„Jei jau šiukšliavežė įklimpo, ką apie lengvąsias kalbėti“

kelias2Nausodžio seniūnijoje, kaip sakė jos seniūnas Darius Preibys, kone kiekviename žvyrkelyje po žiemos rastume lengvaisiais automobiliais sunkiai įveikiamų (ar net nebeįveikiamų) ruožų. Ypač baisus kelias Stonaičiai–Prūsaliai, kuriame – jau ne viena klampyne virtusi atkarpa. Šio ir kitų kelių būklė aptarta pirmadienį vykusiame Plungės rajono savivaldybės tarybos Kaimo reikalų komiteto posėdyje.
Ir stonaitiškiai, per Prūsalius važiuojantys į Plungę, ir prūsališkiai, per Stonaičius išvažiuojantys į kelią Plungė–Vėžaičiai, sako tą patį – tokio baisaus jo dar nėra buvę. „Tuo keliu nebepravažiuojame. Jei jau šiukšliavežė įklimpo, ką apie lengvąsias kalbėti. Klampynės nebeįveikia net turintieji visureigius, žmonės vaikus į mokyklą traktoriais veža“, – pasakojo stonaitiškiai.
Problemą pripažįsta visi – ir Nausodžio seniūnas D. Preibys, ir Savivaldybės administracija, ir Tarybos nariai.
Kaip sakė Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistė Asta Stankuvienė, rajono žvyrkelių būklė po žiemos išties baisi. Tam įtakos turėjo keletas faktorių: pirma – lietingas 2017-ųjų ruduo, antra – dabar išeinantis įšalas ir to nepaisantis sunkiasvoris transportas. „Kai kurie kelių ruožai jau nebeturi žvyro sluoksnio, jis susimaišęs su gruntu. Čia nebeužtenka nulyginti, reikia remontuoti, o lėšų tam nėra. Kreipėmės į Lietuvos automobilių kelių direkciją, prašėme skirti papildomai. Mums atsakė, kad pinigai jau paskirstyti, nebent metų viduryje neplanuotų pajamų atsirastų“, – kalbėjo A. Stankuvienė.
Seniūnas D. Preibys, kalbėdamas apie kelią Stonaičiai–Prūsaliai, minėjo, kad jis nebūtų toks baisus, jei ne sunkiasvoris transportas. „Situacija nepavydėtina, bet mes dažnai būname bejėgiai. Pavyzdžiui, negalime uždrausti pas ūkininką atvažiuoti pienovežiui. Kitas, žiūrėk, trąšų užsisako ir pas jį atvyksta koks 20 tonų sveriantis vilkikas. Na, policija gali nubausti, kad pažeidžia taisykles, bet… Ką stambiam ūkininkui reiškia keliasdešimties eurų bauda? Nieko. Susimoka ir toliau važiuoja“, – apie keblią padėtį pasakojo seniūnas.
Kita blogybė – ūkininkai iki pat kelio suaria savo žemes. Nepaliekama jokio ruoželio, be to, arimai – aukščiau nei važiuojamoji dalis, o tai reiškia, kad kelias tampa netvirtas, ant jo ima rinktis vanduo, tad danga pažliunga. „Kas iš to, jei, suradę žemių savininkus, juos nubausime – juk pakelės jau suartos, to nebeištaisysi“, – kalbėjo D. Preibys.
„Negi mes čia susėdę konstatuosime, kad esame bejėgiai, kad negalime kontroliuoti ūkininkų. Juk galim sudaryti komisiją, kuri imtųsi šią problemą spręsti“, – sakė vicemeras Mindaugas Jurčius. Jam antrino Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas: „Tokius reikia bausti. Ir kad bauda – ne 20 eurų, o pusę metų derliaus atsieitų. Tada gal nebesijaustų visagaliais.“
Kaip sakė D. Preibys, nors pinigų nėra, gyventojų likimo valiai palikti negalima. „Kelią tvarkysime – įrengsime drenažą, atvešime žvyro. Tai „suvalgys“ trečdalį kelių priežiūros lėšų. Tad nežinome, iš ko paskui greideriuosime, žvyruosime, taisysime duobes. Belieka tikėtis, kad išlaidos bus kompensuotos. Juk yra avarinėms situacijoms numatytas fondas“, – svarstė seniūnas, pažadėjęs, kad kelias iš Stonaičių į Prūsalius bus tvarkomas dar šią savaitę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...