Žmones nuo pražūties išgelbėjo… kūdikis

21804-16016Baisu net pagalvoti, kuo šios Velykos galėjo baigtis V. Mačernio gatvės 49-ojo namo gyventojams. Trūko tik akimirkos, kad padegėjas, brūkštelėjęs degtuką, būtų ugnimi užtvindęs benzino prilietą bendrabučio trečiojo aukšto koridorių ir degančiuose butuose įkalinęs kelias dešimtis žmonių. Tragedijos, laimei, pavyko išvengti. O už tai gyventojai turėtų būti dėkingi mėnesio amžiaus kūdikiui, ankstų Velykų rytą pažadinusiam savo mamą Vaivą Plaipienę – ji ir užkirto kelią pražūtingų padarinių galėjusiai turėti nelaimei.V. Plaipienė „Žemaičiui“ pasakojo, kad sekmadienio rytą, apie 6 valandą, ją pažadino prabudęs mažiausias šeimos narys. Atsikėlusi moteris triūsė namuose, o prieš aštuntą pastebėjo, kad prasivėrė jos buto durys, mat buvo sulūžusi jų spyna. Atidariusi jas plačiau, pamatė koridoriuje, ties laiptine, stovintį jauną vyrą, kuris rankose laikė plastikinį 5 litrų talpos indą. „Iš pradžių pamaniau, kad koks kaimynas vandens parsineša. Jaunuolis man pasirodė panašus į vieną bendrabučio gyventoją. Bet staiga užuodžiau benzino tvaiką, o vyro rankose pamačiau degtukus. Tada suvokiau, kad „bambalyje“ – ne vanduo, ir kad kažkas mus ruošiasi padegti“, – baisiais prisiminimais dalijosi moteris.
Kaip pasakojo Vaiva, ji iškart suriko:„Ką čia dabar darysi?!“ Vaikinas esą tik pakėlė galvą, pažvelgė į ją kažkokiomis paklaikusiomis akimis ir, neprataręs nė žodžio, nubėgo laiptais žemyn. „Panašu, kad mano pasirodymas jam buvo netikėtas, todėl išsigando ir spruko. Aš įpuoliau į kambarį žadinti vyro ir vaikų“, – kalbėjo gyventoja. Beje, vyras ja nepatikėjo, manė, kad tai – balandžio 1-osios pokštas, todėl nesureagavo. O štai sūnūs – Tomas ir Virginijus – iškart šoko iš lovų ir išlėkė į koridorių. Deja, pagauti padegėjo jiems nepavyko.
Išėję į koridorių, gyventojai pamatė, kad benzinu aplietos vieno kaimyno buto durys.
Degalų buvo pripilta ir ant kilimėlių, ir ant grindų. Ir taip – per visą koridorių iki pat laiptinės. „Visi baisėjomės tokiu žiaurumu, svarstėme, kas galėjo nutikti, jei tas jaunuolis būtų brūkštelėjęs degtuką. Gal visi būtume sudegę ar nuo dūmų uždusę. Juk buvo dar ankstyvas rytas, laisva diena, daug kas tebemiegojo. Nežinia, kiek aukų būtų buvę“, – svarstė Vaiva. Pasak jos, trečiajame aukšte visi butai apgyvendinti, čia įsikūrusios šeimos su vaikais, tad pasekmės galėjo būti tragiškos. „Negaliu net pagalvoti, kas mums visiems galėjo nutikti. Laimei, kad tas mano kūdikis pabudo. Būtų ilgiau miegojęs, gal jau gyvų mūsų nebūtų“, – kalbėjo keturių vaikų mama.
Nemaloniais Velykų ryto prisiminimais pasidalino ir to paties aukšto gyventoja Rita Banienė. „Pas mus tą rytą atėjusi mama pradėjo klausinėti, ką darome, kad visur benzino smarvė tvyro. Tada išėjome į koridorių ir sužinojome, kas nutiko, ir kad kaimynė Vaiva didelei nelaimei kelią užkirto. Mano vyras iškart paskambino į policiją, o ten pamanė, kad mes šitaip baisiai juokaujame. Kai įtikinome, kad tai – ne balandžio 1-osios pokštas, jie tuoj atskubėjo“, – pasakojo Rita.
Pasak moters, jos vyras Nerijus, paskambinęs kaimynui, kurio durys buvo aplietos, sužinojo, jog išvakarėse tarp jo ir vieno jaunuolio kilo muštynės. „Matyt, ryte tas vaikinas sugalvojo atkeršyti. Bet kas per žiaurumas! Juk keršydamas vienam, visus mus galėjo sudeginti“, – stebėjosi R. Banienė.
Kaip pasakojo Rita, gyventojų pastangomis netrukus ir įkalčiai buvo surasti – vieno kaimyno mama papasakojo, kad grįždama iš bažnyčios matė prie tako numestą talpyklą su skysčiu, panašiu į benziną. Tada Ritos vyras nuėjo į tą vietą ir grįžo su „bambaliu“. Pasak moters, pagal jį policija ir padegėją greitai sučiupo – esą peržiūrėjo degalinių vaizdo įrašus ir pamatė jaunuolį, kuris benziną pylė būtent į tokią talpyklą.
Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai tą pačią dieną sulaikė įtariamąjį – 1994 metais gimusį šiuo metu Plungėje apsistojusį Rietavo savivaldybės gyventoją. Sulaikytajam nustatytas lengvas 0,45 promilės girtumas. Dvi paras praleidęs areštinėje, antradienį jaunuolis išleistas į laisvę. Jam pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo visuotinai pavojingu būdu sugadinti svetimą turtą. Pasak pareigūnų, rietaviškis dėl jam inkriminuojamos veikos prisipažino. Tikėtina, kad tokiu būdu jis norėjo išlieti širdgėlą dėl nesėkmingos meilės.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...