Vietoj bibliotekos – viešasis tualetas

Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė

Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė

Plungės rajono savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė Savivaldybės tarybos nariams pateikė informaciją apie kaimo seniūnijose esančius nenaudojamus ar neefektyviai naudojamus pastatus ir ką su jais planuojama daryti.

Anot Ž. Bieliauskienės, Alsėdžių miestelyje reikia pasirūpinti dviem pastatais. Tai miestelio bibliotekos patalpos (Telšių g. 10B-3) ir vadinamasis Alsėdžių valsčiaus pastatas (Draugystės g. 6A). Miestelio biblioteką numatoma perkelti į Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnaziją. Pardavus likusias laisvas patalpas tikimasi gauti 5 tūkst. eurų, tačiau kur kas brangiau atsieis gimnazijos patalpų pritaikymas miestelio bibliotekai, nauji baldai ir kt. – apie 16 tūkst. eurų. Buvęs valsčiaus pastatas, kurį anksčiau planuota restauruoti, yra įtrauktas į parduodamų objektų sąrašą, už jį tikimasi gauti 5 960 eurų. Tiesa, kartą aukcionas jau vyko, tačiau objektu niekas nesusidomėjo.
Bibliotekos patalpų bus atsisakyta ir Babrungo seniūnijos Didvyčių kaime. Bibliotekėlė įsikurs Didvyčių daugiafunkciame centre, jos perkėlimas kainuos apie 14 tūkst. eurų. Sprendžiamas ir tos pačios seniūnijos Glaudžių kaimo bibliotekos likimas. Uždarius ją, patalpas būtų galima parduoti, bet nerenovuotos jos yra nepatrauklios galimiems prikėjams. Be to, pirmame to paties pastato aukšte yra įsikūrusi bendruomenė, tad, norint parduoti nereikalingas patalpas, jas tektų atidalinti.
Permainų numatyta ir Nausodžio seniūnijos Varkalių kaime – Nausodžio seniūnijos administraciją, biblioteką ir bendruomenę planuojama perkelti į buvusios mokyklos patalpas, o nebereikalingas pastatas traukiamas į parduodamųjų sąrašą. Už jį tikimasi gauti 23 800 eurų, o mokyklos pastatui sutvarkyti prireiks 93 300 eurų.
Parduoti ketinama ir dalį patalpų, esančių Karklėnų kaime, Lakštingalų g. 28. Norint jas privatizuoti, pirmąjį pastato aukštą reikia atidalinti nuo kitų patalpų ir suformuoti sklypą. Už jas tikimasi gauti 4 tūkst. eurų. Šiuo metu patalpos pagal panaudą atiduotos bendruomenei „Karkluoja“.
Neefektyviai naudojamų objektų sąraše – ir Paukštakių seniūnijos Grumblių kaime esantys seniūnijos administracijos ir mokyklos pastatai. Planuota mokyklėlę uždaryti, vietoj jos įkurdinti seniūniją, o tuščią likusį seniūnijos pastatą įtraukti į parduodamųjų sąrašą. Už jį būtų galima gauti 30 tūkst. eurų, tačiau mokyklos patalpų pritaikymas seniūnijos poreikiams atsieitų kone 50 tūkst. eurų. Beje, kol kas to padaryti negalima, nes mokykla dar surenka mokinių ir neuždaroma.
Permainos laukia ir Platelių bibliotekos. Ją numatyta perkelti į gimnaziją, o tuščiame pastate įrengti… viešąjį tualetą, kurio turistų ir poilsiautojų pamėgtam miesteliui labai trūksta. Jo įrengimas kainuotų 17 tūkst. eurų. Šiuos darbus planuojama atlikti tuomet, kai bus tvarkoma centrinė Platelių dalis. Tiesa, tualetui bus panaudoti tik 58 kv. m patalpų, kitos (29 kv. m) liks laisvos, jas žadama parduoti.
Privatizacijos neišvengs ir Stalgėnų mokyklos pastatas. Į parduodamųjų sąrašą jį norėta įtraukti dar šiemet, tačiau mokykla dar gyvuoja, tad procedūra atidėta iki 2019-ųjų. Pastatą planuojama parduoti už 46 900 eurų.
Ž. Bieliauskienė paminėjo ir tai, kad buvusiame Šateikių seniūnijos Narvaišių kaimo mokyklos pastate šiuo metu vyksta darbai – patalpos pritaikomos socialiniam būstui. Remontuojamos ir kultūros centro patalpos, jas pritaikant bendruomenės poreikiams. Bendra rangos darbų vertė – apie 721 tūkst. eurų, juos numatoma baigti iki šių metų rugpjūčio 20-osios.
Į parduodamųjų sąrašą traukiami ir kiti du Šateikių seniūnijoje esantys pastatai – Aleksandravo mokykla (ją tikimasi parduoti už 12 tūkst. eurų) ir Šateikių seniūnijos administracinis pastatas (įvertintas 13 800 eurų). Beje, pastarosiose patalpose veikia ambulatorija, tad statinys parduodamas su galiojančia panaudos sutartimi.
Nenaudojamo ir neefektyviai naudojamo turto esama ir Žlibinų seniūnijoje. Jau kiek anksčiau planuota parduoti pastatą, kuriame įsikūrusi seniūnijos administracija ir medicinos punktas. Įstaigas planuota perkelti į kultūros centrą, tačiau to padaryti nepavyko, nes Savivaldybės taryba nesutiko už antrąjį kultūros centro pastato aukštą mokėti 45 tūkstančių eurų – tiek užsiprašė ŽŪB „Žlibinai“, kuriai tos patalpos priklauso. Turto vertintojai jas įkainojo 17 600 eurų, tad su bendrove bus pakartotinai deramasi. Pardavus tuščią likusį seniūnijos pastatą tikimasi gauti apie 19 tūkst. eurų. Beje, suremontuoti iš bendrovės nupirktas patalpas atsieitų net 67 800 eurų.
Pirkėjų ieškoma ir buvusios Žlibinų mokyklos pastatui, kuris įvertintas 33 200 eurų. Kantaučiuose ambulatoriją norima perkelti į Kultūros centro pastatą, o tuščią likusį pastatą parduoti už 8,4 tūkst. eurų.
Įgyvendinusi visą šį planą, Savivaldybė uždirbtų 213 tūkst. eurų, o remontams ir dokumentacijos tvarkymui išleistų 283 tūkstančius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...