„Tik atvažiavus į Tverus – nyku“

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio atgarsiai vis dar netyla. „Žemaitis“ gavo skaitytojos Irenos Jurkšienės laišką, kuriame džiaugiamasi, jog pastaraisiais mėnesiais nemažai kalbėta ir rašyta apie valstybinius Lietuvos simbolius. „Ir Jūs laikraštyje nagrinėjote trispalvės nekėlimo per valstybines šventes priežastis. Viešas balsas, spauda, televizija turi didelį poveikį ugdant pilietiškumą. Dėkoju Jums už tai“, – rašome laiške.

Bet ne pasidžiaugti norėdama moteris nutarė parašyti į redakciją, o atkreipti dėmesį į tai, jog į kai kuriuos kaimus bei miestelius ta pakylėta dvasia minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį taip ir neatėjo.
„Jau keletą metų per valstybines Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios šventes tenka važiuoti maršrutu Rietavas–Tverai–Varniai–Užventis–Šiauliai, – rašoma laiške. – Važiuodami tais gražiais rytais džiaugiamės miesteliais, sodybomis, pasipuošusiomis Lietuvos trispalvėmis. Tik atvažiavus į Tverus – nyku. Ir taip – daugiau nei 5-erius metus.
Šiais metais Kovo 11-ąją su vyru nutarėme suskaičiuoti, kiek važiuojant pro Tverus (nuo Rietavo, pro Tverų bažnyčią ir Varnių link) iškabinta vėliavų. Suskaičiavome 65 namus ir tik… 14 vėliavų.
Stebėjomės šiuo liūdnu vaizdu, nes ir Rietavas, ir Varniai, ir Užventis žydėjo nuo vėliavų. Esu didelė Lietuvos patriotė, todėl man net širdį skauda dėl tokio nepilietiškumo, nepareigingumo, aplaidumo, Lietuvos negerbimo. Jei negerbi valstybės simbolių – negerbi ir pačios valstybės“, – tokiais žodžiais baigiamas laiškas.
Norėdami sužinoti, ar iš tiesų tveriškiai tokie nepilietiški, bandėme susisiekti su miestelio seniūnu, bet nepavyko – jis atostogavo. O pakalbintas Tverų bendruomenės pirmininkas Aurimas Puidokas tikino, jog ir Vasario 16-ąją, ir Kovo 11-ąją Tveruose trispalvės tikrai plėvesavo.
Kiek jų buvo, vyras sakė neskaičiavęs, bet kad tveriškiai būtų labai nepilietiški ir nepatriotiški, tikrai negalintis sakyti. „Aš pats per abi šventes kėliausi anksčiau, kad prieš darbą spėčiau iškelti trispalvę. Ir prie kitų namų, mačiau, jų buvo. Bent jau miestelio centre – tai tikrai. Gal nuošalesnėse gatvelėse kiti ir neiškėlė. Kaip ir visur – visokių žmonių yra“, – sakė bendruomenės pirmininkas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...