Meilėje, kare ir versle nėra taisyklių

Juozas Barsteiga (dešinėje) domėjosi, kiek gydytojų reikia įstaigai, turinčiai 2 000 pacientų

Juozas Barsteiga (dešinėje) domėjosi, kiek gydytojų reikia įstaigai, turinčiai 2 000 pacientų

Rietavo savivaldybės tarybai tvirtinant viešosios įstaigos Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) 2017 metų veiklos ataskaitą, kilo diskusijų dėl šios įstaigos ateities. Mat žmonės nelabai patenkinti PSPC darbu, o Rietave duris atvėrusi nauja sveikatos priežiūros įmonė „Ave Medica“ be jokių skrupulų vilioja pacientus pas save. Tad ir kyla klausimų – koks likimas laukia viešosios įstaigos, ar privatininkai nepaverš iš jos žmonių, o kartu – ir uždarbio.

Šį klausimą Tarybai pristatė Sveikatos ir socialinės paramos komiteto pirmininkas Saulius Jonušas. Savo nuomonę išreikšti panoręs Tarybos narys Arturas Kungys sakė kalbėsiąs ne tik kaip politikas, bet ir kaip pacientas. Jis pasidžiaugė, kad Rietavo PSPC praėjusius metus baigė skaičiuodamas 5 tūkstančių eurų pelną, bet pastebėjo ir tai, kad šios įstaigos veikloje esama nesklandumų, kuriais gali pasinaudoti konkurentai. „Dabar „Ave medica“ aktyviai agituoja rietaviškius persirašyti pas juos. Ir tai gali gerokai pakenkti poliklinikos veiklai. Žinoma, tai ne Trečiasis pasaulinis, bet reikėtų kažko imtis. Akivaizdu, kad taisyklės negalioja ne tik meilėje bei kare, bet ir versle. Savo įstaigą kartu su ligonine turėtume kažkaip išlaikyti“, – kalbėjo A. Kungys.
Pasak politiko, PSPC kolektyvas turėtų susiimti. Mat žmonės skundžiasi dėl registratūros darbuotojų elgesio, mandagumo trūkumo, atvykusieji į ligoninę per ilgai užlaikomi priėmimo skyriuje, viena dirbanti gydytoja nespėja visų aptarnauti, susidaro eilės. Atsižvelgdami į visa tai, rietaviškiai esą Savivaldybės įstaigą pradėjo lyginti su privačiomis ir ieškoti, kur juos priimtų šilčiau, maloniau, greičiau. „Žinoma, gal darbuotojai nepatenkinti mažais atlyginimais, gal yra ir kitokių problemų, bet skundų dėl nemandagaus elgesio neturėtų būti“, – įsitikinęs A. Kungys.
Posėdyje dalyvavusi PSPC atstovė Stanislava Klovienė aiškinosi: „Dabar dirba tik viena gydytoja, todėl ir eilės susidaro. Tikimės, kad greit sulauksime antrojo, tuomet problemos turėtų išsispręsti. Bet tai nėra taip paprasta – kiek ieškome, niekaip nerandame.“ Tarybos narys Juozas Barsteiga domėjosi, kiek etatų priklauso įstaigai, turinčiai 2 000 prisirašiusiųjų. Pasak S. Klovienės, tokiam skaičiui pacientų reikia apie 1,5 etato gydytojo, bet darbo esą užtektų ir dviems. „Bet jei priimsit du, nebeišsilaikysit, turėsit mokėti mažesnius atlyginimus. O tai ir vėl negerai“, – sakė J. Barsteiga.
Meras Antanas Černeckis tikino, kad du gydytojo etatai įstaigai, turinčiai ir polikliniką, ir ligoninę, yra būtini. Dviems darbo tikrai nepritrūks, o gaunamų lėšų pakaks jų darbo vietoms išlaikyti. Juolab kad akivaizdu, jog vienas niekaip nespėja, nes tam pačiam žmogui tenka ne tik pacientus priimti, bet ir ūkines problemas spręsti.
Taryba Rietavo PSPC 2017 metų veiklos ataskaitai pritarė, na, o kylančias problemas žadama spręsti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...