Pirmųjų mėnesių rezultatai nustebino

Neseniai Savivaldybės iniciatyva Plungėje pradėta įgyvendinti priklausomybių mažinimo programa sulaukė nemažai susidomėjimo. „Dirbame dar tik du mėnesius, bet jau turime 24-is programos dalyvius. Trys iš jų yra priklausomi nuo narkotinių medžiagų, likusieji – nuo alkoholio“, – sakė Plungės visuomenės sveikatos biuro specialistė Ilona Mockė.

12-ai pacientų paskirtas medikamentis, 5-iems – psichiatrinis gydymas, trys dalyvauja anoniminių alkoholikų grupės veikloje, dar trys ruošiasi dalyvauti „Minesotos programoje“. Specialistė pasidžiaugė ir tuo, kad du asmenys, sulaukę pagalbos ir atsitiesę, jai padedant įsidarbino.
Norinčiųjų gydytis nuo priklausomybių daugėja, o su jais dirbančios specialistės neturi atskiro kabineto, kur individualiai galėtų bendrauti su kiekvienu besikreipiančiuoju.
„Dabar mes trys dirbame viename kabinete. Kai pas kurią ateina žmogus, kitos turi išeiti, nes žmonės nori kalbėtis prie keturių akių. Plungės ligoninė mums paskyrė tame pačiame pastate esantį kabinetą, bet reikia lėšų jį suremontuoti“, – sakė I. Mockė. Išklausęs ją, posėdyje dalyvavęs rajono meras Audrius Klišonis pažadėjo, jog pinigų tam bus skirta dar gegužę.
Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė teiravosi, kaip šia programa sudominti tuos žmones, kurie nepripažįsta esantys priklausomi nuo alkoholio ir apie jokią pagalbą nenori nė girdėti. I. Mockė atsakė, kad pagrindinis jų darbo principas – kad žmogus norėtų gydytis. Jokios prievartos šiuo atveju negali būti.
Specialistė kalbėjo, kad ji su kolegomis važinėja po seniūnijas, susitinka su bendruomenėmis, pasakoja, kaip jų programa veikia. „Probacijos tarnyboje susitikome su aštuoniais priklausomybių turinčiais asmenimis. Po poros savaičių į mus kreipėsi ir pagalbos paprašė vienas iš jų. Manome, kad net ir tas vienas susidomėjęs jau yra labai daug“, – kalbėjo I. Mockė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...