Valdžios sprendimas sukiršino būsimųjų pirmokų tėvus

1409-0781Praėjusiame numeryje rašėme, kad „Ryto“ pagrindinei ir Senamiesčio mokykloms kitais mokslo metais leista formuoti tik po tris penktų klasių komplektus. Minėtose mokyklose sumažintas ir pirmų klasių komplektų skaičius. Tai sukėlė didžiulį būsimųjų primokų tėvų nepasitenkinimą. Feisbuke esančiose diskusijų grupėse plungiškės mamos viešai piktinosi tokiu valdžios sprendimu ir drąsiai rėžė, kad šių dviejų mokyklų sąskaita yra gelbėjama ant išnykimo ribos atsidūrusi Akademiko A. Jucio pagrindinė mokykla, nuo rugsėjo pirmosios tapsianti progimnazija.
Problema – prasta mokyklos reputacija
Vienos mamos liko nesupratusios, kodėl jų vaikai, gyvenantys teritorijoje, kuriai priklauso „Ryto“ pagrindinė ar Senamiesčio mokyklos, nepateko į kitais mokslo metais ten mokslus krimsiančių pirmokų sąrašus. Viešoje diskusijoje moterys aiškino, jog Švietimo įstatyme numatyta, kad moksleivių tėvai laisvai gali rinktis mokyklą nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos.
Kitos teigė, jog į pageidaujamas ugdymo įstaigas turėtų būti priimami nors tie mokiniai, kurie joms priklauso pagal faktinę gyvenamąją vietą. „Turime šalia mokyklą ir negalime jos lankyti. Pasiklausius, kas darosi, plaukai šiaušiasi“, – rašė viena plungiškė.
Atrodytų, kokia čia problema – nepriėmė į vieną mokyklą, priims į kitą. Juk reikia suprasti, kad mokyklos nėra guminės, todėl negali priimti kiekvieno norinčiojo. Bet šuo pakastas kur kas giliau. Pagrindinė tėvų pykčio priežastis yra ta, kad į „Ryto“ pagrindinę ir Senamiesčio mokyklas nepatekę mokiniai yra nukreipiami į Akademiko A. Jucio pagrindinę mokyklą, kurios įvaizdis, niekam ne paslaptis, pastaraisiais metais yra stipriai sumenkęs.
Dažnas akcentuoja, kad šalia šios mokyklos yra liūdnai pagarsėję A. Vaišvilos g. 33-ias ir V. Mačernio g. 49-as bendrabučiai. Juose gyvena daug asocialių šeimų, o jų atžalos lanko būtent minėtąją mokyklą. Anot diskusijos dalyvių, tie vaikai – dažnai murzini, netvarkingi ir blogai besielgiantys. Jie esą tyčiojasi iš kitų vaikų, keikiasi. Kitoms užkliuvo šią mokyklą lankantys Vaikų globos namų auklėtiniai. Bet argi čia bėda? Iš kur tokia netolerancija?
Gynė mokyklą
Tokie klausimai kilo ir kai kurioms plungiškėms. Moterys pasibaisėjo minėtus vaikus diskriminuojančiomis mamomis. „Ką daryti vaikams, kuriuos tėvai palieka? Nesimokyti?“ – rašė Elina Kaktienė.
Mamų netolerancijos liko priblokšta ir buvusi Akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklos moksleivė Raminta Narmontaitė. „Galite sakyti, kad aš dar nieko nesuprantu, bet tiesiog šlykščiuosi labai „kultūringomis“ mamytėmis, kurios įžeidinėja vaikus iš vaikų namų ar gyvenančius bendrabučiuose. Ar tikrai taip turi elgtis mama?“ – klausė mergina.
Atsirado ir Akademiko A. Jucio mokyklą ginti stojusių plungiškių. Antai Vilma Daržinskytė, kurios dukra iki šiol mokosi minėtoje mokykloje, o sūnus, baigęs ją, sėkmingai mokslus tęsia „Saulės“ gimnazijoje, teigė, kad norą mokytis bei susidomėjimą mokykla vaikas atsineša iš šeimos, todėl dėl prastų pažymių nereikia kaltinti mokyklos ar jos pedagogų.
V. Daržinskytės teigimu, būsimosios progimnazijos mokytojai – nuostabūs, skatinantys moksleivius dalyvauti konkursuose bei olimpiadose.
„Kaip ir visose mokyklose, taip ir šioje yra visokių vaikų, bet jei paseksite Plungės miesto mokyklų istoriją, skaudžiausi nutikimai nutinka su kitų mokyklų moksleiviais. Ir pasikartosiu, nemanau, kad tai – mokyklų kaltė. Didžiąja dalimi vaikai yra tėvų atspindžiai. Į klasę vaikai vertybes atsineša iš šeimos. Čia ir esmė, kad suformuoti šeimos vertybių mokykla negali… Griaukite, mamytės, mitą, netikėkite paskalomis“, – rašė ji.
Į diskusiją įsitraukusi Plungės vaikų globos namų direktorė Genovaitė Ūsienė tikino, kad daugiau jos vadovaujamos įstaigos vaikų lanko „Ryto“ pagrindinę mokyklą. „Kuo jums nusikalto vaikai iš vaikų namų? Jei jų taip bijote, ko ten (suprask – į „Ryto“ pagrindinę mokyklą) veržiatės?“ – klausė direktorė.
Planuose – centralizuotas moksleivių priėmimas
„Sekiau ir aš diskusijas feisbuke, todėl tikėjausi didžiulio tėvų antplūdžio. Bet sulaukiau tik pavienių apsilankymų. Atėjusios mamos piktinosi, kad jų atžalos nepateko į Senamiesčio ar „Ryto“ pagrindinę mokyklas. Aiškino, kad dėl tokios situacijos kalta valdžia. Esą jei būtų buvę leista minėtose mokyklose formuoti po keturias pirmokų klases, problemos išvis nebūtų“, – „Žemaičiui“ sakė Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.
Vedėjas neslėpė – pagal higienos normas tiek viena, tiek kita mokykla galėtų priimti daugiau vaikų, tačiau kuo mokinių skaičius didesnis, tuo įstaigai sudėtingiau dirbti. Problemų kyla ir sudarant tvarkaraščius. Esą būna atvejų, kai, pavyzdžiui, kūno kultūros pamoka vienu metu vedama skirtingoms klasėms. Dėl to sulaukta net tėvų skundų.
G. Rimeikio nuomone, mokinių srautus paskirstyti reikėjo anksčiau, nes dabar tėvams buvo šokas. Vedėjas užsiminė ir apie tai, jog planuojama rengti centralizuotą moksleivių priėmimą. Tokiu atveju paskirstyti mokinius esą bus kur kas lengviau, be to, bus daugiau skaidrumo.
Pasiteiravus, kas kaltas dėl itin suprastėjusio Akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklos įvaizdžio, G. Rimeikis sakė, jog koją įstaigai pakišo buvęs pras-tas vadovas, o pedagogų bendruomenė ten – esą stipri. „Visi – savo srities žinovai“, – tikino jis ir pridūrė, kad būtent tai stengiasi paaiškinti ir į jo kabinetą ateinantiems tėveliams.
Mestas gelbėjimosi ratas
„Žemaičio“ kalbintas „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas minėjo, jog didžioji tėvų pasipiktinimo banga jau atslūgo. Iš viso ši mokykla buvo sulaukusi daugiau kaip šimto prašymų priimti į pirmą klasę, tačiau po Tarybos sprendimo, kuriuo buvo nustatytas mažesnis klasių komplektų skaičius, dalį jų teko atmesti. Tad rugsėjį į šią mokyklą turėtų ateiti tik 72 pirmokėliai.
„Vienos nakties sprendimai nieko gero neduoda. Tai patvirtina ir visuomenėje kilęs pasipiktinimas“, – kalbėjo direktorius. O pasidomėjus, kodėl visi taip veržiasi į jo vadovaujamą mokyklą, vadovas atsakė, jog čia stengiamasi sudaryti kuo geresnes mokymosi sąlygas. „Mūsų mokyklos materialinė būklė nėra pati geriausia, tačiau stengiamės tai kompensuoti atmosfera. Pas mus – griežta disciplina. Išgryninta ir pedagogų bendruomenė. Mokytojai priimami tik įveikę atranką, kurioje svarų žodį turi tiek mokiniai, tiek jų tėvai“, – kalbėjo vadovas.
Kad A. Jucio pagrindinei mokyklai mestas gelbėjimosi ratas, sutiko ir Senamiesčio mokyklos direktoriaus pavaduotojas Juozas Griškus. Senamiesčio mokykla taip pat buvo sulaukusi daugiau prašymų priimti į pirmą klasę. Anot pavaduotojo, atkrito tik tie mokiniai, kurie mokyklai nepriklauso pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Pasak jo, šiai dienai sprendimas yra toks, koks yra – mokyklai belieka vykdyti savo steigėjo nurodymus.

2 komentarai(-ų)

  • albertas:

    nieko gero toj senamiescio mokykloj nera labai bloga aura veikia kad patatyta ant kapiniu ir niekas nenori pripazinti

  • Moksleivė:

    Akad. Adolfo Jucio mokykla yra tikrai gera. Mokiausi joje 5metus. Kalbų apie šią mokykla esu girdėjusi daug, bet mažiau reiktų tai klausyti. Ypač dabar ši mokykla yra pasikeitusi. Mokytojai yra nuostabūs savo srities žinovai. Taip, gal ne geriausioje vietoje stovi mokykla, bet tai ne esmė. Reikia susidaryti savo nuomonę, o ne klausyti ką kiti kalba. Visose mokyklose yra visko tai A. Jucio mokykla čia nėra išskirtinė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...