Nuteistas žmoną papjauti grasinęs medingėniškis

Balandžio 10-ąją Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjos Irenos Šeškauskienės nuosprendį išgirdo 1985-aisiais gimęs Tomas Petreikis, gyvenantis Medingėnuose. Už smurtą artimoje aplinkoje bei nesunkų sveikatos sutrikdymą anksčiau jau teistas vyras pripažintas kaltu ir dėl pastarojo savo nusikaltimo – grasinimo nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą. Už tai jam skirta pusės metų terminuota laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams.Nemalonumų T. Petreikis prisidarė praėjusių metų rugpjūčio 29-osios vakarą, kai, kilus žodiniam konfliktui, griebėsi peilio ir, vaikščiodamas paskui žmoną, grasino ją papjauti. Tragedija galėjusį pasibaigti medingėniškio „pasirodymą“ nutraukė nukentėjusiosios brolis – jis jėga atėmė peilį iš T. Petreikio.
Nagrinėjant bylą teisme, T. Petreikis neneigė savo kaltės. Vyras prisiminė, jog tą vakarą buvo ne tik išgėręs, bet ir pavartojęs psichiką veikiančių vaistų. Jis bandė aiškinti, jog būtent tai, kad alkoholis buvo sumaišytas su vaistais, iššaukė tokį jo elgesį.
Apklausiamas medingėniškis pasakojo, jog konfliktas su žmona kilo dėl to, kad ši nedavė cigarečių, kurių jis prašė girtas gulėdamas virtuvėje. Supykęs, kad sutuoktinė nereaguoja į jo prašymą, vyras esą ėmė ją plūsti. T. Petreikis prisiminė ir tai, kad rankose laikė peilį, tačiau aiškino neprisimenantis, jog būtų juo grasinęs mylimai moteriai. Tikino, kad gerai jį pažįstanti žmona pati turėjo suprasti, kad jis taip nepasielgtų. Bet akivaizdu, kad moteris ne juokais išsigando, todėl iškvietė pareigūnus. Kad nukentėjusioji pagrįstai bijojo savo vyro, aiškino ir valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikęs prokuroras Mindaugas Vilnius.
T. Petreikiui paskirtas terminuotas laisvės atėmimas šešiems mėnesiams (vykdymą atidedant metams). Subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, prie šios bausmės pridėta dar ir piniginė bauda, siekianti beveik 543 eurus. Nuteistasis įpareigotas šešis mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programose ir metus nevartoti psichiką veikiančių medžiagų be gydytojo paskyrimo.
Nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...