Tarp apdovanotųjų – daugiavaikės mamos iš Pelaičių ir Rėžgalių

Veronika Jokubaitienė (trečia iš dešinės) su Prezidente, vaikais ir anūkais

Veronika Jokubaitienė (trečia iš dešinės) su Prezidente, vaikais ir anūkais

Trečiadienį, artėjant Motinos dienai, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais apdovanojo daugiavaikes motinas. Tarp nusipelniusiųjų – ir Veronika Jokubaitienė iš Pelaičių kaimo (Rietavo sav.) bei Platelių seniūnijos Rėžgalių kaimo gyventoja Stasė Ruginienė.
Prezidentės dekretu šįkart buvo apdovanotos 46 daugiavaikės mamos iš visos Lietuvos. Į tradicines ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalių įteikimo iškilmes, kurios rengiamos Prezidentūroje, atvyko 33 nusipelniusios motinos, pagimdžiusios, išauginusios ir gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų. Visas jas lydėjo vaikai, anūkai, proanūkiai.
Pasak šalies vadovės, šios dienos iškilmės – vienos gražiausių metuose, nes pasitinkama Motinos diena ir pagerbiamos mamos. Nuo mažens girdimas, pirmiausia išmokstamas tarti mamos vardas kiekvienam yra pats svarbiausias.
Įteikdama apdovanojimus Prezidentė pabrėžė, kad šių mamų gyvenimai – tai tylus motiniškas žygdarbis. Kiekvienas pagimdytas ir užaugintas vaikas – svarbus visai šaliai, nes toliau kuria mūsų Lietuvą, saugo ją, užtikrina jos ateitį.
Šalies vadovė padėkojo mamoms už tai, kad augindamos vaikus atidavė jiems labai daug širdies šilumos, laiko, sveikatos ir meilės. Kiekvienas vaikas, sulaukęs savo mamos meilės, vėliau ja dalijasi ir su kitais žmonėmis. Daugiavaikėms mamoms palinkėta sveikatos, ištvermės ir vaikų meilės.
Kaip minėjome, tarp pagerbtųjų yra ir dvi mūsų kraštietės – Rietavo seniūnijos Pelaičių kaimo gyventoja V. Jokubaitienė, užauginusi septynis vaikus, ir Rėžgaliuose gyvenanti S. Ruginienė, į gyvenimą išleidusi net aštuonetą savo atžalų. Beje, rėžgališkė prieš šventę pasiligojo, tad atsiimti apdovanojimo nenuvyko, o štai V. Jokubaitienė pabuvojo Prezidentūroje ir iš pačios Prezidentės rankų atsiėmė jai skirtą medalį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...