Pacientę išlydėjo… linkėdama mirties?

Konfliktai tarp medikų ir pacientų – ne tokie jau reti, bet kad supykęs gydytojas žmogui linkėtų mirties, girdėti dar neteko. O būtent tai ir papasakojo į „Žemaičio“ redakciją atėjusi plungiškė (moters vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Ji teigė, jog sunegalavusi užsuko pas savo šeimos gydytoją „Plungės sveikatos centre“, bet iš jos kabineto buvo išlydėta su šauksmais ir linkėjimais… užversti kojas.
Supyko, kam išsipūtė nosį?
„Gyvenime visko teko patirti – ir šilto, ir šalto, be kad gydytojas linkėtų mirties… Man dar taip nebuvo“, – sakė moteris. Ji pasakojo, kad pas šeimos gydytoją Rasą Mačiulienę ėjo norėdama gauti nedarbingumo pažymėjimą. Esą jautėsi blogai: skaudėjo galvą, krėtė šaltis, bėgo nosis. Kadangi už gautą kompensaciją Savivaldybės buvo siunčiama padirbėti lopšelyje-darželyje, nusprendė, jog būdama tokios būklės verčiau kurį laiką pabus namie, kad neužkrėstų vaikų.
„Į polikliniką atėjau likus penkiolikai minučių iki gydytojos darbo pabaigos. Nutariau negaišti laiko prie registratūros ir eiti tiesiai į kabinetą, prie kurio nebuvo nė vieno žmogaus. Pasibeldusi paklausiau, ar galėtų mane priimti. Pasakiau, kad blogai jaučiuosi, todėl norėčiau gauti nedarbingumo pažymėjimą, bet gydytoja, pažiūrėjusi į mane, atšovė, jog nieko man nėra, esą net slogos neturiu. Tada išsitraukiau nosinę ir išsipūčiau nosį. Norėjau parodyti, jog tikrai sloguoju. O tada ir prasidėjo“, – pasakojo moteris.
Plungiškės žodžiais, R. Mačiulienė ėmė šaukti, jog pūsdama nosį dar ją aptaškys, kad moteris esanti sveika ir galinti dirbti. „Pasakė, kad biuletenį gali išrašyti tik dienai. Kai atsakiau, jog tada kreipsiuosi į įstaigos administraciją, gydytoja tėškė: „Dėl manęs tu gali ir numirti…“
Moteris sakė iškart nuėjusi į klinikos administraciją, papasakojusi, kas nutiko, ir sulaukusi siūlymo persirašyti pas kitą gydytoją, nes R. Mačiulienė esanti… nuotaikos žmogus. Esą pasiūlyta kita gydytoja maloniai ją apžiūrėjusi ir nustačiusi virusinę gerklės infekciją, dėl to išrašiusi nedarbingumo pažymėjimą.
„Pacientai mus šantažuoja“
Ar buvo toks konfliktas su paciente, „Žemaitis“ teiravosi pačios gydytojos R. Mačiulienės. Ji nesunkiai prisiminė mūsų paminėtą plungiškę ir tarp jųdviejų įvykusį apsižodžiavimą. Medikė tikino balso nekėlusi ir mirties nelinkėjusi. Ramiai paaiškinusi, jog moters būklė nėra tokia sunki, jog trukdytų jai dirbti, todėl ir nedarbingumo pažymos jai nerašysianti.
O kodėl kitai gydytojai plungiškės negalavimai pasirodė pakankamai rimti biuleteniui išrašyti? „Žinote, kaip ir visur, taip ir pas mus yra konkurencija. Manau, ta gydytoja tik apsidžiaugė, jog pas ją prisirašė dar vienas žmogus. Todėl ir išrašė. Pacientai dažnai mus šantažuoja, kad, jei negaus to, ko prašo, išeis pas kitą gydytoją. Kiti pasiduoda tam spaudimui, nes kuo daugiau pacientų turės, tuo daugiau uždirbs“, – kalbėjo medikė.
Naujai gydytojai nurodė kitus negalavimus
Pakomentuoti šią situaciją paprašėme ir UAB „Plungės sveikatos centras“ direktorę Ireną Nekrašienę. Ji sakė tik iš žurnalistų sužinojusi apie šį konfliktą, bet po kiek laiko perskambinusi papasakojo, ką išsiaiškinusi. Pasak I. Nekrašienės, R. Mačiulienės kabinete plungiškei nuotoliniu būdu buvo pamatuota kūno temperatūra. Kadangi ši buvo normali, o ir kitų rimtesnių simptomų nebuvo nustatyta, gydytoja visai pagrįstai priėmė sprendimą neskirti nedarbingumo.
Esą pacientė, nuėjusi pas kitą gydytoją, nurodė jau kitus negalavimus – prakaitavimą, viduriavimą, bendrą silpnumą. Šių simptomų jokiais tyrimais nenustatysi, todėl medikė, pasitikėdama pacientės žodžiais, ir skyrė jai kelių dienų atleidimą nuo darbo. Klinikos vadovė sakė, jog medikai dažnai sulaukia pacientų priekaištų. Pasigilinus dažniai paaiškėja, kad jie neturi jokio pagrindo. Pasitaiko, jog ir medikams išsprūsta kokia pykčio gaidelė. „Bet kad gydytojas linkėtų žmogui mirties… Nenoriu tuo tikėti. To tikrai negalėjo būti“, – sakė I. Nekrašienė.
Klinikos vadovė atkreipė dėmesį į tai, kad minėtoji plungiškė į jos vadovaujamą įstaigą užsirašė po to, kai kitos klinikos gydytojas atsisakė jai pratęsti nedarbingumo pažymėjimą, kadangi ji jau buvo išnaudojusi beveik visas per metus leidžiamas nedarbingumo dienas. Esą ir šiuo atveju SODROS specialistų ir medikų komisija biuletenį jai leido pratęsti tik kelioms dienoms.
Vis dėlto po kelių dienų paskambinusi plungiškė papasakojo, jog LOR specialistas jai nustatė anginą ir stemplės uždegimą, o gastroenterologas – skrandžio uždegimą, tad apie biuletenio nutraukimą nebebuvo nė kalbos. „Aš jau seniai turiu kelias lėtines ligas, dėl kurių esu priversta nuolat  lankytis pas gydytojus. Dabar dar ir šitos problemos prisidėjo. Bet negi dėl to galima ant manęs šaukti ir linkėti mirties, kaip sau leido R. Mačiulienė? Jei man nustatytų nedarbingumo lygį, nebereikėtų nei medikų varginti, nei pačiai žemintis prašant tų biuletenių“, – sakė moteris.

5 komentarai(-ų)

 • Pacientas:

  Visai neseniai teko su šia gydytoja ,,pabendrauti“ ir man. Mano motina keli dešimtmečiai serga bronchine astma, nuolat vartoja vaistus. Juos pabaigus, buvau nukreiptas pas gyd. R. Mačiulienę, kad išrašytų receptą šiems motinai kompensuojamiems vaistams. Gydytoja tai padaryti atsisakė, nes pasigedo pulmonologo išvadų. Aiškinau, kad mano motinai 94 metai, kad nuo 2012 m. neterminuotai nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, kad keli metai nebepakyla iš lovos, kad anksčiau kiti gydytojai vaistus išrašydavo, kad apie jos ligą yra įrašų ligos istorijoje. Gydytoja liko nepermaldaujama: nėra pulmonologo išvadų – nerašys ir recepto. Gal būt, įstatymiškai ji ir teisi, bet kur jos žmogiškumas? Negi aš motiną su neštuvais tampysiu klinikos koridoriais, kad gaučiau tas išvadas?
  Dabar suprantu, kad mano žmona buvo teisi prieš kelis metus neapsikentusi šios gydytojos elgesio ir pakeitusi gydymo įstaigą.

 • Genutė:

  Gal tikrai „nuotaikos žmogus“.Kai aš pas ją patekau su įtariamu širdies priepuoliu,tai tikrai greit sureagavo,suteikė pagalbą kabinete ir tuoj išsiuntė į priėmimą.O aš ne jos ligonė,mano gydytoja tuo metu nedirbo.O kitas atvejis–man prieš peties operaciją reikėjo į Klaipėdą atsivežti tyrimus ir kardiogramą.Taip pasitaikė,kad mano gydytoja atostogavo ir vėl patekau pas Mačiulienę.Pasiuntė kardiogramai.Aš paklausiau ar reikės dar grįžti,tai gydytoja atsakė,kad patys pasižiūrės Klaipėdoje.O nuvykus operacijai,gydytojas ir anesteziologė pažiūrėję kardiogramą su nuostaba paklausė „Ir gydytoja išleido jus operacijai???“Ir atsisakė operuoti,nes dėl širdies būklės negalima duot narkozės.Sugaištas ir mano ir gydytojų laikas,bereikalinga kelionė ir tt

 • ss:

  Gera gydytoja išmano savo reikalą užkniso vadinami simuliantai

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...