Taksistai, dėmesio! Smarvė ir nešvara nebus toleruojamos

21804-16217Praėjusį antradienį nemenkas šurmulys kilo, kai Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariai nagrinėjo su taksi paslaugomis susijusį klausimą. Jį iškėlė komiteto narys Ričardas Jocys, panoręs išsiaiškinti, kokius reikalavimus turi atitikti minėtųjų paslaugų teikėjai, kokiais atvejais jie gali negauti ar netekti licencijų, kas taksistus kontroliuoja?Kaip sakė Vietos ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Arvydas Liutika, taksistų skaičius nuolat kinta. 45 eurus kainuojančių licencijų Savivaldybė yra išdavusi apie 60, tačiau realiai teikiančiųjų paslaugas – apie 40. „Savivaldybės galios taksistų atžvilgiu menkos. Galime patikrinti dokumentaciją, pažiūrėti, ar tinkamai apipavidalintas automobilis. O visa kita kontroliuoja kitos tarnybos“, – pasakojo A. Liutika.
„O kaip transporto priemonės – gal Savivaldybė gali nustatyti, kokios jos turėtų būti?“ – domėjosi komiteto nariai. Pasak A. Liutikos, jei automobilis praeina techninę apžiūrą, taksistas gali juo naudotis. Ir Savivaldybė to neuždraus.
Šį klausimą iškėlęs R. Jocys sakė nesąs prieš verslą, jo noras – kad taksi paslaugos būtų kokybiškos. Juolab kad taksistai – savotiškas miesto veidas. „Tik vienas kitas važinėja geresne, tvarkinga mašina. Daugelio – senos, neplautos, vidus netvarkingas. Įlipi, o ant sėdynių – miltai. Kai papriekaištauji, gauni atsakymą, esą nenori, nevažiuok. Negi mes nieko negalim padaryti, kad tos paslaugos būtų aukštesnės kokybės?“ – retoriškai klausė komiteto narys.
R. Jocys sakė abejojąs, kad taksi automobiliai yra techniškai tvarkingi. Anot jo, transporto priemonių būklę puikiai atspindi tepalo dėmės taksi aikštelėse. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį, kam išduodamos licencijos verstis šia veikla. „Niekas nežiūri, kas teiks paslaugą, tad tarp taksistų esama ir grįžusių iš įkalinimo vietų, ir išmestų iš darbo. Jums juokinga, bet ar tokiems patikėtumėte vežti savo vaikus?“ – pyko R. Jocys, reaguodamas į kitų komiteto narių juokelius ta tema.
Pasak A. Liutikos, Savivaldybė gali nustatyti tvarką: nuspręsti, kad taksi paslaugos gali būti teikiamos tik vienos markės automobiliais, kad vairuotojai turi vilkėti kostiumus, mokėti anglų kalbą ir panašiai. Bet kas iš to laimės? Ar tokiu atveju visai neliksime be taksi paslaugų? Juolab kad yra žmonių, kuriems ir miltus reikia parsivežti…
Komiteto nariai pritarė, kad taksi paslaugos Plungėje nėra aukščiausio lygio. „Kad ir kaip ten yra, bet dėmėtų sėdynių ir pagirių smarvės automobiliuose neturėtume toleruoti“, – sakė politikai, konstatuodami, kad kažkokias taisykles Plungės taksistams vis dėlto reikėtų įvesti. Kad ir mašinas dažniau plautų, ir patys tvarkingiau atrodytų. Gal čia pagelbėtų kitų miestų praktika?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...