Daug rankų didelę naštą pakelia

2018-04-18-12.08.06Balandžio 19 d. istorinį Rietavo parką užliejo ne tik dosnūs saulės spinduliai, pavasarinis paukščių čiulbėjimas, bet ir jaunatviški parko bičiulių –  Lauryno Ivinskio gimnazijos – moksleivių balsai. Tiesa, dieną prieš tai čia jau spėjo padirbėti mokytojų Birutės Butkuvienės ir Diletos Bacevičienės vadovaujamos pradinukų klasės. Tokia buvo simbolinė įžanga į 21 d. rengiamą visuotinę švarinimosi akciją „Darom“.
Pirmieji Raudonųjų vartų alėjos ir parterio prieigose su grėbliais ir šiukšlių maišais rankose pasklido penktų bei šeštų klasių moksleiviai ir juos lydinčios mokytojos. Po kurio laiko pasirodę septintų ir aštuntų klasių talkininkai ėmėsi Malūno tvenkinio pakrančių ir dvaro sodybos pietvakarinio kvartalo valymo darbų. Beregint iš po šeivamedžių, lanksvų ir kitų krūmynų išgrėbtais pernykščiais lapais užsipildė kelios dešimtys didžiulių maišų. Talkos koordinatoriai – Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus darbuotojai – vos spėjo suktis, skirstydami talkininkams įrankius, naujus maišus, nurodinėdami aikšteles sausoms šakoms sukrauti.
Priešpiečiu estafetę perėmę baigiamųjų klasių gimnazistai „okupavo“ pagrindinių parko alėjų, Meilės kalnelio erdves, kunigaikščių Oginskių šiltadaržių prieigas. Muziejininkams su naujais talkininkais pasidalinus vizija apie parko pirmykščio istorinio vaizdo atkūrimo perspektyvas, visiems beliko imtis darbo su dar didesniu įkarščiu.
Tik popietę pradėjo rimti nuotaikingas jaunatviškų balsų klegesys. Būreliai talkininkų patraukė į muziejaus kiemelį. Čia laukė Rietavo L. Ivinskio gimnazijos skautų, vadovaujamų mokytojos Nijolės Ruškienės, paruošta arbata ir sausainiai.
Pavakary talką pratęsė Rietavo Trečiojo amžiaus universiteto direktorės Alvyros Andrijauskienės vadovaujami senjorai. Jie darbavosi šiauriniame Jaujupio vingio kvartale. Čia prie įspūdingo šimtamečio ąžuolo ilgus metus buvo puoselėjama Žemaičių kultūros draugijos Rietavo skyriaus tradicija pagrindinę parko tvarkymo talką užbaigti naujų draugijos narių priėmimo iškilmėmis. Šį kartą ilgametis skyriaus pirmininkas Petras Lengvenis talkininkus pakvietė nusifotografuoti prie skambiais poezijos posmais Rietavo parką šlovinusios poetės Birutės Lengvenienės ąžuoliuko, kurį jos atminimui prieš porą metų pasodino Plungės literatų klubas „Vingiorykštė“.
Prasmingos pavasarinės talkos rezultatus geriausiai galėtų apibūdinti nesenstanti patarlė „daug rankų didelę naštą pakelia“. Belieka nuoširdžiai padėkoti už bendradarbiavimą Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos vadovybei, mokytojams ir moksleiviams. Ir, žinoma, visiems kitiems bendraminčiams, bičiuliams: jūsų dėka istorinė Rietavo dvaro sodyba ir parkas palengva atgimsta naujam gyvenimui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...