Draugystei su Krasnogorsku sakoma NE

Stovykla-Maskvoje-2--27789Tęsti draugystę su Krasnogorsko miestu Rusijoje ar nutraukti su juo siejančius partnerystės saitus? Šiuo klausimu diskutavo prieš kurį laiką į posėdį susirinkę Plungės rajono savivaldybės komisijos ryšiams su užsieniu nariai. Tada nuspręsta, kad lemiamą žodį turi tarti Savivaldybės taryba, tačiau jos šis klausimas nebepasiekė – prieš posėdį jis buvo išimtas iš darbotvarkės.
Priminsime, kad Plungė su Krasnogorsku draugavo jau daug metų. Miestai keitėsi ne tik oficialiomis, bet ir jaunimo delegacijomis – plungiškiai vyko į Krasnogorske organizuojamas stovyklas, muzikos festivalius, krasnogorskiečiai taip pat noriai pas mus lankėsi.
Metų metus dviejų miestų draugystė niekam pernelyg neužkliuvo (tik Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai Savivaldybės taryboje kartais piktindavosi, kad per daug su rusais bičiuliaujamės), tačiau pernai ilgametės partnerystės pamatai gerokai suklibėjo. Juos išjudino incidentas, įvykęs Plungės jaunimui stovyklaujant Krasnogorske. Ten plungiškiams teko susitikti su baikerių klubo „Naktiniai vilkai“, garsėjančio prokremliškomis nuostatomis, atstovais. Dėl to kilo per visą Lietuvą nuvilnijęs skandalas. Plungiškių išvyka į Rusiją susidomėjo Valstybės saugumo departamentas, Užsienio reikalų ministerija, Seimas, žiniasklaida.
Nežinodami, kaip elgtis toliau – draugauti su Krasnogorsku ar nebe, – Savivaldybės vadovai kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją. Dar pernai vasarą užsienio reikalų viceministras Neris Germanas atsiuntė raštą, kuriame rekomendavo laikinai sustabdyti bendradarbiavimą su krasnogorskiečiais.
Skandalui nurimus, šis raštas niekam nebebuvo įdomus, tačiau dabar, prasidedant įvairių švenčių ir susitikimų su partneriais sezonui, jis vėl ištrauktas į dienos šviesą. Juolab kad artėjo momentas, kai reikėjo pratęsti (arba nutraukti) bendradarbiavimo su minėtuoju Rusijos miestu sutartis.
Komisijos ryšiams su užsieniu nariai buvo už tai, kad Plungė ir Krasnogorskas toliau draugautų. Pasak komisijos nario Aido Kėso, baikerių pasirodymą renginyje, kuriame dalyvavo ir plungiškiai, galima vadinti provokacija, bet burbulo iš to pūsti nereikia. „Pernai kilęs skandalas kažkam, matyt, buvo naudingas, kad galėtų jo spinduliuose pasišildyti. Mano nuomone, ne priešų, o draugų ieškoti reikia. O jei baiminamės, kad vėl galime būti provokuojami, į atitinkamas institucijas išsiuntinėkime renginių programas. Tegul specialistai išanalizuoja ir įvertina grėsmes, tegu instruktuoja, kaip elgtis provokacijų atvejais“, – siūlė A. Kėsas.
Pastarajam antrino ir Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas. Anot jo, nuo provokacijų niekas neapsaugotas, tad geriau nuo jų ne bėgti, o jas atpažinti ir žinoti, kaip elgtis. „Juk Lietuva su Rusija bendradarbiauja, kiti miestai – taip pat, tai kodėl mūsų atveju bandoma taikyti kitus standartus?“ – tuomet klausė jis.
Visus pasisakymus reziumavo komisijos pirmininkas vicemeras Mindaugas Jurčius: „Kol valstybiniu lygiu šalys bendradarbiauja, kol diplomatiniai ryšiai nenutraukti, ir mes neprivalome atšaukti to, ką darome jau daug metų.“
Galutinį sprendimą turėjo priimti kovo 29-ąją posėdžiavusi Savivaldybės taryba. Klausimas dėl sutarčių tarp miestų pratęsimo buvo įtrauktas į jos darbotvarkę, tačiau prieš posėdį iš jos dingo. Kodėl? Vicemeras M. Jurčius „Žemaičiui“ atsakė: „Kai posėdžiavo Komisija ryšiams su užsieniu, tarptautinė situacija buvo vienokia, o dabar – kardinaliai pasikeitusi. Tarp Rusijos ir Vakarų valstybių tvyro įtampa, iš šalių išsiunčiami diplomatai. Atsižvelgdami į tai, nusprendėme sutarčių su Krasnogorsku nebepratęsti ir šio klausimo Tarybai apskritai nebeteikti – kad neįsiveltume į ginčus ir nebekaitintume situacijos.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...