Teatro šventė Rietave

VestaPraėjusią savaitę Rietavas buvo tapęs teatro sostine, mat čia vyko tradicinis festivalis „Teatro dienos Rietave 2018“. Jo rengėjai džiaugiasi, jog balandžio 9-ąją prasidėjusi teatro šventė nenuvylė nei mažųjų teatro mėgėjų, nei jaunimo, nei suaugusiųjų. Rietavo kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė sakė, jog kiekviena šventės diena buvo apdovanota didžiuliu visuomenės susidomėjimu – kasdien salė buvo pilna žiūrovų.
Kad festivaliui, kuris šiemet skaičiavo 24-uosius savo gyvavimo metus, nestinga populiarumo, buvo galima įsitikinti jau pačią pirmąją jo dieną – per šventės atidarymą žiūrovų prisirinko tiek daug, kad daliai jų spektaklius teko žiūrėti įsikūrus ant laiptų.
Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“ mažieji aktoriai suvaidino „Pavasarį miške“, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinių klasių mokinių dramos būrelio nariai – Eduardo Mieželaičio poemą „Zuikis Puikis“. Paskutinįjį – trečiąjį spektaklį – „Nukritęs iš dangaus“ publikai pristatė Rietavo kultūros centro dramos studijos „Didžioji T“ vaikų grupė.
Gerų įspūdžių nestokojo ir antroji teatrų šventės diena, kurią papuošė du jaunimo pasirodymai. Vieną iš jų publikai dovanojo dramos studijos „Didžioji T“ jaunimo grupė, suvaidinusi absurdo komediją „Uždarų durų naktis“, kitą – Veiviržėnų kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Netikras teatras“, pakvietusi pasižiūrėti spektaklį „Pupos“.
Paįvairindami festivalį, rengėjai į jo programą įpynė ir edukacinius teatro užsiėmimus, vykusius trečiadienį. Jų metu darželinukai bei moksleiviai daugiau sužinojo apie teatro istoriją ir apie garsiausius mūsų šalies režisierius. Taip pat – apie Rietave dirbančius šios specialybės atstovus B. Gedminaitę ir Vincą Andriušką. Šių padedami, vaikai  pabandė būti šešėlio, lėlių, lagamino teatro aktoriais. Ypač buvo smagu dalyvauti aktorių atrankoje, matuotis sceninius apdarus.
Per teatrų šventę rietaviškiams suteikta proga pamatyti ir šios meno rūšies profesionalų pasirodymą. Ketvirtadienį į Rietavą atvykęs visų gerai žinomas Keistuolių teatras mažsiesiems žiūrovams bei juos atlydėjusiems tėveliams dovanojo spektaklį „Bambeklis Bajoras“.
Bet turbūt labiausiai visi nekantravo ant scenos išvysti režisieriaus V. Andriuškos vadovaujamą Rietavo kultūros centro mėgėjų teatrą „Ruoda“. Šįkart talentingieji rietaviškiai aktoriai žiūrovus pamalonino Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės komedija „Vilos puošmena“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...