Šachmatininkų pergalės

Vilniuje vyko III tarptautinis vaikų ir jaunučių šachmatų festivalis „Baltijos kelias“. Jame dalyvavo 235 dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Estijos, Rusijos, Latvijos, Vokietijos. Turnyrą savo apsilankymu pagerbė pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas.
Varžybos vyko keturiuose turnyruose, suskirstytuose pagal amžiaus grupes. Plungės sporto ir rekreacijos centrui atstovavo du auklėtiniai: Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos „Saulės“ skyriaus pirmokas Karolis Kapickis ir tos pačios mokyklos antrokė Agota Kontrimaitė.
Karoliui sekėsi puikiai, jis surinko 6 taškus iš 9 galimų ir bendroje įskaitoje užėmė 6 vietą, tačiau tarp lietuvių liko antras. Tai puikus jaunojo šachmatininko pasiekimas, mat šiame turnyre žaidė net 51 dalyvis. Agotai sekėsi kukliau, ji surinko 5 taškus iš 9 galimų ir iškovojo 30 vietą tarp 78 dalyvių.
Sausio–balandžio mėnesiais vyko Lietuvos šachmatų lygos ir Lietuvos moterų šachmatų lygos varžybos. Plungės „Bokštui“ atstovavo dvi komandos: moterų ir vyrų.
Moterys žaidė penkis ratus. Plungiškių komandoje žaidė Rugilė Meškėnaitė, Rosita Griciūtė, Greta Mačiuitytė ir Ieva Žalimaitė. Merginos iškovojo dvi komandines pergales, du susitikimus baigė lygiosiomis ir, patyrusios vieną nesėkmę, iškovojo garbingą trečiąją vietą.
Vyrų komanda žaidė 7 ratus. Komandai atstovavo Sigitas Kalvaitis, Lukas Jonkus, Dovydas Auškalnis, Ignas Mačiuitis, Gediminas Škerba, Rugilė Meškėnaitė ir Edvinas Kurmis. Vaikinams šį kartą sekėsi prasčiau. Jie tarp 20 komandų liko 10-ti.