Kaip vėjai šokdina širdį

DSC_0147Praėjusio penktadienio popietę eiliuoto žodžio gerbėjai rinkosi į Plungės viešosios bibliotekos skaityklą. Čia juos sukvietė vieštovėniškės literatės Janinos Matevičienės  eilėraščių rinktinės „Vėjai šokdina širdį“, į kurios puslapius sugulė per šešiasdešimt eilėraščių, sutiktuvės. Su susirinkusiaisiais bendravo ne tik knygos autorė, bet ir korektorė, iliustratoriai.

Knyga „Vėjai šokdina širdį“ nėra pirmoji J. Matevičienės knyga. Tai – jau ketvirtasis apčiuopiamas jos kūrybos vaisius. Kaip renginio metu sakė pati autorė, šis leidinys – labiausiai subrandintas, mat jame – patys geriausi jos eilėraščiai. O prieš tai pasirodžiusius savo leidinius ji vadino knygelėmis.
Kad naujausios vieštovėniškės eilės išties išskirtinės, sakė ir renginį vedusi Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“, kuriam priklauso ir J. Matevičienė, vadovė Adelė Daukantaitė. Anot jos, ketvirtoji jos kolegės knyga  – subrandinta, išmyluota. Joje atsispindi autorės meilė gamtai, stichijoms.
Nors kiekvienas renginio dalyvis tikino perskaitęs bent po vieną J. Matevičienės eilėraštį iš naujosios knygos, sąžiningiausiai pastarąją perskaitė mokytoja Ramutė Damulienė, kuriai buvo patikėtas korektorės vaidmuo. Ji sakė, jog taisymų buvo labai mažai, mat J. Matevičienė gali didžiuotis puikiai įvaldžiusi žodžio meną.
Pasakodama apie didžiulį įspūdį palikusias vieštovėniškės eiles, R. Damulienė prisipažino, jog bene labiausiai ją sužavėjo poetės kruopštumas. „Ji taip atsakingai ieško kiekvieno žodžio. Nepatingi perversti net žodynų. Už tai Janinai jaučiu ypatingą pagarbą. Ji – kaip tikra menininkė parenka pačias gražiausias „spalvas“ savo kūriniui. Stebina ir kartu džiugina tai, jog Janinai svarbus kiekvienas žodis, kiekvienas skyrybos ženklas. Ji – tikra kūrėja, nes jai rūpi, kad skaitytojas ją suprastų“, – negailėdama liaupsių kalbėjo knygos korektūra rūpinusis mokytoja.
Gražių žodžių autorei pažėrė ir neseniai savo kūrybos pristatymus rengusi Irena Stražinskaitė-Glinskienė. Ji taip pat tikino, kad skaitydama J. Matevičienės eilėraščius pasijuto prisiliečianti prie gamtos. „Žaviuosi jūsų talentu bei ypatingai turtingu žodynu. Ši knyga – tarsi maldaknygė, nes į ją sudėti eilėraščiai – nepaprastai jautrūs“, – kalbėjo ji.
Su naująja knyga vieštovėniškę pasveikino ir Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, pasak kurios, eilėraščių rinktinė rodo kūrėjo brandą bei tai, jog jis jaučia atsakomybę ne tik prieš save, bet ir prieš skaitytojus. Prie sveikinimų prisidėjo ir knygai „apdarą“ sukūręs fotomenininkas Kostas Slivskis. Jo dėka leidinys papuoštas gražiu viršeliu bei praturtinas nuotraukomis su gamtos vaizdais.
O pati autorė tikino, esą „Vėjai šokdina širdį“ yra paskutinė jos knyga. Poetė pasakojo, jog kiekvienas jos eilėraštis gimė iš jausmo. Ir visai nesvarbu, ar tai buvo džiaugsmas, ar – skausmas. „Man kūryba yra tai, ką aš išgyvenu, pamatau“, – atviravo literatė ir prisipažino, jog viena iš sunkiausių užduočių buvo sugalvoti knygai pavadinimą. Ne vieną naktį nemiegojusi, kol išrinko tinkamą. Tai padaryti padėjo A. Daukantaitė, kuri net naktį konsultuodavo savo bičiulę ir kolegę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...