės skyrius panaikino jam prieš tai suteiktą bedarbio statusą, mat tą dieną jam sukako senatvės pensijai gauti tinkamas amžius. Vyras pasakojo, jog iškart kreipėsi į Plungės socialinės paramos skyrių dėl šalpos pensijos, bet čia išgirdo, kad jos negaus, kol nedeklaruos savo gyvenamosios vietos.
J. Juška sakėsi neturėjęs nuolatinio būsto, todėl užtruko, kol prikalbino draugą leisti jam užsiregistruoti pas jį. Kai tai padarė ir Socialinės paramos skyriui pateikė dokumentą, nurodantį jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą, galiausiai gavo pensininko pažymėjimą. Tai įvyko praėjusių metų lapkričio 17 dieną.
Šiuo metu Reiskių kaime pas geros valios žmones besiglaudžiantis J. Juška manė, kad tuo visa ši nemaloni istorija ir baigėsi. Bet klydo. Neseniai atvykęs į „Plungės sveikatos centrą“ ir registratūroje paprašęs paskirti jam vizitą pas jo gydytoją, vyras išgirdo, jog registruojamas nebus. Esą kompiuteris rodo, jog jis yra skolingas už privalomąjį sveikatos draudimą.
Tai reiškia, kad žmogui gali būti suteikta tik būtinoji medicininė pagalba. Pas savo gydytoją ar kitus specialistus
J. Juška galės patekti tik tada, kai padengs privalomojo sveikatos draudimo skolą, kuri susidarė, kol vyras ieškojo, kur galėtų deklaruoti savo gyvenamąją vietą.
„Jūs man paaiškinkit, kaip galiu būti skolingas, jei nieko nesiskolinau? Ir mokėti neketinu, nes tai – žmonių apgaudinėjimas“, – lyg kirviu nukirto pašnekovas.
Norėdamas rasti tiesą, vyras ne kartą mynė ir „Sodros“, ir Plungės rajono savivaldybės administracijos kabinetų slenksčius. Socialinės paramos skyriaus darbuotojos sykį jam net policiją iškvietė, nes žmogus, pakėlęs balso toną, prišnekėjo negražių dalykų. „Pasakiau joms, kad iš pradžių gražiai prašiau, o dabar jau reikalauju išrašyti man naują pensininko pažymėjimą, nurodantį, kad pensija man paskirta nuo rugsėjo 5-osios. Tik tiek tereikia – popiergalio, kad galėčiau patekti pas savo gydytoją.“
Ir J. Juškai, ir šia istorija susidomėjusiam „Žemaičiui“ buvo atsakyta tas pats – dokumentai atbuline data neišrašinėjami. Vis dėlto vyras neketina nuleisti rankų ir yra pasiryžęs įrodyti savo tiesą, jei reikės – ir teisme. „Bet man reikalingas geras teisininkas, kuris padėtų man įrodyti, jog valdininkai taip tyčiojasi iš žmonių. Jei toks atsirastų, sutikčiau su juo pasidalinti prisiteistą kompensaciją“, – sakė pašnekovas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...