„Mus sieja meninis bendravimas“

DSC_0130Neseniai Plungės kultūros centre atidaryta čia veikiančios menų studijos „ARTola“ narių kūrybos paroda. Tai pirmoji dar nė metus neturinčios studijos paroda, kurioje savo darbus pristatė būrys menininko „pulsą“ savyje užčiuopusių žmonių.
„ARTola“ vadovaujanti Jolanta Miltenė susirinkusiesiems priminė, jog studija veikia vos keletą mėnesių. Pirmasis jos narių susitikimas įvyko praėjusių metų spalį. Tada į Kultūros centrą, kur veikia studija, suplūdo didžiulis būrys meno ištroškusių plungiškių. Šiandien „ARTola“ vienija per šešiasdešimt talentingų žmonių, tačiau, pasak J. Miltenės, užsiėmimuose, kurie vyksta kartą per savaitę, dalyvauja ne visi prisiregistravusieji. Būna, kad su teptukais rankose virš popieriaus palinksta maždaug dvidešimt menininkus savyje atradusių asmenų.
Studijos vadovė, prieš pakviesdama apžiūrėti parodą, akcentavo, jog studijoje – tik suaugusieji, kurie nori meniškai pailsėti ir kūrybingai praleisti laiką. Ji prisipažino, kad dažnai pati tampa mokine, mat nemažai išmoksta iš kitų studijos narių.
„Mes mokomės vieni iš kitų. Čia vyksta meninė raida: mokomės dailės pagrindų – meninio komponavimo, tonavimo, akvarelės liejimo, perspektyvos, erdvinio kūno vaizdavimo ir kitų dalykų. Mes ateiname čia atsipalaiduoti, nes lavinant meninius įgūdžius dingsta emocinė įtampa. Mus sieja meninis bendravimas“, – kalbėjo J. Miltenė  ir pridūrė, kad į užsiėmimus susirinkę bendraminčiai ne tik piešia bei tapo, bet ir dalijasi kūrybine patirtimi.
Lankomasi įvairiose parodose, bendraujama su menininkais. Pasak vadovės, šiuo metu kartu su ja – labiausiai menui atsidavę žmonės. Tiesa, anksčiau jų ratas buvo platesnis. Dalis žmonių atkrito dėl nepatogaus užsiėmimų laiko, mat jie vyksta po darbo, vakare, kada kiti būna pavargę ir nori tik poilsio.
Kiekvienas parodos autorius, tarp kurių – Gražina Lukošienė, Viktorija Vaserienė, Aksana Noreikienė, Janina Lukšienė, pristatė po vieną ar du darbus.
Visi jie – savitai įdomūs, kaip ir jų kūrėjai, pasak kurių, kiekvieno žmogaus širdyje yra pasislėpęs kūrybos pumpurėlis. Tik reikia šviesos, kad jis prasiskleistų. „Studijoje mes ją gauname“, – kalbėjo viena iš parodos autorių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...