Alksnėniškis liks ligoninėje

Sausio viduryje Lietuvą apskriejo žinia, kad į pagalbą pasitelkus policijos pareigūnus socialiniai darbuotojai po kelerių metų pertraukos galėjo prasibrauti pas mamos itin akylai saugotą alksnėniškį pūvančiu veidu. Medikai jam nustatė veido onkologinę ligą, bet vėl turėjo išleisti namo, kur veržėsi ir pats vyras, ir jį sugrąžinti reikalavusi jo motina. Bet kai šiai buvo atimtos sūnaus globos teisės, vyras buvo paguldytas į Plungės ligoninės slaugos skyrių. Apie tai, kokia jo būklė dabar ir kas alksnėniškio laukia ateityje, neseniai kalbėta Plungės rajono savivaldybės Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdyje.

Kaip komiteto narius informavo Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, stacionarinis gydymas vyrui nebereikalingas. Jo būklė stabilizavosi, veido žaizdos apgijo, nebešlapiuoja, tad jį jau būtų galima išrašyti. Bet kur perkelti iš Plungės ligoninės?
Akivaizdu, kad į namus jis grįžti nebegali, nes ten nėra jam reikalingų sąlygų. Senelių globos namai jo nepriima, nes žmogaus išvaizda baugina aplinkinius. A. Martusevičius sakė, jog pats alksnėniškis prašosi perkeliamas į Stonaičių pensionatą, bet, kaip paaiškėjo, ten jis galėtų būti apgyvendintas tik tokiu atveju, jei jam būtų nustatyta psichikos liga. Bet tokia nėra diagnozuota. „Žmogus kalba, vaikšto, tik nemato“, – sakė ligoninės vadovas.
Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė kalbėjo, kad šiuo atveju vienintelė išeitis – Savivaldybei iš ligoninės pirkti šio asmens globos paslaugą. A. Martusevičius užsiminė, jog ligoninė jau ir taip nemažai išleido gydydama šį asmenį, o Savivaldybės nustatyti globos įkainiai yra gana nedideli, juolab kad alksnėniškiui ir ateity reikės minimalios medicininės priežiūros. Tada į diskusiją įsitraukė rajono meras Audrius Klišonis. Pasak jo, Savivaldybė kasmet moka už kelių kur dėtis neturinčių asmenų globą ligoninėje. Vieniems reikia daugiau priežiūros, kitiems – mažiau, tad nusprendus išskirti vieną, sunkesnį, ligonį, reikėtų įvertinti ir tai, kiek lėšų realiai išleidžiama tiems mažiau pagalbos reikalingiems.
„Žemaitis“ primena, jog Plungės rajono komisariatas buvo pradėjęs ikiteisminį tyrimą dėl to, kad 1937 m. gimusi alksnėniškio motina, nuo 1992-ųjų būdama jo globėja, tinkamai nesirūpino sūnumi – nesikreipė į medikus, kad laiku būtų suteikta medicininė pagalba ir paskirtas gydymas.
Atlikus teismo psichiatrijos ekspertizę, nustatyta, kad įtariamoji supranta savo veiksmus ir už juos gali atsakyti. Ji pripažino savo kaltę ir gailisi dėl to, kad laiku nepasirūpino savo sūnaus gerove. Dėl to ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...