Siūlymas: žalias dykvietes paversti automobilių aikštelėmis

DSC_0014Kaip išspręsti automobilių stovėjimo aikštelių trūkumo problemą? Atsakymo į šį klausimą praėjusią savaitę ieškojo Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komitetas. Pasak politikų ir Savivaldybės administracijos specialistų, miesto centre ši problema nėra labai opi, vietą automobiliui įmanoma surasti (na, nebent norėtum pasistatyti prie pat durų), o štai prie daugiabučių namų – labai ankšta. Prigrūsta ne tik kiemuose, bet ir gatvėse. O tai kelia grėsmę eismo saugumui.

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys komiteto nariams pasakojo, kad neseniai važinėta miesto gatvėmis ir žiūrėta, kur būtų didžiausias automobilių stovėjimo aikštelių poreikis. T. Jocio teigimu, centrinėje miesto dalyje problemos nėra – vietą automobiliui visuomet surasi už Kultūros centro, prie vadinamojo buitinio pastato ar prie bažnyčios. Jam pritarė ir Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis: „Plungės centras nėra toks didelis, kad, palikus automobilį, tarkim, prie bažnyčios, būtų per toli paėjėti iki kurios nors įstaigos. Problemų kyla tik per didesnius renginius.“
Pasak komiteto nario Ričardo Jocio, kol kas problemos gali ir nėra, bet padėtis kardinaliai pasikeistų, jei „Vičiūnai“ atsiimtų tarp J. Tumo-Vaižganto ir Sinagogų gatvių esančią teritoriją, kuri dabar naudojama automobiliams statyti. M. Čiuželio teigimu, ši aikštelė nėra labai intensyviai eksploatuojama, be to, jei „Vičiūnai“ ją atsiimtų ir kažką ten statytų, prie naujo objekto jiems vis tiek būtų privaloma įrengti aikštelę. Taigi vietų transporto priemonėms ten bet kuriuo atveju bus.
R. Jocys pateikė pasiūlymą – puikią aikštelę būtų galima įrengti Vytauto gatvėje, miesto seniūnijos kieme. Reikia tik atsikratyti senų griuvenų ir bus puiki vieta automobiliams statyti. Pasak Savivaldybės specialistų, tos griuvenos – ne tik Savivaldybės, bet ir privatininkų nuosavybė, tad sugalvojęs jų nenugriausi. Be to, naujos aikštelės statyba reikštų, kad skatiname automobilių transportą, o pagal šiandieninius reikalavimus propaguoti reikia važinėjimą visuomeniniu transportu, dviračiais ir vaikščiojimą pėstute.
„Be to, galėtume pamąstyti apie aikštelių apmokestinimą. Taip, kaip yra kituose miestuose. Manau, tai gerokai sureguliuotų transporto srautus“, – kalbėjo R. Jocys. Komiteto narė Asta Beierle-Eigirdienė siūlymui prieštaravo. „Jei specialistai sako, kad stovėjimo vietų netrūksta, vadinasi, nėra būtinybės apmokestinti. Čia ne Vilnius ar Kaunas, srautai nėra dideli, tad neapkraukim žmonių nauju mokesčiu.“
Kalbai pakrypus apie daugiabučių namų kiemus, akcentuota, kad anksčiausia – A. Jucio gatvėje ir skersgatvyje bei V. Mačernio gatvėje. Pasak Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo T. Jocio, ypač prastai tiems, kurių namai stovi palei gatvę ir neturi savo kiemų. „Pavyzdžiui, A. Jucio skersgatvyje automobiliai statomi abiejose pusėse, netgi nepaliekant galimybės prasilenkti dviem mašinoms. O eismas ten intensyvus“, – kalbėjo T. Jocys.
Į diskusiją įsitraukė ir komiteto narys Robertas Endrikas: „Prie daugiabučių netrūksta žalių dykviečių. Visas jas būtų galima paversti automobilių stovėjimo aikštelėmis.“ Pasak T. Jocio, yra namų, kurių gyventojai ėmėsi iniciatyvos ir turimas aikšteles pasididino. Jam antrino meras Audrius Klišonis, sakydamas, kad kiemai yra priskirti daugiabučiams namams, tad gyventojams niekas netrukdo plėsti aikšteles. Tam reikia tik noro ir, žinoma, finansinių išteklių. „Gyventojai turėtų būti patys suinteresuoti investuoti ir tvarkytis, nes kiemai – jų pačių turtas. Ypač jeigu jie nėra servitutiniai“, – sakė meras.
Nutarta pasidomėti kitų miestų praktika sprendžiant daugiabučių namų kiemų problemą. R. Jocio nuomone, nereikėtų pamiršti ir jo siūlymo aikštelę įrengti seniūnijos kieme. Jam pritarė Romas Remėza: „Tarybos narys teikia pasiūlymą. Tad nereikėtų atsikalbinėti ir padėti jo į archyvą. Gal geriau pagalvoti, ką galima nuveikti.“ Nutarta pasidomėti, kiek tame kieme valdiškos ir kiek privačios nuosavybės ir ką su ja būtų galima padaryti.

Vienas komentaras

  • ss:

    apgailetinas Jociaus mastymas gaila kad savivaldybes taryboje tokiu prisirinko kaimietuku tai ir jo padiulymai absurdiški

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...