Savivaldybė dosniausiai rėmė futbolą

Plungės sporto ir rekreacijos centro ir rajone veikiančių sporto klubų atstovai Savivaldybės sporto tarybai pateikė ataskaitas apie tai, kaip panaudojo 2017 metais gautas Sporto plėtros programos lėšas. Beje, įdomu tai, kad gavusieji po kelis šimtus eurų labai detaliai išaiškino, kaip tuos pinigus eikvojo, o kai kurie, nors gavo tūkstančius, į ilgas kalbas apie išlaidas nesileido.
Pirmasis Sporto tarybai atsiskaitė Sporto ir rekreacijos centro (SRC) direktorius Alvydas Viršilas. Jo vadovaujama įstaiga įvairiems sporto renginiams – Lietuvos mokyklų žaidynėms, mėgėjų sporto žaidynėms ir rajono krepšinio pirmenybėms – iš Sporto plėtros programos gavo 2 060 eurų. Šių pinigų, žinoma, nepakako, tad teko pridėti ir iš įstaigos biudžeto.
Kitas Sporto plėtros programos lėšomis remiamas SRC projektas – „Jaunosios viltys“. Bendras jo biudžetas – 3 000 eurų (iš Sporto plėtros programos – 800). Šie pinigai padalinti šešiems perspektyviausiems rajono sportininkams. Kiekvienas gavo po 500 eurų – treniruotėms, išvykoms, įrangai, aprangai ir kt. Projektui „Lengvosios atletikos plėtra“ SRC gavo
1 000 eurų. „Lengvoji atletika – ta sporto šaka, kuria tikrai gailime pasigirti. Turime keturis Lietuvos rinktinių narius, daug prizininkų šalies mastu“, – ugdytinius gyrė direktorius. Dar 2 100 eurų centrui skirta geriausiųjų rajono sportininkų pagerbimo šventei surengti.
Plungės dziudo klubas, kuriam vadovauja Antanas Kasteckas, iš Savivaldybės gavo 1 900 eurų. Už šiuos pinigus klubas kasmet organizuoja du turnyrus (pavasarį – treneriui Kęstučiui Šermukšniui atminti, prieš Kalėdas – tarptautinį, į kurį suvažiuoja apie 200 imtynininkų), moka teisėjams, vyksta į varžybas. „Lėšų reikėtų vaikų vasaros stovykloms rengti, naujam kilimui imtynėms įsigyti ir kitiems dalykams. Bet gerai, kad bent tiek gauname“, – kalbėjo treneris.
Arvydo Vaitkaus vadovaujami kanojų ir baidarių irkluotojai iš Sporto plėtros programos gavo 700 eurų. Dalį šių pinigų panaudojo Plungės rajono pirmenybėms, kurios tradiciškai organizuojamos per Miesto šventę, surengti, kitą – dalyvauti čempionatuose.
Krepšinio klubas „Makabi“, kuriam vadovauja Genadijus Glikmanas, paremtas 1 100 eurų sumą. „Dalyvaujam Europos krepšinio lygoje, visus gautus pinigus tam ir išleidžiame. Tai šeštadalis to, kiek mums reikia, bet gerai bent tai, kad suma stabili. Tikimės, kad ir šiemet tiek bus skirta“, – kalbėjo klubo atstovas. G. Glikmanas piktinosi, kad treneriams reikia teikti paraiškas ir ataskaitas, pildyti visokius dokumentus, nors už tai ir neatlyginama. „Taip, aš viską suvedu į materiją, bet juk už kiekvieną darbą turi būti atsiskaityta. Jei ne, tegul visu tuo popierizmu užsiima tėvai“, – pyko krepšininkus treniruojantis plungiškis.
Stalo teniso klubo „Žemaitē“ veiklą pristatęs Arūnas Auškalnis minėjo, kad jų sportininkai aukštų rezultatų nepasiekia, tačiau norinčiųjų treniruotis tikrai netrūksta. „Mes neturime trenerių, neturime vaikų grupių. Esame savamoksliai, bet džiaugiamės, kad stalo tenisininkų ratas plečiasi, kad kuriasi būreliai mokyklose“, – kalbėjo klubo atstovas. Plungiškiai žaidžia Lietuvos čempionato antrojoje ir trečiojoje lygose, įvairiuose turnyruose, patys juos organizuoja. Iš Sporto plėtros programos tenisininkams skirta tik 700 eurų. Dalį jų panaudojo sporto salės nuomai, dalį  – Lietuvos čempionato starto mokesčiams. A. Auškalnis dar pasidžiaugė: „Iš 1 000 reitinguotų Lietuvos stalo tenisininkų 30 yra mūsų klubo nariai.“
Viešosios įstaigos „Plungės futbolas“, kuri iš Sporto plėtros programos gavo didžiausią – 10 900 eurų – sumą, ataskaitą pateikė vadovė Diana Jonaitienė. Jos teigimu, Plungės futbolininkai dalyvauja keturiuose sporto projektuose. Treniruotes lankantiems vaikams ugdyti skirta 2 900 eurų, tiek pat – ir išvykoms į Latviją ir Čekiją, starto mokesčiams, 2 000 – dalyvauti U-19 lygos varžybose ir kt. Pasidomėjus, ar įstaiga plečia savo veiklą, ar pritraukia naujų ugdytinių, D. Jonaitienė atsakė: „Taip, Rietave sukvietėme 40 vaikų.“ Sporto tarybos nariai stebėjosi: „Kaip čia išeina, kad pinigus skiria Plungės savivaldybė, o plėtra – Rietave?“
Motokroso klubas „Žemaitija“, kuriam vadovauja Saulius Stankus, iš Savivaldybės gavo 2 800 eurų. Klubo ataskaita buvo lakoniška: pinigai panaudoti dalyvauti Lietuvos čempionate ir Lietuvos taurės varžybose bei surengti vieną šių varžybų etapą Plungėje.
Plungės ledo ritulio klubo veiklą, kuri paremta 1 000 eurų suma, pristatė Juozas Šlepetis: „Mūsų sportas brangus. Dalyvaujame Lietuvos čempionate, tad gautąsias lėšas išleidžiame ledo aikštės nuomai ir starto mokesčiams. Žinoma, būtų gerai gauti daugiau, bet ačiū ir už tiek.“
Algirdas Šimkevičius pristatė krepšinio klubo „Plungės Olimpas“ veiklą 2017 metais. Regionų lygoje dalyvaujantys krepšininkai pernai iš Savivaldybės gavo 4 500 eurų, vėliau papildomai skirta dar 5 000. „Panašiai tiek, kiek gavom iš Savivaldybės, sezonui kainuoja vienas geras žaidėjas“, – sakė A. Šimkevičius. Gautosios lėšos panaudotos dalyvauti varžybose, kurių sužaista net 38-ios.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...