Apklausė tris įmones – visos dirbtų pigiau nei „Valda“

L1804-16109Po to, kai prie Plungės rajono savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos prisijungė „Vieningos Plungės“ atstovai, kai kurie sprendimai nebepraslysta lyg sviestu patepti. Koalicijos naujokai nelinkę užsimerkti prieš matomas negeroves ir partneriams rėžia: „Jei manote, kad prisijungę prie koalicijos viskam pritarsime, klystate.“ Taip buvo ir per pastarąjį Savivaldybės tarybos posėdį, svarstant klausimą dėl lėšų skyrimo Kaušėnų kaimo Babrungo gatvės, kuri driekiasi palei kelias sodininkų bendrijas, apšvietimui įrengti.Prieš Tarybos posėdį šį klausimą svarstė Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas. Jį pristatęs Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis minėjo, kad šiemet turėtų prasidėti minėtosios gatvės rekonstrukcijos darbai. Į projektą įtrauktas asfaltavimas, pėsčiųjų ir dviračių takas, lietaus vandens surinkimo ir nutekėjimo tinklai. Žodžiu, viskas, išskyrus apšvietimą. Jam įrengti papildomai reikia 150 tūkstančių eurų. Tiek suskaičiavo UAB „Valda“, kuri yra laimėjusi Babrungo gatvės (nuo vadinamosios Plungės jūros užtvankos tilto iki Birutės gatvės, ruožo ilgis – 1,6 km)  rekonstrukcijos darbų konkursą.
M. Čiuželis tuomet argumentavo: „Jei pritarsite, kad būtų skirta lėšų, išsyk du darbai bus atlikti, paskui nereikės dar kartą tos gatvės kasinėti.“ Jo nuomone, gatvės be apšvietimo negalima palikti, juolab kad sodininkų bendrijos jau virtusios tankiai gyvenamu rajonu. Komitetas pritarė: apšvietimas gatvei būtinas, ir klausimą teikė Tarybai.
Savivaldybės tarybos posėdyje pirmasis šiuo klausimu pasisakė Robertas Endrikas: „Nesakau, kad apšvietimas nereikalingas. Taip, jis būtinas, bet pikta, kad Savivaldybė netaupo pinigų ir neieško pigesnio varianto. Iškart kreipiasi į rangovą, o šis suskaičiuoja  – 150 tūkstančių.“ Pasak politiko, po Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdžio „Vieningos Plungės“ atstovai kreipėsi į tris įmones, kad šios parengtų sąmatas. Rezultatai tokie: viena įmonė Babrungo gatvės apšvietimą įrengtų už 130, kita – už 120, trečioji – už 106 tūkst. eurų. „Tos sumos  – su projektavimu ir be derybų. O jūs iškart pasiruošę 150 tūkstančių mokėti“, – piktinosi R. Endrikas.
Jam pritarė ir kitas „Vieningos Plungės“ atstovas Liudas Skierus. Jo nuomone, tokie sprendimai Savivaldybės tarybos narius žemina prieš bendruomenę, tad klausimą reikėtų apskritai šalinti iš darbotvarkės. „O jei jau ruošiamės sprendimą priimti, tai balsuosim. Ir tas balsavimas bus mūsų garbės pasitikrinimas. Nes negali taip būti, kad Tarybos narys, kuris yra „Valdos“ direktorius (t. y. Tomas Raudys), ateina į Savivaldybę, pasako, kiek kainuos darbai, ir nori pasiimti tiek, kiek pasakė. O mes, lyg niekur nieko, tiek ir sumokam. Čia reikia skelbti konkursą“, – savo nuomonę išsakė L. Skierus.
Kadangi balsavimas paskelbtas balsavimu dėl garbės, Tarybos nariai prieš tai paprašė pertraukos. Per ją sutarta: sprendimas skirti lėšų apšvietimui įrengti priimamas bendru sutarimu, bet su sąlyga, kad darbams atlikti bus skelbiamas konkursas, o ne iškart samdoma „Valda“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...