Spaudos konferencijoje – apie miesto švarą ir tvarką

DSC_0010Trečiadienį Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas bene pirmąkart seniūnijos istorijoje žiniasklaidos atstovus pakvietė į spaudos konferenciją. Seniūnas neslėpė, jog rengti ją nusprendė po to, kai Savivaldybės administracijos vadovas paragino seniūniją būti atviresnę visuomenei bei dažniau pranešti apie savo darbus. Kadangi pavasarį aktualiausi – švaros ir tvarkos klausimai, apie juos daugiausia ir kalbėta.

Laukia pranešimų apie pažeidėjus
Su žurnalistais, be G. Domarko, bendravo Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, jo pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, taip pat – pagrindinio seniūnijos rangovo – UAB „Valda“ – direktorius Tomas Raudys. Susitikimo pradžioje seniūnas akcentavo, jog miesto švara ir tvarka turėtų rūpėti ne tik seniūnijai, bet pirmiausia – patiems plungiškiams. Deja, netrūksta tokių, kurie, G. Domarko žodžiais, nemato piktžolių, augančių kone ant jų namų slenksčio.
Laimei, yra nemažai pilietiškų asmenų, pranešančių apie kitų daromus pažeidimus. Štai neseniai seniūniją pasiekė laiškas su nuotraukomis, kuriose užfiksuota, kaip vienas žmogelis atvežęs išvertė šakas ant Babrungo upės skardžio, ties J. Pabrėžos gatvės ir Vyšnių skersgatvio sankirta. Šiukšlintojas netrukus buvo išaiškintas, o jo darbeliai paviešinti.
Aplinkos apsaugos agentūra susidomėjo kitu atveju – kai drastiškai be jokių leidimų buvo nugenėti medžiai Lentpjūvės ir V. Mačernio gatvėse. Seniūnas priminė, kad be leidimo galima nupjauti tik nudžiuvusius ir pavojų aplinkai keliančius medžius, augančius viešosiose erdvėse ar daugiabučių kiemuose. Visais kitais atvejais būtina gauti leidimą.
„Neduosime jiems ramybės“
G. Domarkas prašė gyventojams priminti ir tai, jog visi privačių sklypų savininkai ar tais sklypais besinaudojantys asmenys privalo ne rečiau kaip du kartus per metus nusipjauti žolę, apgenėti krūmus. Deja, netrūksta tokių, kurie šio reikalavimo nepaiso. Plungės mieste apie 120-čiai savo sklypų neprižiūrinčių asmenų yra nustatytas didžiausias leistinas žemės mokesčio koeficientas. G. Bagužis pridūrė, jog Savivaldybės viešosios tvarkos inspektoriai neseniai surašė įspėjimus apleistų pastatų savininkams. Jei šie nesuskubs pasiaiškinti, kada ir kaip ketina sutvarkyti savo turtą, jų laukia baudos.
„Neduosime jiems ramiai gyventi“, – sakė direktorius, o G. Domarkas pridūrė, jog kiekvieno garbės reikalas turėtų būti prižiūrėti ir šalia jo sklypo esančią pakelę ar valstybinės žemės ruoželį, nes visų pakampių seniūnija sužiūrėti nespėja. Esą situaciją apsunkina ir tai, kad buvo panaikinta viešųjų darbų programa. „Pernai tokiu metu turėjome 15 pagalbinių darbininkų, o šiemet likome be jų. Tai reiškia, kad dar daugiau paslaugų turėsime pirkti iš rangovo“, – nelinksmai atsiduso G. Domarkas ir ėmė skaičiuoti: už tai, kiek kainuoja kartą visame mieste specialia dulkes siurbiančia mašina nušluoti kelkraščius, būtų galima išasfaltuoti apie 200 kv. metrų gatvės. Seniūnas šį darbą pavadino pinigų taškymu, bet tuoj pat pridūrė, kad be jo neapsieisi – gatves šluoti būtina, ypač dabar, kai net keliose miesto dalyse vyksta įvairūs remontai. O kur remontas – ten ir purvas.
Prie daugiabučių išmetamas net šiferis
Spaudos konferencijos metu nemažai kalbėta apie atliekų tvarkymą. Seniūnas prisipažino, jog prie daugiabučių atliekų konteinerių aikštelių šiemet lyg grybai po lietaus dygstančios visokio šlamšto krūvos šiurpina ne tik plungiškius, bet ir jį patį. „Pirmadienį pasirūpinome, kad būtų išvežtos visos šiukšlės iš V. Mačernio ir A. Vaišvilos gatvių, o antradienio rytą prie V. Mačernio gatvės 8-ojo namo vėl kiurksojo du televizoriai ir nežinia iš kur atsiradę šiferio lakštai, prie Mačernio g. 49-ojo – spinta ir šaldytuvas, prie A. Vaišvilos g. 31-ojo  – trys dėžės kažkokių rakandų“, – neslėpė apmaudo G. Domarkas.
Dėl to, kad gyventojai bene kasdien prie konteinerių tempia stambiagabarites atliekas, nors spaudoje ne kartą buvo skelbta, kad jos šiemet bus išvežtos tik du kartus, piktinosi ir „Valdos“ direktorius T. Raudys. Jis vylėsi, jog situacija pasikeis, kai prie daugiabučių bus įrengtos ir tvora užtvertos bei užrakintos pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės. Esą tai turėtų būti padaryta jau kitąmet.
„Jei per 12 metų nepasistūmėjome į priekį, vadinasi, kažką ne taip darome. Juk per tiek metų vaikai skaityti ir rašyti išmoksta, o mes niekaip nesugebame žmonėms įkalti į galvas, kad šakas, padangas ir stambiagabarites atliekas reikia vežti į specialias priėmimo aikšteles Jėrubaičiuose, kad negalima jų palikti prie konteinerių“, – kalbėjo seniūnas.
Duobes žada užlopyti iki gegužės vidurio
Susitikimo metu aptarta ir kita kiekvieną pavasarį plungiškiams aktuali tema – kada bus baigtos lopyti po žiemos gatvėse atsivėrusios duobės. T. Raudys sakė, jog šiemet, skirtingai nei ankstesniais metais, pradėta nuo kito miesto galo – Lentpjūvės gatvės, mat pradėjus statyti tunelį po geležinkeliu eismas šia gatve gerokai suintensyvės. Šiomis dienomis kelininkai lygina S. Nėries gatvės dangą, o vėliau bus pereita ir į kitas gatves. Pasak „Valdos“ direktoriaus, duobės Plungės gatvėse turėtų būti užlygintos iki gegužės vidurio.
Paklausus, kada bus asfaltuojama pernai „nuskusta“ Laisvės gatvės dalis, T. Raudys žadėjo to imtis iš karto, kai tik ten bus baigti lietaus nuotekų tinklų remonto darbai. O G. Domarkas pridūrė, kad šiemet ir kitąmet lietaus nuotekų tinklai bus tvarkomi ir kitose miesto gatvėse, tad įspūdis, jog Plungė virto viena didele statybų aikštele, bus dar didesnis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...