Tragedija Plungės ligoninėje

Antradienio rytas Plungės ligoninės priėmimo skyriaus darbuotojams prasidėjo kraupiu įvykiu – čia, vienoje iš palatų, pasikorė 75 metų pacientas. Jau negyvą lovoje gulintį vyrą aptiko ligonio apžiūrėti užsukusi šio skyriaus darbuotoja. Žmogų bandyta gaivinti, tačiau medikų pastangos buvo bergždžios.
Kaip pasakojo ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė, 75 metų Rietavo savivaldybės gyventojas greitosios medicinos pagalbos automobiliu į ligoninę atvežtas balandžio 2-osios vakarą, apie 20.30 valandą.
Senyvo amžiaus vyrui medikų pagalbos prireikė po bandymo žudytis – būdamas namuose, jis peiliu dūrė sau į krūtinę. Pasak D. Luotienės, į priėmimo skyrių buvo iškviestas chirurgas. Jis pacientui diagnozavo durtinę krūtinės ląstos žaizdą. Kadangi ji buvo tik paviršinė, rimtos medikų pagalbos vyrui neprireikė. Pakako žaizdą susiūti.
Dar tą patį vakarą ligonį dėl jo psichinės sveikatos būklės norėta pervežti į Klaipėdos jūrininkų ligoninę. „Tarėmės su šios ligoninės Psichiatrijos departamentu, tačiau išgirdome neigiamą atsakymą. Priežastis – vyras buvo neblaivus, jam nustatytas 1,9 promilės girtumas, o tokių niekas nenori. Mums buvo pasakyta: „Išsiblaivys, tada ir atvešit.“ Neliko nieko kito, kaip laikyti pacientą per
naktį“, – pasakojo D. Luotienė.
Anot direktoriaus pavaduotojos, likęs ligoninėje, rietaviškis nekėlė jokių problemų – nerodė jokios agresijos, atrodė ramus, leidosi gydomas. Medikams atrodė, kad jo būklė gerėja, bet, nepaisant to, ryte planuota pervežti jį į Klaipėdą.
„Vyriškis buvo paguldytas stebėti. Naktį jis ėjo rūkyti, bet buvo visiškai ramus, tikrai neatrodė, kad gali dar kažką sau padaryti. Turėjome daug pacientų, tad nuolat prie jo sėdėti nebuvo galimybės, bet slaugytojos vis užsukdavo“, –  minėjo gydytoja.
Rietaviškis negyvas rastas antradienio rytą, 8.44 valandą. Pasak D. Luotienės, vyrą dar bandyta reanimuoti, tačiau jis gyvybės ženklų neberodė. Rietaviškis pasikorė iš savo batų išsivertais raišteliais. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.
D. Luotienė sakė neturinti duomenų, dėl ko vyriškis bandė žudytis pirmąkart. „Gal užklupo kokios asmeninės problemos, gal sirgo depresija. Priežasčių mes nežinom. Panašu, kad po nesėkmingo pirmojo bandymo jis toliau planavo, kaip pasitraukti iš gyvenimo, viską apgalvojo ir, kai niekas nematė, tai padarė. Žmogus turbūt tiesiog nebenorėjo gyventi. Didžiausia problema – kad psichiatrinės ligoninės priima neblaivių pacientų. Jei būtų priėmę, vyras būtų gavęs profesionalią pagalbą ir šiandien galbūt dar būtų gyvas“, – kalbėjo pavaduotoja.
Pasidomėjus, ar Plungės ligoninėje yra buvę atvejų, kad pacientas nusižudytų, D. Luotienė atsakė, jog bandymų yra buvę, bet visus pavykdavo sulaikyti. Išskyrus pastarąjį kartą…

Vienas komentaras

  • genutė:

    Rastas 8.44 valandą.Kažkaip keistas laikas.Tuo metu ligoniai būna seniai pakelti.Ir niekas nepastebėjo????

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...