Vadovų ataskaitos – lakoniškos

L1804-16108Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu vyko kasmetinė procedūra – ataskaitas už 2017 metų veiklą pateikė Savivaldybės meras Audrius Klišonis ir administracijos direktorius Gintaras Bagužis. Kalbėdami apie tai, kas nuveikta per praėjusius metus, nei vienas, nei kitas nedaugžodžiavo. Matyt, tikėjosi, kad Tarybos nariai viską bus išsinagrinėję iš anksto. Ar taip ir buvo – nežinia, nes viskam perskaityti reikėjo daug laiko: mero ataskaita – 30 puslapų apimties, direktoriaus – 141.
Posėdžio pradžioje A. Klišonis pasidžiaugė, jog Plungės viešoji biblioteka neseniai buvo įvertinta EIFL pasaulio viešųjų bibliotekų inovacijų apdovanojimu, ir pasveikino jos direktorę Violetą Skierienę. „Tarp pretendentų buvo 45 šalių bibliotekos. Mūsų įstaiga pateko tarp trijų geriausiųjų. Be Plungės, laureatėmis dar tapo Argentinos ir Filipinų bibliotekos. Mus apdovanojo už virtualų pažintinį projektą „Plungės išmanusis parkas“. Įvertinę tai, kad esame tokioje unikalioje aplinkoje, mes parengėme tris pažintinius turus: kultūrinį, augmenijos ir gyvūnijos. Projektas startavo 2015-aisiais, 2016-aisiais jis buvo pripažintas Lietuvos mastu, o dabar – jau ir tarptautiniu“, – kalbėjo V. Skierienė.
Pasidžiaugę apdovanojimu, tarybos nariai kibo į darbotvarkės klausimus. Vienas iš jų, kaip minėjome, – Savivaldybės mero ataskaita, kurioje A. Klišonis apžvelgė ne tik savo, bet ir Tarybos darbus.
Pasak mero, per 2017 metus Savivaldybės tarybai buvo pateikta 311 sprendimų projektų. 308 iš jų buvo patvirtinti. Didžiąją dalį jų – 284 – Taryba priėmė bendru sutarimu, apsieidama be balsavimo. „O tai įrodo, kad Savivaldybės taryba moka ir gali dirbti konstruktyviai“, – akcentavo A. Klišonis.
Meras pasidžiaugė, kad buvo sukurtas smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondas, kad uždarytas knygynas „Varpas“, o vietoj jo atsidarė patraukli kultūrinė ir meninė erdvė, nors opozicija šiam sumanymui esą labai priešinosi, kad įsteigti budintys globėjai. Teigiamai įvertino ir tai, kad prie valdančiųjų prisijungė „Vieningos Plungės“ frakcija.
Opozicijos lyderė Asta Beierle-Eigirdienė merui atsikirto: „Mere, jūs susipainiojot. Mes prieštaravome ne dėl knygyno uždarymo, o tam, kad jūs, valdantieji, buvote pasiruošę patalpas išnuomoti bet kam, plungiškius palikdami be knygyno. Mes siekėme, kad nuomininkai būtų įpareigoti bent dalį patalpų skirti knygynui.“
Ataskaitą pateikė ir Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis, kuris ankstesnįjį vadovą Albertą Krauleidį pakeitė praėjusių metų pabaigoje. „Turiu pripažinti, kad mano indėlis šiame aruode labai kuklus, – sakė G. Bagužis. – Tik susipažinau su darbu ir tęsiau tai, kas pradėta. Kol kas nieko ypatingo neatlikau, bet džiaugiuosi tuo, kad artėjant Vasario 16-ajai pavyko nuplauti daug metų murziną buvusią Laisvę (t. y. Laisvės paminklą, esantį Laisvės alėjoje).“
Pasak direktoriaus, pastaruoju metu Plungė yra tapusi didele statybų aikštele. Bet, nepaisant nepatogumų, džiugu, jog pagaliau bus pradėtos istoriškai svarbios tunelio statybos.
G. Bagužis priminė, kad pernykščiame Savivaldybės biudžete buvo 32 mln. eurų, šiemet – 34 milijonai. Anot direktoriaus, didžiausios problemos: kad daugėja socialinių išmokų gavėjų (per metus išmokoms rajone skiriama net 7 mln. eurų!), kad nepakanka lėšų keliams sutvarkyti, kad sudėtinga rasti optimaliausią mokyklų tinklo pertvarkos variantą. „Vaikų mažėja, tad ir mokyklų tinklą turime optimizuoti. Žinau viena – kiek įmanydami stengsimės išsaugoti Akademiko A. Jucio pagrindinę mokyklą“, – akcentavo direktorius.
Savivaldybės taryba ir mero, ir direktoriaus ataskaitas patvirtino.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...