Vieniems galvą skauda dėl technikos, kitiems – dėl žmonių

Rasa Mončienė ir Antanas Martusevičius

Rasa Mončienė ir Antanas Martusevičius

Neseniai posėdžiavusiam Plungės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetui buvo pristatytos Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos (GMP) ir Plungės ligoninės praėjusių metų veiklos ataskaitos. Abi įstaigos 2017-uosius baigė be nuostolių, tačiau mažesnių ir didesnių problemų netrūko nei vienai, nei kitai.

Kaip sakė Plungės GMP direktorė Rasa Mončienė, pernai įstaigos veiklai įtakos turėjo mažėjantis gyventojų skaičius. Esą dėl to, lyginant su 2016-aisiais, turėta 84-iais iškvietimais mažiau. Deja, ne į visus iškvietimus spėta nuvykti laiku. GMP brigados 97,34 % atvejų mieste ir 87,37 % atvejų kaime atvyko pas pacientą ir pradėjo teikti pagalbą neviršydamos nustatyto laiko limito (ne daugiau kaip per 15 minučių mieste ir 25-ias kaime). Visais kitais atvejais medikams prireikė kiek daugiau laiko nuvykti pas sunegalavusius asmenis. Pasak įstaigos vadovės, pagrindinė vėlavimo priežastis – vykę kelių remontai.
Prasta kelių būklė ir vykstantys darbai keliuose prisideda prie to, kad greitosios pagalbos automobiliai dažnai genda. Pasak R. Mončienės, per pirmąjį šių metų ketvirtį įstaiga vien jų remontui jau išleido 5 tūkst. eurų. Laimei, pernai pavyko įsigyti vieną naują GMP automobilį. Įstaigos vadovė sakė turinti vilties, jog šiemet ar kitąmet bus atnaujintas ir kitas įstaigos transportas.
Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius savo kalbą pradėjo nuo linksmesnių dalykų. Jis priminė, jog pernai ligoninei pavyko išlaikyti visus skyrius ir teikiamas paslaugas. Maža to, kai kurios net gerėjo, nes įstaiga įsigijo modernią LOR įrangą, kokios neturi net kai kurie didmiesčiai. Be to, buvo atnaujintos šildymo ir vėdinimo sistemos, operacinė.
Neišvengiamai kalba pakrypo apie darbuotojų atlyginimus. Komiteto nariai teiravosi, ar pernai didėjo atlyginimai Plungės ligoninėje dirbančiam žemesnės grandies personalui. Direktorius atsakė, jog šiems darbuotojams, kaip ir administracijai, atlyginimai nebuvo didinti, bet yra vilties, jog šiemet jie uždirbs daugiau, mat Sveikatos apsaugos ministerija įsipareigojo didinti algas ne tik medikams, bet ir aptarnaujančiam personalui. „Stebukų nesitikime, bet gal 8–9-iais procentais pakels“, – sakė A. Martusevičius.
Paklaustas, kaip sekasi pritraukti jaunų specialistų, ligoninės vyriausiasis gydytojas kalbėjo, jog tam pasitarnauja apie medicinos studijas galvojantiems moksleiviams ligoninėje rengiamos karjeros dienos, be to, įstaiga priima padirbėti studentus ir rezidentus. „Kad sudomintume jaunus specialistus, turime jiems mokėti daugiau, nei uždirba mūsų senieji medikai. Tokia yra realybė. Pas mus atvykę užsieniečiai stebisi, kad turime aukšto lygio medicininę įrangą, tačiau su ta įranga dirbantys specialistai yra visiškai nevertinami. Deja, bet tokia valstybės politika“, – nelinksmai atsiduso A. Martusevičius.

Vienas komentaras

  • paulis:

    Kaži ko seselės iš Plungės bėgasi į kitus rajonus o gydytojai vengia budėjimų Plungėje ? Ar ne dėl administracijos taupumo ?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...