Apie viliones

BunkaĮsivaizduokime, kad esame brangios žuvys, už kurias rinkoje moka milijonus. Galime pabandyti pabūti mėlynojo tuno kailyje, aukcione Japonijoje parduotam daugiau kaip po tūkstantį eurų už kilogramą.
Jeigu turime fantazijos susitapatinti su žuvimi, nesunku ne jos, o jau savo protu suvokti, kokiais ir kiek kainuojančiais masalais, už kuriuos dažniausiai patys sumokame, mus vilioja.
Pirmieji ir brangiausieji yra PėSėėRai (Prezidentūros – Seimo – Vyriausybės).
Prezidentūra mus vilioja švęsti valstybės šventes, o už tai žada dovanų. Įspūdis toks, lyg jomis, kaip figos lapeliu, bandytų pridengti nešventines nuotaikas.
Seimas vilioja šviesia ateitimi, bet su sąlyga, jeigu išrinksime tokią įstatymdavių kontorą, kurioje vieni kitiems nekaišios pagalių į ratus. Tik kad tie ratai siaubingai bilda. Gal kvadratiniai?
Vyriausybė vilioja tai vaiko pinigais, tai didinamomis pensijomis, tai valdoma infliacija.
Apžvalgininkai sako, kad jai sekasi geriausiai, bet „politagronomais“ nelabai galima tikėti. Anava, po Prezidento rinkimų Rusijoje jie karksėjo, kad demokratinis Vakarų pasaulis parodys savo požiūrį neskubėdamas sveikinti V. Putiną, bet ir A. Merkel iš Berlyno, ir E. Makronas iš Paryžiaus nepateisino jų vilionių.
PėSėėRo vilionės yra išskirtinės, nes išskirtinė ir viliotojų padėtis. Kitos primena ant kabliuko pamautus liesus, varganus sliekelius.
„Vandenynų gelmėse tūno turtai, bet ne tokie, kokius įsivaizduojate“, – skelbia antraštė internete. Jos autoriai mano suvokiantys, ko mes neįsivaizduojame ir tiki, kad atsidarysime pasižiūrėti, ko nežinome.
Rašinių pavadinimai „Moteriai autobuse pasidarė bloga, tačiau tai, kas vyko toliau – atėmė žadą“, „Sužinojus, kiek prašo už senas virtuvines spinteles, net užkvatojo balsu“ ir yra tie sliekeliai, kuriuos prarydami – spustelėdami kompiuterio pelės klavišą, atnešame grūdą į internetinės svetainės aruodą, o patys dažniausiai liekame it muses kandę.
Bet nereikia savęs dėl to labai smerkti. Nes masalus gamina gausiai psichologijos žiniomis pasikausčiusios kontoros. Jos ne tik siūlo jau išbandytus, bet ir kuria naujus.
Tai yra ekonomine būtinybe kuo daugiau vartoti pateisinamos atakos prieš sveiką protą.
Ir gaminami save suvartosiantieji vartotojai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...