Į žemės ūkio ministrus siūloma plungiškio kandidatūra

Giedrius Surplys

Giedrius Surplys

Premjeras Saulius Skvernelis vakar Prezidentei Daliai Grybauskaitei į žemės ūkio ministrus teikė vidaus reikalų viceministro Giedriaus Surplio kandidatūrą.

Tai, ar vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys taps žemės ūkio ministru, paaiškės „artimiausiu metu“. Tai po vakar vykusio Prezidentės ir kandidato susitikimo pareiškė šalies vadovės vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė. Jeigu bus patvirtintas Prezidentės, Giedrius Surplys žemės ūkio ministru gali tapti gegužės 15 dieną, teigia Premjeras Saulius Skvernelis.
Iš Plungės kilęs G. Surplys vidaus reikalų viceministru tapo pernai sausį. Prieš tai jis dirbo vyresniuoju komunikacijos vadovu „Jungtiniame techniniame sekretoriate“, dar prieš tai – konsultantu Prezidentūros kanceliarijoje.
S. Skvernelis anksčiau teigė, kad ieškos kandidato, kuris nebūtų susijęs su žemės ūkio verslu. Tai, kad Premjerui teks surasti naują žemės ūkio ministrą, paaiškėjo balandžio 25 dieną, kai į skandalą įsivėlęs ir aštrias diskusijas tarp Vyriausybės ir Prezidentūros sukėlęs dabartinis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas nusprendė pasitraukti iš einamų pareigų.
Apie B. Markausko sprendimą paskelbęs S. Skvernelis sakė, kad ministras savo postą turėtų palikti birželio 1 dieną. B. Markausko šeima, ūkininkaudama Klaipėdos rajone, kai kurių sklypų šeimininkams nemoka nuomos mokesčio.
Paaiškėjo, kad faktiškai ministro motina Sofija Markauskienė apie 5 metus naudojosi sklypais be leidimo, o Nacionalinė mokėjimo agentūra jai mokėjo Europos Sąjungos išmokas už keturis sklypus, kuriuos ji dirba be nuomos sutarčių.
Žemdirbiškų organizacijų atstovai, kalbėdami apie Giedriaus Surplio kandidatūrą į žemės ūkio ministrus, pabrėžia jo jaunystę ir išsilavinimą. Tiesa, jie neatmeta, kad patirties stoka žemės ūkio srityje G. Surpliui galėtų pakišti koją.
„Nesu dar kalbėjęs ir susitikęs, turbūt taip neakivaizdžiai sunku ir pasakyti, bet žmogus – jaunas, politikos mokslus baigęs, gal žemės ūkyje tiesiogiai ir nėra turėjęs reikalų, bet turbūt ne visą laiką tai esminis ir lemiamas dalykas“, – sakė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis.
Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus kaip privalumus įvardijo G. Surplio jaunystę ir išsilavinimą. „Žmogus – jaunas, vis tiek jauna karta ateina su dideliais ketinimais, bet žemės ūkiui jis nėra žinomas iš tos srities, tai tas vertinimas bus susitikus Žemės ūkio rūmuose“, – sakė A. Svitojus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...