Pyko, kad nesusitvarko su mirusiomis sielomis

L1803-16007Neseniai Rietavo savivaldybės taryba svarstė UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) pateiktą prašymą per 2011–2012 metus susikaupusias skolas pripažinti beviltiškomis ir leisti jas nurašyti. Atliekų tvarkytojų noras tokiu būdu atsikratyti kone 8 tūkstančių eurų skolų rietaviškius politikus gerokai papiktino.
TRATC-as Rietavo savivaldybės tarybos prašė beviltiškomis pripažinti skolas, kurioms 2018 metų sausio 1 dieną suėjo priverstinio išieškojimo senaties terminas. Kadangi atgauti jų nebėra galimybių, nebelieka nieko kito, kaip nurašyti.
Beviltiškų skolininkų sąrašas – gana ilgas. Jame 225 fiziniai ir juridiniai asmenys, kurių bendra skola – 7 976 eurai. Tiesa, tame sąraše yra ir mirusių žmonių, ir bankrutavusių įmonių, tačiau yra ir tokių verslo subjektų, kurie sėkmingai dirba ir tikrai yra pajėgūs susidariusias skolas padengti. Bėda ta, kad TRATC-as nededa pastangų laiku atgauti pinigus, tik konstatuoja: suėjo senatis, išieškoti nebeleidžia įstatymas, tad skolas belieka nurašyti.
Rietavo savivaldybės tarybos narys Arturas Kungys piktinosi: „Gal klystu, bet man atrodo, kad TRATC-as nieko nedaro, kad skolos būtų laiku išieškotos. Bendrovė kažkodėl nėra suinteresuota tvarkytis su skolininkais, be to, iš savo sąrašų neišbraukia mirusių, išvykusių žmonių. Čia taip, kaip Gogolis rašė apie mirusias sielas. TRATC-as taip pat jų turi daugybę. Bet tai tikra nesąmonė. Reikia kažko imtis, kad tokių sąrašų nebebūtų.“
Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavęs TRATC-o atstovas Antanas Vaišnoras tikino, kad skolos susidarė dėl objektyvių priežasčių. Esą bendrovės valdyba buvo priėmusi sprendimą teismo keliu išieškoti tik tas skolas, kurios viršija 1 000 litų. Kol tokia suma susidarydavo, jau ir senaties terminas sueidavo. Be to, dėl specialistų trūkumo įmonė esanti nepajėgi susidoroti su skolininkais, kurių per metus susidaro apie pusantro tūkstančio.
Tokie pasiteisinimai nepatiko Rietavo savivaldybės merui Antanui Černeckiui. „Tai ne Savivaldybės tarybos, o bendrovės valdybos problemos, kuri ir turi jas spręsti, – kalbėjo meras. – Mes matome faktą – skolas, kurias teks dengti Savivaldybei. Suprantame, kad visų neišieškosite, bet turite stengtis, o jūs to nedarote. Akivaizdu, jog prastai organizuojate savo darbą.“
A. Černeckio nuomone, šios skolos – jau beviltiškos, jų neišieškosi, bet ateityje tai tęstis nebegali.
Pasipiktinusi TRATC-o neveiklumu, Rietavo savivaldybės taryba sprendimo šiuo klausimu kol kas nepriėmė. Jis atidėtas kitam posėdžiui, tikintis, kad iki to laiko TRATC-as skolų klausimu dar kažką nuveiks.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...