Paskirstytos Sporto plėtros rėmimo programos lėšos

DSC_0780Neseniai į posėdį rinkosi Sporto tarybos nariai. Pirmiausia jie susipažino su klubų „Versmė“ ir „Bokštas“ ataskaitomis. Vėliau patvirtintas šiųmetinis Sporto plėtros programos lėšų paskirstymo projektas.
Tam – davė, tam – neliko
Su 1996-aisiais įsikūrusio orientavimosi klubo „Versmė“ ataskaita supažindinęs jo vadovas Gintaras Domarkas akcentavo, jog klubas propaguoja keturias sporto šakas – orientavimosi ir dviračių sportą, tinklinį bei bėgimą. Vadovas patikino, jog vienas iš svarbiausių jų tikslų – įtraukti į sportą kuo daugiau žmonių.
Pernai orientavimosi sportą Savivaldybė parėmė skirdama 600 eurų. Iš jų 115 eurų panaudota licencijoms, likusi suma – starto mokesčiams. Klubo vadovas pasakojo, jog pastaraisiais metais ypač išpopuliarėjo dviračių sportas, tačiau ši sporto šaka negavo jokio finansavimo.
Skirtingai nei dviračių sportas, tinklinis pernai Savivaldybės paremtas 300 eurų. Klubas didžiuojasi turintis ir vyrų, ir moterų komandas. Pastaroji – itin stipri, bet be prizų iš turnyrų esą negrįžta ir vyrai. Nepamirštas paminėti ir bėgimo sportas. Kai kurie plungiškiai bėgikai žinomi visoje Lietuvoje. Tiesa, bėgimo sportui pernai taip pat neskirta nė euro.
Šachmatų klubo „Bokštas“ direktorė Genovaitė Žalimienė priminė, jog klubas šiuo metu vienija 60 narių. Dauguma – vyrai. Vadovė trumpai papasakojo apie klubo veiklą bei narių pasiekimus. Nors praėjusiais metais iš Savivaldybės „kišenės“ „Bokštui“ skirti 2 000 eurų, G. Žalimienė skundėsi, jog lėšų klubo veiklai trūksta.
Paskirstė lėšas
Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Julija Čiuželienė sakė, jog šiais metais sportui remti skirta 60 000 eurų. Iš jų 8 850 eurų atriekta sportininkų ir jų trenerių premijoms. 1 350-čia eurų bus prisidedama prie kasmetinės sportininkų pagerbimo šventės. Dar 1 100 eurų keliaus programai „Jaunosios viltys“, kurią įgyvendinant remiami perspektyvūs sportininkai.
Likę 49 000 eurų paskirstyti paraiškas pateikusiems sporto klubas, seniūnijoms ir bendruomenėms. Žinoma, ne visi džiaugėsi gautomis sumomis. Vieniems esą per daug atseikėta, kitiems – per mažai. Plungės sporto ir rekreacijos centro direktoriaus Alvydo Viršilo nuomone, ne visi klubai dirba, tačiau pinigų vis tiek gauna. Tada vėl prabilta apie klubuose sportuojančių vaikų registro būtinybę.
Išdalijus pinigus, truputis jų liko rezerve. Pastarąjį ketinta papildyti beveik 6 000 eurų. Jie buvo numatyti krepšinio klubui „Plungės Olimpas“, kuris vėlavo pateikti paraišką. Bet galiausiai įvertinta tai, kad klubas aktyviai veikia bei sulaukia daug visuomenes dėmesio.
Plungėje – masiškiausias sporto renginys
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis į posėdžiavusiuosius kreipėsi su prašymu prisidėti prie gegužės 14-ąją Plungėje ketinamos surengti Olimpinės dienos. Į renginį, kuriame tikimasi sulaukti daugiau nei 3 000 dalyvių, ketina atvykti ir olimpinis čempionas – disko metikas Virgilijus Alekna. Manoma, jog tai bus masiškiausias sporto renginys Plungėje. Prašyta renginį paremti 500 eurų. Posėdžiavusieji atsižvelgė į renginio mastą, todėl abejonių dėl prašomos sumos jiems nekilo. Be to, garsiai nuskambėjo viltis, jog Olimpinė diena taps gražiu tradiciniu Plungės renginiu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...