Mokykloms trūksta ne tik moksleivių, bet ir mokytojų

Per neseniai vykusį Plungės rajono savivaldybės tarybos švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį rajono gimnazijų direktoriai politikus supažindino su savo vadovaujamų įstaigų veiklos ataskaitomis. Kaip visada, labiausiai visiems rūpėjo, kokiomis problemomis šiandien gyvena gimnazijos.Problema – prastas pamokų lankomumas
„Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys, kalbėdamas apie įstaigos problemas, pirmiausia akcentavo prastą pamokų lankomumą. Nors situacija, lyginant su praėjusiais metais, esą yra geresnė, tačiau nepateisintų pamokų skaičius – vis dar didelis. Ypač tai pastebima vyresnėse klasėse.
Anot vadovo, taip yra dėl to, kad didelė dalis mokinių lanko vairavimo kursus. Esą su moksleiviais yra susitarta, kad teorinę dalį jie mokytųsi po pamokų, tačiau vairavimo pamokų neįmanoma suderinti taip, kad jos vyktų pasibaigus pamokoms. Būna, kad ir keturių mokinių nebūna pamokose, mat jie vyksta vairavimo pamokoms į Telšius. Dėl to nukenčia mokslai gimnazijoje.
Problemomis direktorius įvardijo ir tai, jog gimnazijoje trūksta patalpų mokinių poilsio zonoms įrengti, maža – pusantro šimto vietų – gimnazijos aktų salė, kurioje neįmanoma rengti didesnių renginių. A. Budrys pasidžiaugė, kad jiems visada noriai talkina Kultūros centras, biblioteka bei Žemaičių dailės muziejus, užleisdami savo patalpas svarbesniems renginiams.
Užsiminta ir apie tai, kad būtina bendrabučio pastato renovacija. Kita bėda – trūksta mokytojų sergantiems kolegoms pavaduoti. Administracijos direktoriaus pavaduotojui Česlovui Kerpauskui kilo klausimas, ar gimnazija nesiruošia kelti kartelės ateinantiems mokiniams. A. Budrio tikinimu, kartelė – pakankamai iškelta, nes į pirmą gimnazinę klasę priimami tik tie mokiniai, kurių vidurkis – ne mažiau šešių, o į trečią – tik pažangieji moksleiviai.
Trūksta darbuotojų
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos vadovas Leonas Mockūnas sakė, jog didžiausias jų rūpestis – darbuotojų trūkumas. Trūksta gynybinio-pilietinio ugdymo instruktoriaus etato, pusės etato bendrabučio auklėtojo, tiek pat psichologo. Reikia ir dar vieno matematikos mokytojo. Kitais metais, sulaukusios pensinio amžiaus, darbą paliks lietuvių kalbos mokytoja bei bendrabučio auklėtoja.
Dar vienas galvos skausmas  – mokinių pavėžėjimas. Esą kaimuose gyvenantys vaikai negali lankyti neformalaus ugdymo užsiėmimų, nes autobusai išvyksta iškart po septynių pamokų. Prastais keliais važiuojantis mokyklinis autobusas nuolat genda, todėl būtinai reikia naujo. „Be to, norime mokinius iš Telšių atsivežti patys su mokykliniu autobusu“, – sakė vadovas.
Kalbėta ir apie tai, jog reikia atnaujinti bendrabučius ir užbaigti gimnazijos pastato vidaus patalpų remontą, tvarkyti avarinės būklės buvusį valsčiaus pastatą, esantį šalia mokyklos ir keliantį pavojų mokinių saugumui.
„Ne svetimos mums ir drausmės bei elgesio problemos“, – prisipažino L. Mockūnas. Esą ne visi mokytojai sugeba užtikrinti tinkamą drausmę pamokų metu, todėl reikalingas mokytojo padėjėjas dirbti su elgesio sutrikimų turinčiais moksleiviais.
Didelė problema – mokinių mažėjimas
Platelių gimnazijos direktorė Regina Rubinienė, pristatydama savo vadovaujamos įstaigos veiklos ataskaitą, pirmiausia skundėsi mažėjančiu mokinių skaičiumi.
Kaip problemą ji įvardijo ir tai, kad mokytojai nepakankamai išnaudoja gimnazijoje esančias informacinių ir komunikacinių technologijų priemones. Neigiamai vadovė vertino ir didėjantį tėvų abejingumą vaikų ugdymo ir elgesio problemoms. Užsiminta ir apie tai, jog krepšinio aikštelės danga nėra saugi, stadione nuolat laikosi vanduo, nesaugūs bėgimo takai.
Apie mažėjantį mokinių skaičių kalbėjo ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos direktorius Zenonas Garbenčius. Esą sunku formuoti kai kurias klases. Pavyzdžiui, kitais mokslo metais į gimnaziją ateis tik aštuoni pirmokėliai. Direktorius tikino, jog pradedamas jausti ir mokytojų stygius.
Kaip ir „Saulės“, taip ir M. Valančiaus gimnazijoje mokiniai praleidžia daug pamokų. Dar vienas gimnazijos rūpestis  – mokiniai, kurie mokosi pagal individualizuotas arba pritaikytas programas. Tokių šiemet – net keturiasdešimt. Z. Garbenčiaus teigimu, jie trukdo mokytis norintiems vaikams.
„Šiais metais gimnazijos patalpas ruošiamasi pritaikyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ugdyti, tad iškils su tuo susijusių rūpesčių“,  – sakė vadovas.
O Kulių gimnazijos didžiausia problema, anot jos direktoriaus Leono Pečkausko, – bloga pastatų būklė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...