Yra 78 tūkstančiai eurų, reikia – dešimt kartų daugiau

L1804-16158Plungės rajono savivaldybės taryba 2015 metais yra patvirtinusi tvarką, pagal kurią įvairūs infrastruktūros objektai tvarkomi ne vien Savivaldybės lėšomis, bet prisidedant fiziniams ar juridiniams asmenims. Šiemet Savivaldybei pateikti 9 prašymai sutvarkyti kelius, gatves, kiemus. Visais atvejais iniciatyvos imasi privatininkai, Savivaldybės prašydami prisidėti tiek, kiek numatyta minėtosios tvarkos apraše.Gyventojai prašo rekonstruoti Stalgėnų seniūnijos Milašaičių kaime esančią A. Plechavičiaus gatvę, kurios bendras ilgis – 766 metrai. Objekto kaina – apie 180 tūkst. eurų. Dalį kaštų dengtų UAB „Plungės Jonis“, šios gatvės gale turinti savo karjerą. Įmonės prisidėjimas  – apie 20 tūkst. eurų. Antroji sąraše – 560 m ilgio Mažosios Lietuvos gatvė Plungėje. Jos rekonstrukcija atsieitų apie 212 tūkst. eurų, Savivaldybės dalis – apie 159 tūkst. eurų, gyventojų – 53 tūkstančiai.
Rekonstruoti prašoma ir Babrungo seniūnijos Lieplaukalės kaime esančias Alytaus ir Technikos gatves, prie kurių remonto žada prisidėti ten įsikūrusi UAB „Vensva“. Bendras gatvių ilgis – beveik kilometras, darbų kaina – 162 tūkst. eurų. Savivaldybei jie kainuotų 130 tūkst., „Vensvai“ – 32 tūkstančius eurų.
Atnaujinti prašoma ir Skyplaičių gatvę Plungėje, kurios ilgis – 225 metrai. Darbų kaštai – 69 tūkst. eurų, gyventojai skirtų apie 14 tūkst., Savivaldybė – 55 tūkst. eurų. Išasfaltuoti prašoma ir Sodo gatvę Nausodžio seniūnijos Varkalių kaime. Jos ilgis net 1 780 metrų, investicijos solidžios – 319 tūkst. eurų. Prie dalies gatvės remonto prisidėtų valymo įrenginius ten turinti UAB „Plungės vandenys“, skirdama 51 tūkstantį.
Trijuose prašymuose išsakyti gyventojų pageidavimai sutvarkyti žvyrkelius. Tokį norą pareiškė Nausodžio seniūnijos Karklėnų kaimo Karkluojos gatvės gyventojai, prašantys suremontuoti 350 metrų žvyrkelio. Darbai atsieitų 21 tūkst., gyventojų dalis – 4,2 tūkst. eurų. Babrungo seniūnijos Truikių kaime esančios Nugarių gatvės ilgis – 1,7 km, kaina – 75 tūkst. eurų, gyventojai žada skirti 15 tūkstančių. Šateikių seniūnijos Alksnėnų kaimo Šilo gatvės (600 m) remontas atsieitų kone 16 tūkst. eurų, gyventojų dalis – 3,1 tūkstančio.
V. Mačernio gatvės 13-ojo namo gyventojai pateikė prašymą suremontuoti ir padidinti automobilių stovėjimo aikštelę. Šių darbų vertė – 10 tūkst. eurų. Kadangi kiemas – uždaras, gyventojai sutinka prisidėti 80 proc., t. y., 8 tūkst. eurų, Savivaldybei tektų skirti likusius du tūkstančius.
Visi šie prašymai buvo nagrinėjami Savivaldybės tarybos komitetuose. Klausimą pristatę Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis ir vyr. specialistė Asta Stankuvienė akcentavo, kad, norint patenkinti visus prašymus, Savivaldybei prireiktų 784 tūkst. eurų, tačiau biudžete šiems darbams numatyta dešimt kartų mažesnė suma, t. y. 78,5 tūkstančio. Tai reiškia, kad pageidavimų sąrašą teks gerokai apkarpyti.
Kaimo reikalų komiteto posėdyje šiuo klausimu kilo daug diskusijų. Ypač dėl A. Plechavičiaus gatvės Milašaičiuose. Pasak šio komiteto nario Vaidoto Skieraus, jei tvarkyti, tai reikėtų imtis tos gatvės dalies, kuri eina gyvenvietės centro, o ne karjero link. „Vieną kelią į „Plungės Jonio“ karjerą jau išasfaltavome. Dabar jau kitą tvarkysim. Kiek dar karjerų turi ta įmonė? Ar į visus tiesim plentą?“ – pyko politikas.
Jam oponavo Milašaičiuose gyvenanti komiteto pirmininkė Rūta Endrijauskienė, sakydama, kad kelias – ne „Plungės Joniui“, o pakeliui į karjerą gyvenantiems milašaitiškiams: „Žmonės „Plungės Joniui“ buvo iškėlę sąlygą, kad karjerą leis įsirengti tik tuo atveju, jei bendrovė sutvarkys kelią. Dabar „Plungės Jonis“ vykdo įsipareigojimą gyventojams.“ Gal ir vykdo, bet prisideda tik prie dalies gatvės asfaltavimo ir tik 20-čia tūkstančių. „Prioritetas turėtų būti tos gatvės, kur žmonės gyvena, o ten tik trys trobos. Jei „Plungės Jonis“ skirtų bent 50 procentų, galėtume svarstyti“, – atšovė V. Skierus.
Kadangi lėšų viskam neužtenka, komitetas pritarė tik tiems prašymams, prie kurių įgyvendinimo prisideda ne įmonės, o gyventojai.
Panašios nuomonės buvo ir Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariai. Tik šie „užstrigo“ ne ties A. Plechavičiaus gatve, o ties karklėniškių prašymu sutvarkyti Karkluojos gatvę. Savo nuomonę šiuo klausimu išsakė ir posėdyje dalyvavęs minėtosios gatvės gyventojas Leonas Bendikas: „Žinoma, mes norėtume, kad ta gatvė būtų išasfaltuota, bet tam vargu ar atsiras pinigų, todėl sutinkame, kad būtų bent jau remontuojama, padengiant dolomitine skalda. Gyventojai skiria 4 200 eurų, pusė tos sumos – mano ir sūnaus.“
Komiteto pirmininko Tomo Raudžio nuomone, dolomitinė skalda – ne pats geriausias variantas. Pirma – bus sunku nuplauti automobilius, antra – po poros metų iš jos nieko neliks. Pasak komiteto narių, optimaliausias variantas – tą gatvę išasfaltuoti, juolab kad kaštai nėra tokie jau milžiniški: padengti dolomitine skalda kainuotų 21 tūkstantį, išasfaltuoti – 40 tūkst. eurų. Į diskusiją įsitraukė ir meras A. Klišonis: „Jei darbai kainuotų 40 tūkstančių, tai gyventojams tektų prisidėti 8 tūkstančius (20 proc.). Dalį tos sumos, tarkim, kokius 3 tūkstančius, galėtų skirti „Plungės vandenys“, tuo keliu kasdien važiuojantys prie valymo įrenginių.“ L. Bendikas su tokiu variantu sutiko.
Šis komitetas pritarė 6 objektams: A. Plechavičiaus gatvės projektavimui (bet ne darbams), minėtųjų Lieplaukalės, Karklėnų, Alksnėnų ir Truikių gatvelių bei V. Mačernio g. 13-ojo namo kiemo remontui.
Galutinį sprendimą šiuo klausimu priims Savivaldybės taryba. Ar viskam bus pritarta, nežinia, nes, net ir apkarpius sąrašą, turimos sumos neužtenka.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...