Iš kur nuostoliai, kai šiluma parduodama už tokią kainą?

Petras Piekus

Petras Piekus

Savivaldybės įmonių, viešųjų įstaigų ir uždarųjų akcinių bendrovių vadovai Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetui, o paskui ir Tarybai teikė 2017 metų veiklos ataskaitas. Daugiausia diskusijų kilo dėl UAB „Plungės šilumos tinklų“ ataskaitos, kurioje „puikuojasi“ 143 tūkstančių eurų nuostolis. Šiuo klausimu komitetui aiškinosi paskutines dienas pareigas ėjęs bendrovės direktorius Petras Piekus.

Kaip pasakojo įmonės vadovas, dėl šiltėjančių žiemų ir namų renovacijos šilumos gaminama ir parduodama vis mažiau. Anot direktoriaus, per pastaruosius šešerius metus Plungėje buvo atnaujinti 43 daugiabučiai namai, tad jų gyventojai už šildymą moka 2–3 kartus pigiau.
O viena didžiausių įmonės problemų esą skolininkai. Vartotojai už šilumą nesumokėję kone 608 tūkst. eurų. Per 2017-uosius antstoliai išieškojo 48,3 tūkst. eurų skolų, išsiųsti 739 raginimai.
Įmonės vadovo teigimu, įmonė daug investuoja, tad šilumą gali gaminti pigiau. Pavyzdžiui, Lentpjūvės gatvėje esančios katilinės pagaminamos kilovatvalandės (kWh) savikaina yra 1,97 cento, o už perkamą iš UAB „Plungės bioenergija“ tenka sumokėti 2,73 cento.

Liudas Skierus

Liudas Skierus

P. Piekui klausimų turėjo Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto narys Liudas Skierus: „Iš „Plungės bioenergijos“ perkate 75 procentus šilumos, už kurios kilovatvalandę mokate 2,73 cento. Balandį, pridėję 9 procentus pridėtinės vertės mokesčio, vartotojams ją pardavėte už 6,34 cento. Įdomu, iš kur susiformuoja toks tarifas? O dar įdomiau, kaip, parduodant už tokią didelę kainą, sugebate dar ir nuostolių prisidaryti? Matant, kiek jūs prisidedate prie „Plungės bioenergijos“ kainos, veikla tikrai turėtų būti pelninga.“
Pasak P. Piekaus, jei „Plungės šilumos tinklai“ aptarnautų tik plungiškius, tarifas gal būtų mažesnis. Bet įmonė turi katilinių ir 11-oje miestelių bei gyvenviečių. Ten šilumos gamybos savikaina kur kas didesnė, o tarifas – toks pat, kaip ir mieste. Viską sudėjus (šilumos gamybos savikainą mieste ir kaime, iš „Plungės bioenergijos“ perkamos šilumos kainą, vis brangstantį kurą, investicijas, paskolas bankams), kaina vartotojams ir išaugo iki 6,34 cento.
„Kalbat gražiai. Minit sutaupymus, bet tai turėtų atsispindėti ir įkainyje. Kodėl šilutiškiai moka tik 5 centus?“ – neatlyžo L. Skierus. P. Piekus jam atsakė, kad Šilutės įmonė pati pasigamina visą šilumą ir iš nieko jos neperka, tad ir parduoti gali pigiau. „Tame ir esmė! O mes esame „Plungės bioenergijos“ įkaitai ir šios problemos nesprendžiame“, – reziumavo L. Skierus.
Tarybos posėdžio metu opozicijos atstovė Asta Beierle-Eigirdienė domėjosi, kokio dydžio išeitinė kompensacija išmokėta darbą paliekančiam P. Piekui, o gal jam dar ir kokia premija skirta? Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Algirdas Pečiulis jai atsakė: „Direktorius iš darbo išeina nuo gegužės 2-osios. Kiek gaus išeitinės ar premijos, negaliu pasakyti, bet už ilgametį darbą, rezultatus gal ir bus apdovanotas.“
Kol Savivaldybės administracija paskelbs konkursą ir paskirs naują direktorių, „Plungės šilumos tinklams“ laikinai vadovaus direktoriaus pavaduotojas Romas Luotė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...