Nuteistas policininkui spyręs kaušėniškis

Balandžio ketvirtąją Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjos Irenos Šeškauskienės nuosprendį išgirdo 1993-aisiais gimęs kaušėniškis Valentinas Juknevičius. Jaunas vyras nuteistas už tai, kad pasipriešino policijos pareigūnams.
Plungiškių pareigūnų akiratin V. Juknevičius atsidūrė kovo 7-osios pavakarę. Kaip rašoma kaltinamajame akte, minėtą dieną, apie 16.20 valandą, ties policijos komisariato pastatu Plungėje būdamas neblaivus (1,25 promilės) kaušėniškis sulaikomas pasipriešino trims uniformuotiems policijos pareigūnams. Elgdamasis agresyviai jis trukdė policininkams atlikti teisėtus veiksmus – nesileido sulaikomas ir, lyg to būtų maža, vienam iš pareigūnų spyrė į koją.
V. Juknevičius nesigynė jam mestų kaltinimų ir sutiko duoti parodymus. Kaušėniškis pasakojo, jog prieš incidentą su dviem draugais buvo parduotuvėje. Jis ir vienas iš draugų susimokėjo už savo prekes, o kitas užsimanė jų dykai, todėl pareigūnų buvo uždarytas į areštinę.
Tada V. Juknevičius su bičiuliu esą nutarė nueiti į policijos komisariatą ir pasiteirauti, kada bus paleistas jų draugas. Kaltinamojo teigimu, pareigūnai jiems grubiai atsakė, jog sulaikytasis bus laikomas kiek tik reikės. Toks atsakymas įsiutino V. Juknevičių, todėl, išeidamas iš komisariato patalpų, jis ėmė policininkus keikti, vadinti necenzūriniais žodžiais.
Tai nepraslydo pareigūnams pro ausis. Jie prisivijo su draugu bažnyčios link pėdinantį kaušėniškį ir bandė jį sulaikyti, tačiau pastarasis nebuvo draugiškai nusiteikęs – ėmė priešintis. Teisme vyras pasakojo, kad pareigūnai netikėtai pripuolė iš nugaros. Esą nebuvo jokio įspėjimo, todėl jis, nenutuokdamas, kad turi reikalą su policininkais, spyrė instinktyviai.
Apklausiamas kaltinamasis tikino, jog pirmą kartą pasipriešino pareigūnams ir sakė, kad labai dėl to gailisi. Gal ir pirmą kartą V. Juknevičius „šoko“ prieš pareigūnus, tačiau kad tai nebuvo pirmas jo susidūrimas su įstatymų sergėtojais, liudija tai, jog vyras – jau teistas. Šiuo metu „kabo“ ir dar viena baudžiamoji byla. Ji iškelta už sukčiavimą.
Už tai, kad pasipriešino policijos pareigūnams, valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikęs prokuroras V. Juknevičiui siūlė skirti šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę (sumažinus trečdaliu, nes byla, kaltinamajam prisipažinus, išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka), jos vykdymą atidedant metams bei įpareigojant visą tą laikotarpį dirbti bei tris mėnesius nevartoti alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų.
Teismas kaušėniškiui paskyrė terminuotą laisvės atėmimą keturiems mėnesiams, bausmės vykdymą atidėjo metams ir įpareigojo nuteistąjį visą bausmės vykdymo atidėjimo laiką tęsti darbą ir tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...