Už šiltnamius sumokės… Savivaldybė

L1804-16152„Reikia pripažinti, kad Žemės ūkio rūmų idėja padovanoti ikimokyklinukams šiltnamius – šauni. Tik niekaip nesuprantam, kodėl už juos mokės ne iniciatyvos autoriai, o mes – Savivaldybė?“ –  iš nuostabos antakius kilnojo Plungės rajono savivaldybės tarybos Kaimo reikalų komiteto nariai, svarstydami Žemės ūkio rūmų prašymą prisidėti prie jų sumanymo.

Posėdyje paaiškėjo, kad Žemės ūkio rūmai kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija organizavo projektą „Auginu Lietuvai!“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Jo idėja – šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigoms ir globos namams padovanoti 100 šiltnamių, taip skatinant vaikų domėjimąsi žemės ūkiu, ugdant jų meilę savo kraštui, didinant užimtumą. Tiesa, šiltnamiai – ne už dyką. Norėdami juos laimėti, ikimokyklinukai turėjo dalyvauti fotokonkurse.
Šia iniciatyva susidomėjo ir mūsų lopšeliai-darželiai. Ne tik susidomėjo, bet ir tapo laimėtojais – šiltnamius laimėjo Alsėdžių lopšelis-darželis ir Plungės „Vyturėlis“.
Viskas būtų puiku, bet… Sumanymo autoriai Savivaldybės paprašė prisidėti prie šios iniciatyvos. Tiksliau – Žemės ūkio rūmams pervesti pinigų vaikų laimėtiems prizams nupirkti. Už kiekvieną šiltnamį – po 380 eurų.
Klausimą svarstę Kaimo reikalų komiteto nariai sakė nesuprantą, kaip taip gali būti, kad idėjos autoriai finansinę naštą užkrauna kitiems. „Prieš organizuodami konkursą, Žemės ūkio rūmai mūsų neklausė, ar jungiamės prie iniciatyvos, ar skirsime jai lėšų, o dabar prašo pinigų. Kažkaip gudriai čia sugalvota“, – samprotavo politikai.
Susirinkusiesiems užkliuvo ir tai, kad už vieną šiltnamį prašoma 380 eurų. „Pats ką tik pirkau šiltnamį, tai nė dviejų šimtų nemokėjau. Išeitų, kad čia dar ir pasipinigauti norima“, – sakė komiteto narys Vaidotas Skierus. Vicemeras Mindaugas Jurčius pateikė savo siūlymą: „O gal paskirkim lėšų šiltnamiams, bet juos ne Žemės ūkio rūmams perveskim, o patys prizus nupirkim. Mums vietoj dviejų išeis keturi.“
Po gana ilgų diskusijų vis dėlto nuspręsta prisidėti prie iniciatyvos. Pasak komiteto narių, perkant šiltnamius patiems, teks rengti konkursą, o jis kainą gerokai išaugins. Vadinasi, keturi tikrai neišeis. Tad nuspręsta prisidėti prie Žemės ūkio rūmų sumanymo, pervesti jiems pinigų, nes vaikų juk nenuvilsi – be prizo nepaliksi.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...