„Įstatymas man suteikia teisę rinktis“

21710-13028Pagal įprastą praktiką Plungės rajono savivaldybės taryba kiekvienais kalendoriniais metais iki kovo 31 dienos nustato, o iki rugsėjo 1-osios patikslina bendrojo lavinimo mokyklų klasių komplektų skaičių. Taip padaryta ir šiemet – komplektai patvirtinti kovo 29-ąją vykusio Savivaldybės tarybos posėdžio metu. Diskusijų kilo tik vienu klausimu – kodėl „Ryto“ pagrindinei mokyklai leidžiama formuoti tik 3 penktų klasių komplektus.

Apmaudu, bet tenka konstatuoti, kad šį rugsėjį, kaip ir ankstesniais metais, mokinių skaičius dar sumažės. Planuojama, kad į mokyklas ateis 3 985 moksleiviai, o tai yra 122 mažiau negu 2017-ųjų rugsėjį. Pirmokų bus 325 (2017 m. buvo 355). Mažėjant vaikų, apkarpomas ir klasių komplektų skaičius – jų bus 9-iais mažiau nei praėjusiais mokslo metais.
Kaip sakė šį klausimą tarybai pristatęs Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Audrius Misiūnas, kai kurios mokyklos buvo pateikusios prašymus leisti komplektuoti daugiau pirmų ir penktų klasių komplektų, bet tie prašymai liko netenkinti. Mat leidžiant plėstis kitoms mokykloms, būtų pakertamos Akademiko A. Jucio mokyklos šaknys, o ją norima išsaugoti. „Akademiko A. Jucio mokykla turi gyvuoti. Tokia mūsų nuostata, todėl kitoms mokykloms klasių komplektų skaičius ribojamas“, – sakė A. Misiūnas.
Prieš tvirtinant komplektų skaičių, žodžio paprašė posėdyje dalyvavęs plungiškis Saulius Dovidavičius, atstovavęs Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos ketvirtokų tėveliams. Pasak jo, iki šiol buvo įprasta, kad minėtosios mokyklėlės ketvirtokai visi kartu pereidavo į „Ryto“ pagrindinę mokyklą, o šiemet to padaryti nebegali, nes pastarajai mokyklai leidžiama formuoti tik 3 penktų klasių komplektus, o tai reiškia, kad papildomai mokinių ji priimti negalės. „Mums siūlo Akademiko A. Jucio mokyklą, bet į ją nenorime. Ir dėl prasto lygio, ir dėl kontingento. Juolab kad Švietimo įstatyme parašyta, kad mokinio tėvai gali pasirinkti mokyklą nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos“, – kalbėjo tėvelis.
Mero Audriaus Klišonio teigimu, iki šiol galiojusios praktikos norima atsisakyti, todėl ir „Ryto“, ir Senamiesčio mokykloms leidžiama formuoti tik po 3 penktokų komplektus. „Tokie šių mokymo įstaigų pajėgumai, – kalbėjo meras. – Jos nėra guminės, neįmanoma priimti visų norinčiųjų, todėl mokinius tikslinga paskirstyti į tris mokyklas. “Tarybos narys Tomas Raudys minėjo, kad jo sūnus, kuris  mokosi Akademiko A. Jucio pagrindinėje, grįžęs namo pasakojo, kokių rezultatų pasiekė šios mokymo įstaigos ugdytiniai. Tarybos nario teigimu, daugelyje sričių jie netgi pralenkia išgirtųjų mokyklų auklėtinius, tad išankstinės tėvų nuostatos dėl žemo lygio esančios klaidingos. „Pagal ką jūs tą mokyklą vertinat?“ – T. Raudys kreipėsi į S. Dovidavičių. „Pagal lygį ir kontingentą“, – atsakė tėvas. Diskusija vystėsi toliau. T. Raudys rėžė: „Jei aš savo vaiką leidžiu į tą mokyklą, vadinasi, jūs arba mane laikot bepročiu, arba mano sūnų banditu.“ S. Dovidavičius neatlyžo: „Bet, kaip sakiau, įstatymas man suteikia teisę rinktis.“, T. Raudys tvirtino manąs, kad kiekvienas mes turime ne tik teisių, bet ir pareigų.
Malšindamas besiplieskiantį ginčą, meras T. Raudžiui ir S. Dovidavičiui diskusiją, kuri virto į asmeninę, pasiūlė tęsti ne salėje, o hole.
Nepaisant tėvų atstovo nuomonės, klasių komplektų skaičius patvirtintas toks, koks ir buvo numatytas – po tris penktokų klases „Ryto“ ir Senamiesčio mokyklose. „Taip mes Akademiko A. Jucio mokyklai duosime signalą, kad ja pasitikime, todėl pastaroji turės stengtis ir pateisinti mūsų lūkesčius“, – reziumavo A. Misiūnas.

2 komentarai(-ų)

  • Aš:

    Kaip, tėveliai, Jums neaišku – viską sprendžia TARYBA, kuriai paranku išlaikyti A.Jucio mokyklą. Tiek metų žadėjo uždaryti, o dabar… kaip perkūnas iš giedro dangaus.Tai va, visur savi interesai, visi tik sau naudos ieško. Tik gražiai moka pakalbėti ponai iš „Baltųjų rūmų“ savo naudai…

  • Divute:

    As tikrai nesuprantu- mano 2 vaikai lanko A.Jucio mokykla, jie yra patenkinti viskuo. ,,KONTINGENTAS,, PUIKUS. Vaikai ir teveliai draugiski, supratingi, mokytojai geri. Visose mokyklose yra ir vadinamo visokio,,KONTINGENTO,, yra ir mokytoju(kuriems nerupi niekas). Teveliams maziau reikia klausyti ka sako KITI DEDES IR TETOS BLOGO, DEL SIOS MOKYKLOS. Jusu teise rinktis, bet jei nezinai tiksliai, tikit kitu kalbom,,pliotkais,,tai neklaidinkit kitu teveliu. Pabandyk, paziurek tada tik…..,,tauskek,,;)))

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...